Do wszystkich chłopców, których kochałam

Okładka książki Do wszystkich chłopców, których kochałam
Jenny Han Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: O Chłopcach (tom 1) Seria: Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2014-04-01
Data 1. wydania:
2014-04-15
Matylda Biernacka

Bardzo lekkie pióro i ciekawa historia. Wróciłam w myślach do nastoletniego wieku i na prawdę wczułam się w ten licealny świat. Nie jest banalna raczej przemyślana. Polecam

Lara Jean piszę listy miłosne zawsze gdy zauroczenie jest tak duże, że nie może go powstrzymać. Listy pozwalają zapanować jej nad własnymi uczuciami, są jej prywatnym wyznaniem jednak nigdy nie zamierzała ich wysłać. Pewnego dnia pudełeczko z listami znika, a ich wszyscy chłopcy dostali listy miłosne. Świat Lary staje na głowie, a dziewczyna musi stanąć twarzą w twarz z adresatami jej listów.
Jestem totalnie zakochana w książce Jenny Han. Lara Jean Cobi jest bohaterką z którą najbardziej ze wszystkich mi znanych bohaterek mogę się utożsamić. Idealnie ukazane są nastoletnie rozterki, decyzję nastoletniej miłość i strach przed relacją z drugą osobą. Lara jest tak ciepłą i przemiłą bohaterką, że na jej wspomnienie mam uśmiech na twarzy. Jej relacja z siostrami jest cudowna. Myślę, że każde rodzeństwo marzy o takiej właśnie relacji. Jeśli chodzi o związek głównej bohaterki z Peterem to jego historia rozpoczęta dość unikatowo i "planowana" przez bohaterów rozwija się stopniowo, a bohaterowie przestają ukrywać/ bronić się przed uczuciem. W kolejnych tomach przeżywają różne kryzysy i mierzą się z nastoletnimi problemami oraz przejściem licealnego związku w "dorosłość". Książkę czyta się szybko i przyjemnie jest idealna na poprawę humoru.
IG: kartkujac_zycie

Zwyczajna, w ogóle nie odkrywcza książka, idealna na rozluźnienie, tzw. "a feel good book".

Nie pokochałam żadnego bohatera. Nie oznacza to, że byli oni płytcy czy nijacy, po prostu żaden z nich nie wybijał się na tle każdego bohatera większości młodzieżówek.

Trzeba tu także wspomnieć, że książka a film to są dwa różne światy, na prawdę. Jeśli oglądaliście tylko film i czujecie lekki niedosyt to polecam sięgnąć po książke!

Lara Jean napisała pięć listów do pięciu chłopaków, których kochała. Wyrzuciła w nich wszystkie swoje głęboko skrywane uczucia. Nigdy ich jednak nie wysłała, trzyma je w pudełku na kapelusze, które kiedyś podarowała jej mama. Pewnego dnia ktoś decyduje się na wysłanie ich odbiorcom.

Jak ja potrzebowałam takiej książki!
Łatwej, lekkiej i przyjemnej. Miałam potrzebę odpoczynku po wszystkich ciężkich i trudnych lekturach, które ostatnio czytałam. I ta pozycja sprawdziła się idealnie!

To naprawdę miła i urocza historia. Mamy w niej szansę obserwować miłosne perypetie nastolatki. Lara wydaje się być bardzo sympatyczną dziewczyną, taką naturalną i prawdziwą. Myślę, że wiele młodych osób będzie się z nią utożsamiać.

Książka może nie jest wypełniona akcją i napięciem, ale mimo to jest naprawdę przyjemna. Krótkie rozdziały i duże litery sprawiają, że idzie się przez nią jak burza.

Myślę, że z chęcią sięgnę po kolejne dwie części, chciałabym dowiedzieć się, jak dalej potoczą się losy Lary. Na pewno też obejrzę film na podstawie tej książki, już nawet wpisałam go na swoją listę filmów do obejrzenia.

Jeśli szukacie niewymagającej, ale jednocześnie ciekawej i po prostu sympatycznej lektury, to "Do wszystkich chłopców, których kochałam" sprawdzi się idealnie. Perfekcyjna lektura na długie, wiosenne wieczory, albo na czytanie w plenerze, wśród natury. Polecam!

Jak ja potrzebowałam takiej książki!
Łatwej, lekkiej i przyjemnej. Miałam potrzebę...

W tej książce bardzo spodobała mi się naturalność, z jaką podczas czytania odczuwałam od głównej bohaterki. Jakby nie była kreacją stworzoną przez autorkę, którą mogę ocenić (bohaterkę, nie autorkę ;) ), tylko osobą która opowiada mi swoją historię. Jedyne chyba, co nie przypadło mi do gustu, to niektóre przetłumaczenia zwrotów- różnego rodzaju wyrażeń. Nie przytoczę niestety przykładu, ale uważam, że nie pasują do postaci- ich wieku, sposobu zachowania itp. Wynika to jednak z bariery językowej, więc jestem w stanie wybaczyć :). Ogólnie mówiąc cieszę się, że ją przeczytałam i zamierzam kontynuować.

Uważam, że książka jest warta przeczytania. Pokazuje nastoletnie rozterki miłosne. Lara Jean - sądzę, że mogłabym się z nią utożsamić, bo sama też takie rozterki przeżywałam. Listy, które miała napisane pokazały jakimi uczuciami darzyła chłopaków. Czasami się wydaje, że kogoś się kocha, ale pewne sytuacje dają zrozumieć, że to nie jest miłość. Myślę, że każda nastolatka powinna tą książkę przeczytać!!

Szybciutko ją wręcz pochłonęłam, ciężko mi było się od niej oderwać, powtarzałam sobie "Jeszcze jeden rozdział". Rozdziały były krótkie, litery i marginesy duże, po prostu samo się czytało. Książka i film różnią się od siebie, ale nie umiem określić które było lepsze, po prostu oba mają swój urok. Jeśli spotkam w jakiejś bibliotece drugą część, chętnie ją wezmę (a pierwszą, którą dostałam pod choinkę, zatrzymam na półce)

Przyjemna, spokojna młodzieżówka. Szybko i miło się czyta. Faktycznie, mało w niej akcji, ale to nie wada.
Dla mnie bardzo sympatycznie spędzony czas, mimo, że na co dzień preferuję fantastykę i literaturę grozy.
Polecam. Dużo ciekawsze doznanie niż film.

Polecam. Dużo ciekawsze doznanie niż film.

Książka autorstwa jenny han była bardzo dobrą pozycją

Książka autorstwa jenny han była bardzo dobrą pozycją

Dawno nie czytałam tak przyjemniej książki, nie mogłam się oderwać. Bardzo urocza młodzieżówka :D