Drugie życie Izabel

Okładka książki Drugie życie Izabel J.A. Redmerski
Okładka książki Drugie życie Izabel
J.A. Redmerski Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
W towarzystwie zabójców (tom 2)
Reviving Izabel
NieZwykłe
2018-09-26
2018-09-26
2013-12-06
Thriller kryminał romans uczucia

Zdecydowanie lepsza niż tom pierwszy! Bawiłam się znacznie lepiej, a i bohaterowie wydają się zyskiwać większą głębie. Trochę rozczarowanie że następny tom nie jest o nich, mimo że lubię bohatera któremu będzie poświęcona następna książka. Kolejnym minusem może być też to że tak naprawdę już w tym tomie poznaliśmy jej zakończenie. Nie wiemy oczywiście nic o przyszłości bohaterów, jednak już wiemy w jakim kierunku będą szły retrospekcję, chyba że dostaniemy coś ekstra, na co liczę. Mam trochę obawy co do następnego tomu, bo łatwo będzie go zepsuć. Jednak co do tej powieści, jest bardzo przyjemna w odbiorze.

Sarai stara się wieść normalne życie, spotykać się z znajomymi, pracować czy stworzyć relacje damsko- męską, ale w jej głowie cały czas pojawiają się myśli o Victorze. Łaknąca zemsty kobieta planuje zabić sadyste, Arthura Hamburga. Niestety nic nie idzie zgodnie z planem, a Sarai ściąga na siebie poważne niebezpieczeństwo. Victor musi ją ratować, zostaje również postawiony przed ultimatum.
Victor postanawia wyszkolić Sarai, by mogła przeżyć w tym bezwzględnym świecie. Oprócz szkolenia, czeka ją starcie z ludźmi Hamburga i bratem Victora.
Dołączając do grona zabójców Sarai musi się pozbyć swojej tożsamości. Staje się Izabela Seyfried. Lecz zaufanie, którym obdarzyła Victora zostaje wystawione na próbę.

Kolejne spotkanie z Sarai i Victorem, z którego jestem bardzo zadowolona. Byłam ciekawa jak rozwinie się znajomość naszych bohaterów. Czy Sarai będzie wstanie wieść normalne życie, ale Victor jest mężczyzna o którym ciężko zapomnieć. Nadal pozostaje opanowany i zdyscyplinowany, ale jego zimna otoczka zostaje trochę roztopiona. Sarai natomiast nadal podejmuje nieprzemyślane decyzje, ale ma też określoną żądzę zemsty i chce ją wykonać niezależnie od konsekwencji jakie poniesie.

Mamy okazję poznać również Federika, bohatera kolejnej części. Jestem ogromnie ciekawa historii, którą skrywa, bo w tej części mam mieszane uczucia wobec niego.

Świetnie napisana książka, która nas porywa w objęcia płatnego zabójcy, z których nie mam ochoty się uwolnić.

Bardzo dobra część serii. Polecam

Bardzo dobra część serii. Polecam

Kontynuacja „Zabić Sarai”.
Tym razem Sarai/Izabel zrobi wszystko, by stać się płatną morderczynią u boku Victora, posunie się nawet do manipulacji nim (zajefajna scena rozmowy między nią a Victorem pod koniec książki😍. Czułam te emocje Victora👍). Natomiast Victor zrobi wszystko, by ochronić siebie, swoich ludzi i profesję, którą uprawia, posunie się nawet do pewnego rodzaju testu wobec Sarai😬
Oj działo się😁… dużo trupów, krwi i zwrotów akcji, z resztą tak jak w poprzedniej części😉 Też jest niebezpiecznie i intrygująco. Akcja od samego początku.
Wg mnie ta część lepsza.
Fajne zakończenie, wyjaśnienie dalszych losów bohaterów; wszystkie poboczne tematy pozamykane. Super. Polecam i oceniam 10/10.
Teraz czas na cz.III😎

Kontynuacja „Zabić Sarai”.

➪Też tak macie, że boicie się zaczynać serie?
Mnie zawsze przeraża ilość tomów, bo czuję się uwiązana.
Później okazuje się, że pomimo tej ilości, jest mi mało 😅
Tak było z Katami Hadesa czy Devil's Night, a jeszcze przedwczoraj z aktualnie czytaną serią.

➪Po skończeniu lektury Zabić Sarai musiałam niezwłocznie zabrać się za czytanie kolejnej części.
Pochłonęłam ją jednym tchem.

➪,,Drugie życie Izabel" to bezpośrednia kontynuacja losów Victora i Sarai.
Historia zaczyna się kilka miesięcy po zakończeniu pierwszego tomu.

(I tu się zatrzymaj, jeżeli lektura 1 cz przed tobą, bo trochę zdradzam szczegółów. Przeskocz do kolejnej strzałki 😉)

Dziewczyna wróciła do normalności.
Ma przyjaciół i życie jakiego nigdy nie doświadczyła.
Niestety nie ma w nim Victora.
Za Sarai ciągną się potwory przeszłości, nie może zapomnieć o tym co ją spotkało.
Nie może również wyrzucić z głowy swojego wybawiciela.
Postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.
Kieruje się żądzą zemsty, tym samym pakując się w niemałe kłopoty.

➪ W tej części dostajemy sporą dawkę akcji.
Jest dynamicznie i nadal brutalnie.

Zostaje odkryte więcej kart.
Świetnie poprowadzona fabuła.
Autorka zwodzi, podrzuca fałszywe tropy. Tak naprawdę nie wiesz komu ufać, a komu absolutnie nie.
Jesteśmy świadkami przemiany głównej bohaterki. Z brzydkiego kaczątka w łabędzia. Poznajemy ją z innej strony.
Sarai staje się silną i niepokonaną wojowniczką. Chociaż nie zabrakło momentów, gdzie jej zachowanie mnie irytowało. Na szczęście nie było tego dużo.
Z kolei Victor trochę traci ze swojej mrocznej natury 😩. Wielka szkoda, bo właśnie takiego go uwielbiałam.

➪Moją uwagę zwrócił drugoplanowy bohater tej powieści.
Uważam, że Fredrik skradł show tej historii.
Rewelacyjnie wykreowana postać.
Człowiek z wewnętrznymi bliznami.
Wzbudzał we mnie niesamowite uczucia. Przyciągał swoją osobą niczym magnes. Gdy poznawałam część jego historii wstrzymywałam oddech, a gdy zaszczycał nas swoją obecnością, było mi go cały czas mało.

Kolejny tom opisuje jego losy.
Mam nadzieję, że mój głód, by go bliżej poznać, zostanie zaspokojony do maksimum.
Daria Głowacka taki twój książkowy świr 😅😅 Pokochasz.

➪Też tak macie, że boicie się zaczynać serie?
Mnie zawsze przeraża ilość tomów, bo czuję się uwiązana.
Później okazuje się, że pomimo tej ilości, jest mi mało 😅

Pochłonęłam ją...

Pierwszą częścią byłam zachwycona fabułą i oczarowana Victorem. W tej części było troszkę inaczej. Przez połowę książki nie mogłam się wkręcić, szybko się nudziłam i odkładałam na bok. Jednak później
zaczęło się dziać, nie mogłam oderwać się od książki a Victor nie stracił swojego uroku.
,, Należysz do mnie tak długo, jak oddychasz "
Ta książka była fajną odskocznią od typowego romansu. Sarai nie powiem zaskoczyła mnie swoją siłą, charyzmą i żądza zemsty. Chociaż bywały momenty, gdzie mnie irytowała, gdy zbyt bardzo panikowała albo robiła coś głupiego i lekkomyślnego. Pomimo tego uważam, że książka jest warta uwaga

,, Należysz do mnie tak długo, jak oddychasz "
Ta książka była fajną odskocznią od...

Często dopada mnie "klątwa drugiego tomu". Obawiałam się, że tak samo będzie w tym przypadku. Cieszę się, że się pomyliłam.

Po nieprzemyślanych decyzjach Sarai znajduje się na celowniku. W związku z tym Victor postanawia wrócić i pomóc jej posprzątać bałagan, którego narobiła.
Tak w skrócie można opisać to, co się dzieje w fabule. A dzieje się, bo mamy tu jeszcze Niklasa i Fredrika. W 'Drugie życie Izabel' jest jeszcze więcej akcji i jesteśmy jeszcze bardziej wtajemniczani w profesję płatnego zabójcy.

Podoba mi się, jak rozwinęła się relacja pomiędzy Victorem a Sarai. A jeszcze bardziej to, że to wciąż nie jest erotyk, co jest uzasadnioną obawą, gdyż znam bardzo dobrze literaturę wydawaną przez to wydawnictwo.

Szkoda tylko, że nie mam jej fizycznie... Może kiedyś zrobią dodruk...

Sarai udało się uciec, teraz chce żyć po swojemu u boku płatnego zabójcy.
Pierwsza część bardzo mi się podobała, a ta jest tak samo dobra. Krew i morderstwa, wartka akcja to jest wszystko to czego szukam w thrillerach. I nie zapominajmy, że zemsta najlepiej smakuje na zimno.
Nasza bohaterka pokazuje się z zupełnie nowej strony. Po tym co przeszła niewiele osób potrafiłoby normalnie funkcjonować, a tym bardziej widzieć swoją przyszłość w taki sposób jak ona.
Czytając książkę zupełnie nie mogłam się oderwać. Generalnie nie czytuję książki z tego gatunku ale ta zdecydowanie mi się spodobała.
Polecam zapoznać się z twórczością autorki.

Sarai udało się uciec, teraz chce żyć po swojemu u boku płatnego zabójcy.

Powiem tak, skończyłam ją czytać w listopadzie i od tamtego czasu zebranie się do napisania recenzji kończyło się fiaskiem. Teraz po kilku miesiącach stwierdzam, że prawie nic z książki nie zapamiętałam co oznacza, że była słaba. Podejrzewam, że bohaterka mnie irytowała i żenowała.
Dziękuję.
Kurtyna.

Dziękuję.
Kurtyna.

Ciekawa, zaskakująca dobrze poprowadzona choć mniej trzymała mnie w napięciu niż pierwsza część.

J.A. Redmerski Drugie życie Izabel Zobacz więcej
J.A. Redmerski Drugie życie Izabel Zobacz więcej