Uczyć (się) z pasją. Jak sprawić, by uczenie (się) było fascynującą podróżą

Okładka książki Uczyć (się) z pasją. Jak sprawić, by uczenie (się) było fascynującą podróżą
Pernille Ripp Wydawnictwo: Dobra Literatura nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Passionate Learners: How to Engage and Empower Your Students
Dobra Literatura
2017-09-19
2017-09-19
Elżbieta Manthey, Wojciech Musiał
pedagogika nowe ścieżki edukacji popularnonaukowa

To książka, którą powinien przeczytać każdy, kto chce zostać nauczycielem lub zaczyna pracę w szkole.
O książce napisałam na swoim blogu: http://pomyslowapolonistka.blogspot.com/2020/05/o-ksiazce-ktora-powinien-przeczytac.html

Wyidealizowana. Z pewnymi rzeczami się nie zgadzam. Np. uczniowie nie powinni sami decydować z kim siadają. Powinno się to odbywać drogą losowania, które odbywa się np. co 2-4 tygodnie. W ten sposób następuje integracja, o czym mówi Jacek Pyżalski w swoich wykładach. Oczywiście są wyjątki od tej reguły np. gdy w klasie jest bully i każdy się modli, żeby z nim nie siedzieć....

Książka ideowo piękna. Jak dla mnie wyidealizowana. Treść super, ale mało konkretnych przykładów i narzędzi. Zasygnalizowała problem i jeżeli tylko o to chodziło to jak najbardziej polecam, bo zmiany w polskiej szkole są potrzebne. Jednak spodziewałem się zdecydowanie więcej konkretów.

• Nauczanie
  • 2018