Do wszystkich chłopców, których kochałam

Okładka książki Do wszystkich chłopców, których kochałam Jenny Han
Okładka książki Do wszystkich chłopców, których kochałam
Jenny Han Wydawnictwo: Young Cykl: O Chłopcach (tom 1) Ekranizacje: Do wszystkich chłopców, których kochałam (2018) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
O Chłopcach (tom 1)
To All the Boys I've Loved Before
Young
2019-11-13
2019-11-13
Matylda Biernacka
Ekranizacje:
Do wszystkich chłopców, których kochałam (2018)

Okładka książki Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan Vivian
Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan ...
Okładka książki Ogień za ogień Jenny Han, Siobhan Vivian
Ogień za ogień Jenny Han, Siobhan ...
Okładka książki Ból za ból Jenny Han, Siobhan Vivian
Ból za ból Jenny Han, Siobhan ...

Urocza, pełna pozytywnych emocji opowieść o pierwszych miłościach, rodzinie, przyjaźniach. Od razu sięgam po tom drugi!

Książkę przeczytałam po obejrzeniu filmu (który jest cudowny) i jestem zdziwiona tym jak wiele rzeczy zostało pokazanych zupełnie inaczej. "Do wszystkich chłopców których kochałam" jest książką na dwa wieczory, którą czyta się bardzo szybko i lekko. Całość jest urocza i momentami wywołuje szczere rozbawienie. Polecam czytać w okresie walentynkowym.

Ciężko mi dać wyższą ocenę niż 6. Mam mieszane uczucia co do tej książki.

Ciężko mi dać wyższą ocenę niż 6. Mam mieszane uczucia co do tej książki.

Moja opinia na pewno nie będzie tą w stu procentach rzetelną, gdyż uwielbiam filmową wersje całej serii i oglądałam ją kilkukrotnie nim zabrałam się w końcu za pierwowzór i muszę przeznać, że bawiłam się tak samo dobrze jak na filmach, chociaż wydaje mi się ona słabsza niż sam film. Jestem jednak zaskoczona tym ile zmian wprowadzili w filmie co wyszło nawet lepiej, fajniej. Szkoda tylko, że pominięte zostały smaczki które samodzielnie odkryłam dopiero czytając książek, jak przebrania Halloweenowe.

Wracając do książki: Może i jest bardzo naiwna, a sam język czasem sprawiał, że miałam ochotę wywrócić oczami, jednak myśle, że będzie to idealne lektura dla młodszych osób (14+?) lub kogoś kto chciałby przypomnieć sobie jak to wyglądało kiedy był nastolatkiem i przeżywał swoje pierwsze zauroczenia.

Przez historię się płynie, same rozdziały są bardzo krótkie więc nawet ja będąc wolnym czytelnikiem nawet nie byłam w stanie powiedzieć jakim cudem zdołałam przeczytać 50 stron lub więcej na jednym kilkugodzinnym posiedzeniu, co sprawiło że samą książkę pochłonęłam w zaledwie kilka dni co mi się raczej nie zdarza.

Polecam książkę, ale i film.

Lara Jean pisała listy miłosne do wszystkich chłopców, których kochała, ale nigdy ich nie wysyłała. Pewnego dnia wszystkie listy zostały wysłane, a życie Lary Jean stanęło na głowie.
Polecam❤️

Polecam❤️

Przez całą książkę czułam się jakbym czytała pamiętnik 12 latki, zwłaszcza, że bardzo długo się rozkręca.
Na początku przeszkadzało mi to ze nie ma konfrontacji ze wszystkimi chłopakami z listów ale koniec końców spodobało mi się to ze tylko jeden został uwzględniony.
Całe towarzystwo głównej bohaterki, a w szczególności najlepsza przyjaciółka są bardzo toksyczni , ciężko się to czytało.
Książka pokazuje jak ważna jest komunikacja międzyludzka i rozmowa o uczuciach.
Koniec końców mimo, iż spodziewałam się czegos innego to ta historia tez mi się spodobała, leciałam jak burza i już biorę się za następne części.

Urocza seria. Polecam.

Urocza seria. Polecam.

Typowy uroczy i lekki młodzieżowy romcom, który się czyta z czystą przyjemnością. Jest znacznie lepszy od "tego lata stałam się piękna. Można przeczytać, ale polecam raczej nastolatkom. Ekranizacja czeka w kolejce do obejrzenia.

Przyznam, że książka ma kilka wad (dziecinne zachowanie bohaterów, niezrozumiałe decyzje),ale naprawdę dobrze się przy niej bawiłam. Idealny na jesienne wieczory romans.

Myślę, że ile ludzi tyle opinii, zwłaszcza jeśli chodzi o tę powieść. Oczywiście, to nie jest literatura wysokich lotów, ale chyba chodzi o to, żeby w miarę się zrelaksować. Początek jak dla mnie lekko trywialny, jakby pisany pamiętnik przez nastolatkę. Z czasem, jest lepiej, wsiąkam w ta historię, przeczuwałam jednak, że to będzie Josh... a tu niespodzianka. Nie pomyliłam się jednak, jeśli o chodzi o winnego wysłania listów. No nic, trzeba czekać na dalsze przygody średniej siostry Song.