After. Tom 1-4 (komplet)

Okładka książki After. Tom 1-4 (komplet) Anna Todd
Okładka książki After. Tom 1-4 (komplet)
Anna Todd Wydawnictwo: Znak Literanova literatura obyczajowa, romans
Znak Literanova
2015-01-26
2015-01-26

Nie będę powielać opinii innych ani pisać o czym jest seria.

Po serię książek sięgnęłam po obejrzeniu pierwszego filmu serii AFTER. Film obejrzałam bez większych emocji, bo to takie kino dla nastolatków. Jednie główny bohater (a raczej uroda aktora ;-)) zwrócił moją uwagę. Miał coś w sobie takiego mhmhm.... Ciekawa co będzie dalej obejrzałam dwie kolejne części filmu i ... przepadłam. Z ciekawości sięgnęłam po książkę i przyznam szczerze... również przepadłam.

Nie jest to literatura najwyższych lotów, typu "Duma i uprzedzenie" (którą notabene kocham),jest trochę wulgarna i ocieka opisami seksu, ale jak już ktoś wspomniał czyta się z wypiekami na twarzy i nie można się oderwać, bo chce się wiedzieć co się jeszcze wydarzy.

Polecam jako dobry odmóżdżacz na jesienne i zimowe wieczory.

Nie będę powielać opinii innych ani pisać o czym jest seria.

W życiu bym nie pomyślała że to kiedyś przeczytam. Wszystkie te gówniarskie romanse i rzyganie tęczą nigdy nie były tematem w który chciałam się zagłębić w książkach.
Najpierw przypadkiem trafiłam na film, który dla mnie był bardzo słaby. Laska grająca główną postać irytowała mnie nie mniej w takim samym stopniu jak Kirsten Stewart w "Zmierzchu". Koleś był nawet spoko, troche gówniarz, ale dało się oglądać. Z racji tego, że nie lubie niedokończonych spraw zaczęłam szukać drugiej części i w ten właśnie sposób trafiłam na calą serię książek "After". I popłynęłam🤦‍♀️ Dosłownie. Pierwszą część skończyłam o 2 w nocy w dniu kiedy ją dopadłam. Resztę niewiele później. Książki są o miłości, problemach w związku, pojebanych znajomych. Laska, Tessa, to typowa Maryja dziewica. We wszystkich widzi dobro, co oczywiście obraca się na jej niekorzyść. Dalej mnie irytuje😂 Koleś, Hardin, mimo, że z niego kawał skurwysyna, dla mnie całkiem spoko. Pełno wzlotów i upadków, rozstań i powrotów, dramatów i bzykania😂
Opisy łóżkowe z "jej wilgocią" i "jego długością" śmieszą mnie do czasu kiedy odkrywam, że czytam z wypiekami na polikach☺ Kończąc trzecią książkę zastanawiam się czy znowu się rozstaną i zejdą, bo cała fabuła do tej pory jest głównie o tym. Zwrot wydarzeń, podejście naszej Maryji, podejście kolesia, to wszystko się zmiania w czwartej części w której od połowy zaczynam ryczeć jak pojebana i nie jestem już pewna niczego co się stanie🤷‍♀️ Ale zakończenie tego dramatu zostawiam dla tych którzy będą mieli ochote poczytać🤭
Ostatnia książka jest podobna do pierwszej. Róznica jest w tym że historia jest opowiedziana z jego perspektywy.
W książkach znajdziemy dużo cyctatów ze wspaniałych powieści min z "Wichrowych wzgórz" czy "Dumy i uprzedzenia" które świetnie oddają klimat uczucia jakie jest pomiędzy naszymi gołąbeczkami.
Mimo że nie należę do fanów tak zwanych romansów to ksiązki mi się podobały. Dla tych co nie czytali na pewno będą świetnym uzupełnieniem nadchodzącej jesiennej deprechy😂
Tak deprechy, bo to stan który mnie ogarnął wraz ze stroną zwiastującą koniec.

Co mi się podobało w serii „After”?

Podobalo mi się realne pokazanie problemów życia codziennego z którymi przychodzi nam się mierzyć się jako dzieci a potem one dosięgają nas w dorosłości .

Każdy z tytułowych bohaterów (Hardin , Tessa , Molly , Steph) miało trudne i ciężkie dzieciństwo .

*HARDIN- Wydaje się ,że jego dzieciństwo było najgorsze , wychowywał się w Londynie z matką i ojcem alkoholikiem.
Hardin przejął najgorsze wzorce stał się destrukcyjny , nie miał sumienia, czas spędza na ulicy , trafił nawet do aresztu. Nie odczuwał żadnych emocji oprócz arogancji i gniewu.

*Molly- Zachowanie Molly w powieści wynikało z tego ,że w przeszłości zabiła Curtisa..

*Steph- Życie Steph tez ciezko doświadczyło . Była zazdrosna o swoje siostry oraz nie potrafiła znieść ,że ktoś jest od niej lepszy i była głodna uwagi innych .Nie wytrzymywała tego ,że ktoś miał dostać coś na co ona myślała ,że zasługuje..

*Tessa- Tessa wychowywana była przez zaborczą Matkę , ojciec ich zostawil jak Tess była malutka . Matka Tessy chciala jej ułożyć całe idealne życie bo sama takiego nie miała..

Sięgając po serie After Anny Todd nie przeczytamy idealnej historii miłosnej zakonczonej wyczekiwanym happyendem, znajdziemy coś zupełnie przeciwnego , autorka zwraca uwagę na bardzo poważny problem dzisiejszych czasów wychowanie się w niepełnej rodzinie , alkoholizm , narkotyki , destrukcyjne zachowanie , używanie seksu jako rozwiązanie problemu, niemożność porozumiewania się głownych bohaterów , brak zrozumienia , wysoko postawiona poprzeczka przez Tess dla Hardina .

After jest to historia o przebaczeniu oraz bezwarunkowej miłości , w której ukazane jest jak może zmienić się główny bohater jeśli się bardzo stara.

To taki typ miłosnej historii gdzie wszystko jest możliwe jeśli chodzi o wychodzenie z najgorszego gówna.

Pokazuje ,że jeśli masz osobę w której masz oparcie i ta osoba Cię Kocha i nie zostawia Cię samej/emu sobie to uda Ci się znaleźć wyjście nawet z najgorszej ciemności .

Nie jest istotne jakich miałaś/eś rodziców , oraz z jakimi uzależnieniami się mierzyłaś/eś , jesteś w stanie to wszystko przetrwać oraz pokonać stające na drodze problemy i dzięki temu staniesz się lepszą osobą .

Co mi się podobało w serii „After”?

*HARDIN- Wydaje się ,że jego dzieciństwo było najgorsze , wychowywał się w...

Rewelacyjna historia. Dla mnie , jako niepoprawnej romantyczki, Bomba!!!

Rewelacyjna historia. Dla mnie , jako niepoprawnej romantyczki, Bomba!!!

Zdecydowanie nie jest to arcydzieło literatury. Jednak romanse dedykowane dla young adults to moja sekretna słabość :) Literacko seria After pewnie nie zasługuje na ocenę 7, ale naprawdę świetnie się ją czyta, jest wciągająca i bardzo, ale to bardzo emocjonująca. Główna bohaterka bywa irracjonalna, główny bohater czasem przeraża i bywają chwile, kiedy człowiek wolałby żeby się rozstali, sceny łóżkowe powtarzalne (ale z drugiej strony co tam jeszcze można by było wymyślić?:),zakończenie ciut cukierkowe, chyba wolę jednak jak pewne rzeczy pozostają niedopowiedziane i czytelnik sam sobie może wyobrazić, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Mimo tego polecam! Szczególnie fankom historii typu dobra dziewczyna i niegrzeczny chłopak (czy kiedykolwiek ktoś wymyślił lepszy motyw historii miłosnej? :)
Mam jeszcze tylko wątpliwość odnośnie późniejszej działalności Hardina na rzecz samodzielnego radzenia sobie z uzależnieniem od alkoholu - uważam, że jeżeli ktoś ma taki problem to przede wszystkim powinien skorzystać ze specjalistycznej pomocy, bo "samodzielne radzenie sobie" to nie jest żadna terapia uzależnienia, które wzięło się z tego, że ktoś sobie nie radził. Taki szczegół, na który mocno zwróciłam uwagę.

Super seria polecam ja wszystkim do przeczytania naprawdę 😁😁😁
Ale po przeczytaniu jej nasuwa mi się jedna puenta jak można kogoś tak kochać Ibiza razem tak krzywdzić oraz czasem warto zrobić sobie przerwę na przemyślenia niż tkwić w wyniszczającym związku pomimo tego ze się na wzajem kocha 😁😁😉

Super seria polecam ja wszystkim do przeczytania naprawdę 😁😁😁

Nic dodać, nic ująć :
cyt.:
"To typ historii miłosnej, która zajmuje się prawdziwymi, kurwa, problemami.
To historia o przebaczeniu i bezwarunkowej miłości, która pokazuje, jak bardzo ktoś może się zmienić, naprawdę zmienić, jeśli tylko mocno się stara.
To typ historii miłosnej, która dowodzi, że wszystko jest kurwa, możliwe, jeśli chodzi o wychodzenie ze swoich problemów.
Pokazuje, że jeśli masz się na kim oprzeć, jeśli ktoś Cię kocha i nie zostawia samemu sobie, to możesz znaleźć wyjście z ciemności.
Pokazuje, że nie ważne, jakich miałaś rodziców ani z jakimi uzależnieniami musiałaś się mierzyć, możesz przetrwać wszystko, co staje Ci na drodze, i stać się lepszą osobą." Anna Todd

Nic dodać, nic ująć :
cyt.:
"To typ historii miłosnej, która zajmuje się prawdziwymi, kurwa, problemami.

Cała seria wciągnęła mnie. Dobrze się ją czytało i chciało więcej. Burzliwe życie Tessy i Hardina nie pozwala się nudzić czytając. Książka dla lubiących oczywiście tematykę ale i też dla młodzieży, trochę starszej, gdyż są tam przekazana emocje jakie są mogą towarzyszyć im w wieku, w którym wchodzą w dorosłość.

Było o pierwszej części, więc postanowiłam napisać też o całej serii. Można powiedzieć, że to książki z mojej młodości pomimo tego, że czytałam je 4 lata temu. Ta jak wspominałam przy pierwszej części mam mieszane uczucia do tej serii. Gdy biegałam do księgarni by je kupić w dniu premiery każdej z nich, myślałam o nich jak o cudownej serii, która ma mnóstwo zwrotów akcji, które mocno trzymają w napięciu. Jednak teraz, gdy do nich wracam zastanawiam się, dlaczego ta uwielbiałam tą opowieść.

cała recenzja:

Bardzo ciekawa i przejmująca historia dwójki ludzi, którzy się kochają ale ciągle coś od siebie ich oddala a mimo wszystko są razem i potrafią przeżyć nawet największą lawinę w ich życiu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Rekomendacje
  • Literatura piękna