Tres Veces Tu

Okładka książki Tres Veces Tu Federico Moccia
Okładka książki Tres Veces Tu
Federico Moccia Wydawnictwo: Planeta Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Trzy metry nad niebem (tom 3)
Tres Veces Tu
Planeta
2017-01-24
2017-01-24

Moja przygoda z „Trzy metry nad niebem” rozpoczęła się od obejrzenia hiszpańskiej wersji ekranizacji. Dopiero następnym krokiem było sięgnięcie po książkę. Ciężko szło mi czytanie, styl autora mnie męczył, w każdym akapicie przeskakiwał na innego bohatera. Często gubiłam się o kim czytam… Więc drugiej części nie przeczytałam. Teraz czekając na ekranizację ostatniego tomu (której nadal brak) skusiłam się na czytanie. Jestem pozytywnie zaskoczona. Książkę czyta się płynnie i przyjemnie. Jest napisana bardzo ładnym językiem.
„Trzy razy Ty” może śmiało przeczytać osoba, która nie miała styczności z poprzednimi częściami bo autor wplata wspomnienia bohaterów we współczesne wątki. Życie głównego bohatera, teraz już niemal czterdziestoletniego Stepa toczy się całkiem przyjemnie. W sferze zawodowej może pochwalić się dobrze prosperującą firmą, a w prywatnie formalizuje właśnie związek z Gin, swoją kilkuletnią partnerką. Niestety niespodziewanie cała harmonia zostaje zburzona, bo na jego drodze znów staje Babi – zakazana miłość sprzed lat.
Mogłoby się wydawać, że to książka o niespełnionej miłości, o wyborach, w których ktoś zawsze musi cierpieć. Nie jest jednak wyłącznie o tym. Autor poświęca uwagę również dorastaniu, dojrzewaniu, zmianom, jakie zachodzą w człowieku wraz z wiekiem i jak zmienia się postrzeganie większości spraw.
Postępowanie Stepa pozostawię indywidualnym ocenom. Przeczuwałam natomiast, że któraś z postaci zostanie usunięta by finalnie przeznaczenie mogło się ziścić. Chyba nie takiego zakończenia oczekiwałam, myślę, że autor poszedł po najmniejszej linii oporu.

Poprzednie tomy czytałam dość dawno temu i w końcu postanowiłam dokończyć tą serię. Wtedy obie książki pożyczyła mi znajoma i ku mojemu zdziwieniu bardzo je polubiłam. Zaczęłam więc ten tom pełna nadziei, a dostałam wielkie rozczarowanie. To był pokaz czystej toksyczności i głupoty przez bohaterów. Nie dość, że każdy wybór był zły to jeszcze zakończenie okazało się być tragiczne. To było takie pójście na łatwiznę. Nie umiesz wybrać? Nie musisz. Sprawa rozwiąże się sama w tragiczny sposób. Po problemie. Naprawdę, co to miało być?
Myślę, że autor się bardzo zagubił pomiędzy drugim a tym tomem.

Książka jest słaba, a mogło być nieźle.
Punkt wyjścia oraz punkt kulminacyjny jest dobry, ale wszystko, co jest pomiędzy, jest słabe i przekombinowane, a niekiedy zbędne (wątek Renziego i Danii - po co?).
To kolejna książka, która chce na siłę wzruszyć czytelnika i sprzedać toksyczne zachowania jako wielką i niesamowitą miłość, której można wszystko. Bohaterowie WCIĄŻ się okłamują, co prowadzi do absurdalnych scen, którymi autor chciał wycisnąć łzy, a wzbudził we mnie śmiech. Dosłownie tutaj są ciągłe kłamstwa i zdrady. Step myśli o swojej miłości, ale zupełnie nie widać tego w czynach. Babi i Gin to samo.

Do tego Gin w narracji jest wybielana, przedstawiana jako niezwykle skrzywdzona osoba, która jest niesamowicie dobra dla innych. Tylko znowu nie ma poparcia w fabule. Babi jest demonizowana za to samo, co w przypadku Gin było uznane za romantyczne w "Tylko Ciebie chcę".

Książka jest słaba, a mogło być nieźle.

Ciekawe dopełnienie całej historii, nawet ok, do końca nie wiadomo co się wydarzy, moralnie :/

Trzy razy ty to ostatnia część i zakończenie historii Gin, Babi i Stepa. Jak oni wyrośli i co dalej się potoczyło ? Czy ich drogi się kiedykolwiek zejdą i jak zakończy się ich historia?
Generalnie fajnie było dowiedzieć się jak się to zakończy, książka z młodzieńczych lat bardzo kusiła. Jednak bardzo mnie nudziło te wszystkie opisy pracy Stepa, książkę skróciłabym o połowę a dalej by miała sens. Sentyment się ma do tej książki i bardzo się cieszę jak autor potoczył akcję i jak to zakończył wiec zawiedziona nie jestem ale książka nie da co się porównać co do pierwszej części. Jednak polecam żeby dowiedzieć się co się dalej wydarzyło w życiu tej trójki.

Książka na wakacje. Momentami się dłużyła. Ogólnie ok.

Książka na wakacje. Momentami się dłużyła. Ogólnie ok.

Szczerze mówiąc zawiodłam się. Ostatnia część okazała się tą najsłabszą w jakością w zupełności odbiega od poprzednich dwóch. Spodziewałam się wielkiego wooow a nic takiego nie miało miejsca.

Po dwóch ekranizacjach poprzednich książek byłam ciekawa jak potoczą sie losy Ace i Gin, sięgnęłam po książkę i to był błąd.
Jak z tak źle i amatorsko napisanej ksiązki można stworzyć taki energetyczny film?

Ostatni tom trylogii.

Naprawdę nie mam pojęcia czego oczekiwałam po tej książce. Chciałam poznać losy Stepa, Babi i Gin i dlatego ją przeczytałam. Jednak jestem trochę zawiedziona. Podobał mi się klimat powieści i styl pisania autora. Jednak ta pozycja nie umywa się do poprzednich części. I nie chodzi tu o grubość, bo rozumiem, że autor chciał dokończyć tę historię ostatecznie.

Jednak sposób w jaki poprowadził historię, momentami jest nie do zniesienia. I nie chodzi tu o opisy pracy Stepa, ale raczej a nawet zdecydowanie jego tok myślenia i postępowania. Wydawać by się mogło, że Step jest dojrzały, wydoroślał, zmienił się, ale nie do końca. Pomimo tego, że jest z Gin i mają dziecko, on cały czas myśli o Babi. Kiedy Gin jest w ciąży to Step praktycznie zostawia ją samą ze wszystkim, kiedy pojawia się Babi. Gna na złamanie karku na każde jej skinienie. Na początku niby się opiera, ale potem ulega Babi.

Babi nie polubiłam. Kiedy jej tylko pasuje, wkracza w życie Stepa, który ma je już poukładane i wprowadza je w zamęt. Po co? Bo jest nieszczęśliwa w małżeństwie, bo ma syna ze Stepem i powinna z nim być, bo to jest najlepszy sposób na zakończenie tej historii. W dodatku, jakby tego było mało autor pozbył się przeszkody w postaci Gin i wszyscy wiemy jak to się skończyło.

Gin polubiłam. I zdecydowanie wolę ją od Babi. Gin jest poukładana, fajna, inteligentna, doskonale poznała Stepa i wybaczyła mu zdrady z Babi. Doskonała kobieta! Ja nie wiem czy na jej miejscu bym wybaczyła Stepowi, ale ona kochała go tak bardzo, że wszystko by mu wybaczyła. Nawet na łożu śmierci najważniejsze było dla niej szczęście Stepa.

Jak dla mnie Step powinien być z Gin. Babi powinna sobie znaleźć kogoś innego, przecież Step mógłby się widywać z synem. Ja rozumiem, że pierwsza miłość pozostaje w nas na zawsze, ale moralność bohatera była szokująca. Poza tym on wtedy pił alkohol i nie wiem czy on był świadomy tego co robił. Przecież on o mało nie zepsuł dobrego imienia firmy! Gin swoje podejrzewała, ale dalej nie rozumiem jak mógł jej to zrobić! I to dla kogo? Dla Babi, która po kilku latach mówi mu, że mają syna. Nie powiedziała mu tego wcześniej, te jej zabiegi były takie... przewidywalne. Jednakże największym winnym w tej całej sytuacji jest Step, bo i Babi i Gin już bardziej ogarniały to czego chcą.

Do pozostałych bohaterów nic nie mam. Dobrze, że Pallina znalazła sobie kogoś, że znowu się zakochała. Naprawdę miałam nadzieję, że Step ogarnie się po narodzinach Aurory, ale zrobił to tylko na trochę. Szkoda, bo ta część mnie zawiodła. Trochę logiki i moralności moim zdaniem by nie zaszkodziło.

Ostatni tom trylogii.

Nie spodziewałam się, że aż tak spodoba mi się trzecia część "trzech metrów nad ziemią".
Pierwszą część połknęłam, drugą mnie irytowała, a w trzeciej się zakochałam.
Kontynuacja losów Gin, Babi i Ache.

Pierwszą część połknęłam, drugą mnie irytowała, a w trzeciej się zakochałam.
Kontynuacja losów Gin, Babi i Ache.

• Do kupienia