Lanzarote przewodnik turystyczny

Okładka książki Lanzarote przewodnik turystyczny praca zbiorowa
Okładka książki Lanzarote przewodnik turystyczny
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Wydawnictwo Poligraf
2001-01-01
2001-01-01

OCENA - 7/10 BARDZO DOBRA

Jeżeli masz żyłkę globtrotera, wędrowca, łazika i ciekawy jesteś miejsca do którego akurat trafiłeś ten przewodnik będzie idealny dla Ciebie. Niniejsza publikacja skierowana jest przede wszystkim dla turystów wybierających się w podróż po Lanzarote, którzy chcą od podszewki poznać walory tej magicznej wyspy.

Lanzarote jest czwartą do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, jak wiemy wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, a jej powierzchnia blisko w połowie pokryta jest wulkanami, kraterami oraz zastygłą lawą. Żeby być w pełni usatysfakcjonowanym z takiej wyprawy koniecznie trzeba wypożyczyć samochód, on pozwoli dotrzeć do najodleglejszych zapomnianych miejsc na wyspie. Z wypożyczeniem auta na wyspie nie ma najmniejszego problemu, ale jest droższe, dlatego polecam zrobić to jeszcze przed wyjazdem korzystając z Internetu bo jest dużo taniej i można wybrać samochód do swoich potrzeb oraz do tego co zaplanowaliśmy obejrzeć.

Wyspa jest idealnym miejscem do spędzenia niezapomnianym wspaniałych wakacji, jest tu ciepło i słonecznie niemal przez cały rok, do tego temperatura jest optymalna dla nas europejczyków, myślę że najpiękniejszym miesiącem aby odwiedzić wyspę jest wrzesień, Lanzarote jest wtedy nie zatłoczone, bo jest zdecydowanie mniej Niemców i Anglików, więc dużo łatwiej będzie nam podróżować i zwiedzać wyspę.

To co mnie szczególnie urzekło w Lanzarote to księżycowy krajobraz doskonale kontrastujący z zielenią pół uprawnych, winnic, z bielą domów oraz przepięknym szmaragdowym kolorem wód oceanu. Będąc na wyspie koniecznie trzeba zobaczyć Zamek las Coloradas usytuowany pomiędzy Playa Blanca a przepiękną dziką plażą Papagayo. Został wzniesiony w 1742 roku i miał strzec wyspy przed atakami piratów od strony cieśniny La Bocayna. Na próżno będąc tam przy zachodach słońca wypatrywałem z nad morza pirackiej bandery, przenosząc się dzięki wyobraźni w tamten okres.

Obowiązkiem jest odwiedzenie Salinas de Janubio czyli fabryki soli morskiej, bardzo ciekawe i interesujące miejsce, następnie Los Hervidoros czyli fragment stromego urwistego wybrzeża, gdzie zastygła lawa utworzyła podziemne korytarze i tunele, skąd nagle z wielką siła i potężnym hukiem wytryskuje morze, wrażenie jest niesamowite dla oka. Dalej Park Narodowy Timanfaya, gdzie zobaczymy dziesiątki wulkanów, magia barw oraz dzikość tego miejsca potrafi zauroczyć nawet najbardziej wybrednego turystę. Mógłbym tych atrakcji wymienić dziesiątki, bo obejrzałem całą wyspę wzdłuż i wszerz, tam po prostu trzeba polecieć by poczuć na własnej skórze niezwykłość i magię tego miejsca.

Dla mnie największa frajdą było jeżdżenie po maleńkich dzikich wioskach, gdzie czas się zatrzymał, a ludzie byli mega szczęśliwi i serdeczni dla takich przybyszów jak my. Ich zaskoczenie było tym większe bowiem turyści na ogół w takie miejsca nie docierają, niezwykle miło wspominam tamten czas, tych ludzi oraz te miejsca.

Uważam że Lanzarote jest najpiękniejszą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, bowiem miałem przyjemność zwiedzić tez inne wyspy stąd mam porównanie. Gorąco zachęcam do wyjazdu tych niezdecydowanych, bo naprawdę warto być ciekawym świata. Pozdrawiam. Jack_

OCENA - 7/10 BARDZO DOBRA

Lanzarote jest czwartą do wielkości...

• 🍀2022
  • Przewodniki_Mapy

Dodaj cytat z książki Lanzarote przewodnik turystyczny