Coaching (2017)

Coaching Skills: The definitive guide to being a coach
poradniki
Katarzyna Konarowska, Dorota Porażka
coaching rozwój szkolenia coach trener szkoleniowiec mentoring

Jestem pełna podziwu jak ta książka została napisana, pełna szczerości i wiadomości. W bardzo wyczerpujący sposób przedstawia czym jest coaching i wszystkie fazy coachingu, daje mnóstwo wskazówek, wyjaśnień i przykładów, wyjaśnia na co coach powinien zwrócić uwagę podczas pracy z klientem jak i z samym sobą, oraz na jakie pułapki coach może trafić podczas wykonywania...

Książka wydaje mi się dobra na początek. Daje ogólny zarys tego czym jest coaching, jak wygląda relacja pomiędzy coachem a klientem, daje wskazówki jak rozmawiać i czego się wystrzegać. Dodatkowym plusem jest to, że wiele opisanych sytuacji jest opartych na przykładach.

Warto od niej zacząć przygodę z coachingiem.

Na półkach: , , , ,

Podstawa dla coacha, bez tego ani rusz!

Świetna książka dla początkujących coachów!

Bardzo dobra książka dla początkujących coachów. Zawiera zarówno informacje na temat filozofii coachingu, jak i metodologii. Narzędzia opisane klarownie, z uwzględnieniem ich celów. Sama autorka chętnie pisze o swoich doświadczeniach, ostrzega przed popularnymi błędami, zaraża swoim entuzjazmem. Jednocześnie wydaje się być "trzeźwa" w swoim podejściu, nastawiona na cele...

Książek o coachingu jest ostatnio całe zatrzęsienie. Jednak z tego nawału rozmaitości polecam akurat tą pozycję.

Dlaczego? Ano dlatego że jest napisana jasno i zrozumiale; zawiera przykłady i ćwiczenia. Ponadto autorka jest znanym autorytetem w tej dziedzinie i co najważniejsze praktykiem.

• Coaching
  • Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • Psychologia
  • Rozwój osobisty
  • Rozwojowe

Dodaj cytat z książki Coaching (2017)