Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 69.90 zł

Debt: The First 5000 Years
biznes, finanse
Bartosz Kuźniarz
anarchia wyzysk Graeber

Książka dosyć ciężka do czytania i mocno stronnicza, ale dobrze poznać spojrzenie drugiej strony

Solidna książka dla miłośników kontestowania zastanych mitów opisujących rzeczywistość. Dla zastanawiających się nad naturą pieniądza i podstawami gospodarki. Książka przedstawia historię długu i pieniądza odrzucając przy tym mit barteru i inne wolno rynkowe "fakty", które we współczesnej ekonomii i obiegowej opinii uchodzą za niepodważalne. Autor udowadnia, że warto...

Inspirujące spojrzenie antropologa na kwestie ekonomiczne

Długi przecież należy spłacać, wie to każdy. Jak jest jego natura, skąd się wzięły i wreszcie co by się stało z globalną gospodarką gdybyśmy naprawdę wszyscy spłacili swoje długi?

To ciekawa podróż przez wieki i ewolucję pieniądza. Historia ta jest nieco inna niż ekonomiści nauczają (na początku był barter a potem...

• Chcę w prezencie
  • 2020