Dziecko

Okładka książki Dziecko Fiona Barton
Okładka książki Dziecko
Fiona Barton Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Kate Waters (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Kate Waters (tom 2)
The child
Czarna Owca
2018-11-01
2018-11-01
Agata Ostrowska

Bardzo dobry thriller psychologiczny. Trzyma w napięciu i wzbudza emocje. Wydarzenia poznajemy z kilku perspektyw. Poznajemy kobietę, która całe życie szuka swojej córki oraz inną, która na matkę się nie nadawała i zgotowała swojej córce piekło. A w tym wszystkim zagadka: szkielet noworodka znaleziony na placu budowy. Gorąco polecam.

No, proszę państwa, nareszcie dobra książka! Ciekawa, gęsta, pełna emocji.
Co prawda domyśliłam się kim tak naprawdę jest Emma, ale nie sądziłam, że Judith zrobi to co zrobiła.
Boże, co za koszmarna kobieta! A i jej kochaś nie lepszy. Dobrali się jak w korcu maku :(
Polecam.

No, proszę państwa, nareszcie dobra książka! Ciekawa, gęsta, pełna emocji.
Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Spodziewałem się kolejnego schematycznego kryminału. A tu perełka.:)

Spodziewałem się kolejnego schematycznego kryminału. A tu perełka.:)

Historia bardzo wciągająca. I tylko chciałoby się, żeby dziennikarstwo w Polsce stało chociaż na takim poziomie. Dziennikarka, która zastanawia się, a nie szuka wyłącznie sensacji wzbudza sympatię. Polecam.

Ależ to była ciekawa książka. Pomyśleć że takie rzeczy dzieją się naprawdę. polecam

Uwielbiam książki, w które wpada się od pierwszej strony, które ciężko odłożyć i w których do niczego nie można się przyczepić.
Taka, dla mnie, jest ta książka.
Książka, w której poznacie historię Emmy, Angeli, Jude i zaginionej Alicji...w której, po raz drugi, będziecie mieć przyjemność towarzyszyć Kate Waters w jej nowym śledztwie...w której będzie o cierpieniu, zakłamaniu, wykorzystywaniu, i traumach z przeszłości (o miłości również...i o oddaniu, zaufaniu)... w której bohaterowie są jak żywi...w której tkwi wiele emocji...która poruszy Was swoją historią...

Taka, dla mnie, jest ta książka.

Super. Przeczytana jednym tchem.

Super. Przeczytana jednym tchem.

"DZIECKO" Fiony Barton to druga część serii "Kate Waters". Fabuła i sama historia ciekawe i dość intrygujące. Choć już w połowie można dojść o co chodzi 😏 Niesety po raz kolejny przekonuję się, że w niektóre thrillery psychologiczne jest mi trudno "wejść". O ile daję radę z narracją pierwszoosobową, kiedy to tylko "ta" osoba jest narratorem, tak tu kiedy jest od zatrzęsienia postaci i punktów widzenia wymiękam. Po prostu się w tym gubię 🤷‍♀️

Bardzo dobra powieść, mimo że korzysta ze znanych schematów i modnego mam wrażenie, kobiecego spojrzenia na życie. Myślę, że opisane przez autorkę emocje bohaterów są wiarygodne i najciekawsze w tej historii.

Bardzo wciągająca historia, która opowiada tą samą historię z pozycji wielu osób. Jak zawsze, każdy ma swoją prawdę i swoją rację. W fajny sposób książka łączy elementy kryminału, sensacji, dramatu... tylko komedii w niej nie ma.

• Przeczytane w 2018
  • Przeczytane 2018