Śmierć Archiwariusza

Kalman Segal Wydawnictwo: Oficynka literatura piękna
Oficynka
literatura piękna
2018-01-10

Niespieszna ballada o dwóch rodzinach- ukraińskiej i żydowskiej żyjących w polskim miasteczku ukazana oczami Archiwariusza, spadkobiercy opowieści latami spisującego losy i dramaty obu pokoleń. Napisana językiem zapierającym dech piersi, ale jednocześnie boleśnie uświadamiająca fakt, że dzisiaj już TAK się nie pisze.. :/ Segal, zapomniany polski Autor prostotą opowieści w...

Dyskusje

• 2020