rozwińzwiń

W kręgu shintoizmu. Tom 1 Przeszłość i jej tajemnice

Okładka książki W kręgu shintoizmu. Tom 1 Przeszłość i jej tajemnice Wiesław Kotański
Okładka książki W kręgu shintoizmu. Tom 1 Przeszłość i jej tajemnice
Wiesław Kotański Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog religia
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademickie Dialog
Data wydania:
2015-12-17
Data 1. wyd. pol.:
2015-12-17
Język:
polski
ISBN:
9788380023444
Tagi:
Japonia religie Japonii shintoizm
Średnia ocen

8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
195
195

Na półkach: ,

W kręgu Lisioizmu

Lisioł postanowił zgłębić tajniki shintoizmu, żeby wiedzieć, jak stworzyć Lisioizm – kult oparty o swoją niezwykle skromną personę. W tym celu wsadził swój sprytny nochal do księgi „W kręgu Shintoizmu” Wiesława Kotańskiego i momentalnie poczuł się, jakby walnął w ścianę. Dostanie się do wnętrza tej pozycji nie było łatwe, gdyż wstęp obudowano trudnym, specjalistycznym językiem, który bardziej traktował o naukowych pojęciach i tym, czym w ogóle jest religia, niż o samym shintoizmie. Lisioł musiał przyznać, że poczuł się jak na wykładzie na lisich studiach, kiedy ktoś z dużą ilością skrótów i tytułów przed imieniem produkował się przy mikrofonie, a Lisioł chrapał pod stołem w ostatnim rzędzie.
.
W kolejnych rozdziałach zaczęły pojawiać się tematy związane z samym shintoizmem i nawet język nieco złagodniał, co znacząco wpłynęło na strawność książki. Na stronach pojawiły się takie ciekawe tematy jak Kotodama, czyli duch wypowiedzi. W praktyce oznacza wiarę w siłę żywą zaklętą w samych słowach – to tak jakby Lisioł powiedział „smok” i literki przybrały materialną formę, tworząc smoka *Lisioł zadziera łebek do góry, patrząc na wielkiego złego gada* Wam jednak Lisioł poleca zrobić testy ze słowem sake. Będzie bezpieczniej.
.
Im dalej w książkę tym lepiej. Autor zaczyna się bardziej skupiać na samym shintoizmie, opuszczając sferę naukowych dysput. Pojawiają się zagadnienia różnych nurtów w shintoizmie, podziału na skazy – bo wiecie, upaćkać się można na wiele sposobów – jakie dary składać, co to jest kami i tym podobne pojęcia. Może Lisioł zostanie kami? Zrobi sobie kapliczkę w lesie, żądając sake i truskawek, w zamian za swoją wszechlisiołkowatość.
.
Podsumowując, jeśli chcecie dostać solidny kawał wiedzy o shintozimie, to ta pozycja zaspokoi wasz apetyt. Wyrwanie jednak tej wiedzy nie będzie proste. Kartki będą stawiać zażarty opór, plącząc wasze ścieżki rozumowania naukowym żargonem. Niejeden raz wyjdziecie z tego starcia z poczuciem bycia głupszym niż na początku, ale jeśli będziecie dzielni i uparci, wasz trud będzie nagrodzony! Lisioł odczuł to na własnym futrze.

W kręgu Lisioizmu

Lisioł postanowił zgłębić tajniki shintoizmu, żeby wiedzieć, jak stworzyć Lisioizm – kult oparty o swoją niezwykle skromną personę. W tym celu wsadził swój sprytny nochal do księgi „W kręgu Shintoizmu” Wiesława Kotańskiego i momentalnie poczuł się, jakby walnął w ścianę. Dostanie się do wnętrza tej pozycji nie było łatwe, gdyż wstęp obudowano trudnym,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
62
60

Na półkach:

Jedna z wciąż niewielu fachowych pozycji na polskim rynku opisujących tradycyjną religię Japończyków. Książka to podróż w przeszłość, ku źródłom shintoizmu, jego pochodzeniu, podstawom. Znajdujemy tu najważniejsze wątki, podparte solidnym warsztatem religioznawczym, kulturoznawczym, i źródłami. Rzetelne opracowanie, które pozwala także poznać m.in. źródła niektórych cech uznawanych dziś za typowe dla Japończyków i Japonii.

Jedna z wciąż niewielu fachowych pozycji na polskim rynku opisujących tradycyjną religię Japończyków. Książka to podróż w przeszłość, ku źródłom shintoizmu, jego pochodzeniu, podstawom. Znajdujemy tu najważniejsze wątki, podparte solidnym warsztatem religioznawczym, kulturoznawczym, i źródłami. Rzetelne opracowanie, które pozwala także poznać m.in. źródła niektórych cech...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    25
  • Przeczytane
    6
  • Japonia
    3
  • Chcę w prezencie
    2
  • Mitologia
    1
  • LEGIMI - DO PRZECZYTANIA
    1
  • Wierzenia/Folklor
    1
  • @Antropologia, filozofia, psychologia, socjologia religioznawstwo itp.
    1
  • #Japonia
    1
  • Japonistyka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W kręgu shintoizmu. Tom 1 Przeszłość i jej tajemnice


Podobne książki

Przeczytaj także