To nie jest twoje dziecko

Okładka książki To nie jest twoje dziecko Małgorzata Falkowska Patronat LC
Okładka książki To nie jest twoje dziecko
Małgorzata Falkowska Wydawnictwo: Lira literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Lira
2018-02-15
2018-02-15
dziecko literatura polska manipulacja relacje międzyludzkie rywalizacja strach szantaż współczesna kobieta zazdrość

Okładka książki Zimowy pocałunek Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,2
Zimowy pocałunek Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Zagubieni Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,1
Zagubieni Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Ocena 8,1
Nowy początek,... Patrycja Cygan-Jeż,...
Okładka książki Dwie bajki Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,4
Dwie bajki Małgorzata Falkowsk...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Cena macierzyństwa bywa niekiedy ogromnie wysoka

5760 659 423

Na początku otrzymałam piękną a zarazem bolesną historię.
Jaka jest cena za posiadanie dziecka?
Jaka jest cena za oddanie dziecka ?
Nie wiedziałam, za którą kobietę trzymać kciuki.
Jednak potem, autorka zburzyła moją wizję idealnego małżeństwa. Nie rozumiem, nie chcę, byłam wściekła.
Zastanawiałam się dlaczego nikt tam ze sobą nie rozmawia, było więcej pytań niż odpowiedzi.
Decyzję Anny były dla mnie absurdalne, jak ja się wściekałam na tę kobietę.
No i zakończenie. Nie spodziewałam się thrilleru z kryminałem w tle. Zawiodłam się na maxa.

Mam wrażenie, że gdzieś już coś podobnego czytałaś , albo oglądałam film. To na pewno.

Na początku otrzymałam piękną a zarazem bolesną historię.
Jaka jest cena za posiadanie dziecka?
Jaka jest cena za oddanie dziecka ?
Nie wiedziałam, za którą kobietę trzymać kciuki.

Ciężki i trudny temat dla niektórych par.
Książka mnie mega wciągnęła, kartkowałam byle dotrzeć do końca i dowiedzieć się jakie jest zakończenie.
Zaskoczyło mnie? Zmroziło. Przeszło mi przez myśl, że takie sytuacje mogą mieć miejsce.
Polecam

Ciężki i trudny temat dla niektórych par.
Polecam

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę tej autorki i nie spodziewałam się tak świetnego warsztatu pisarskiego. Wybrałam ją ze względu na typ powieści, który uwielbiam. Wszelkiego rodzaju dramaty, kryminały i inne wyciskacze łez.
Przeczytana jednym tchem. Nie mogłam się doczekać zakończenia, bo książka wciągała z każdą minutą. Na wstępie bardzo polubiłam jedną z głównych bohaterek, jednak później okazało się, że nie miałam co do niej racji. Byłam zaskoczona, że autorka wymyśliła tak znakomite zakończenie, które było zarazem smutne i wzruszające. Wspaniała książka.
Michalina i Anna, dwie kobiety, a jakże różne charaktery. Nie mogłam uwierzyć, że tak szybko oceniłam bohaterki, a zakończenie całkowicie wbiło mnie w fotel. Długo nie mogłam tej książki zapomnieć. To było coś w rodzaju znakomitego filmu, który długo pozostał w mej pamięci i tak właśnie było z tą książką.
Serdecznie polecam 😍

Małgorzata Falkowska mnie mile zaskoczyła. Niby historia taka sobie, zwykła i banalna, a tu zakończenie jak to młodzież mówi sztos. Czytelnik kartka po kartce niby ma wszystkie wątki pod kontrolą, a tu zakończenie wbija w fotel, jak w Oskarowym Parasite. Polecam Marzena Czytelniczka

To historia Anny i Pawła - zdesperowanej bogatej pary ginekologów, która chciałaby mieć dziecko, lecz z jakiegoś powodu nie może.
Do ginekologa w osobie Anny trafia Michalina - młoda, ambitna studentka, która tylko raz poszła na imprezę z koleżankami ze studiów. Tam poznała Tarifa - Turka tymczasowo przebywającego w Polsce. W rezultacie epizod ten zaważył na dalszym jej życiu, gdyż dziewczyna zaszła w ciążę, którą postanawia usunąć. Wtedy Anna wpada na szatańskim pomysł, by Michalina urodziła dziecko i sprzedała je małżonkom. Jest motorem całej intrygi. Jej poczciwy, zakochany w żonie i podporządkowany mąż zgadza się na wszystko, byleby tylko uszczęśliwić Annę.
Dziewczyna również przystaje na pomysł. Nęcą ją pieniądze, gdyż nie ma ich zbyt wiele.
Zakończenie niestety bardzo mnie rozczarowało. Czytając, wyobrażałam sobie różne opcje, ale żadna z nich się nie sprawdziła. Mam jednak wrażenie, że kiedy pisarze nie mają pomysłu na spektakularny koniec, idą właśnie w tym kierunku, w którym poszła autorka.

Małgorzata Falkowska, oprócz książek typowo o miłości, pisze tez takie jak ta. To nie jest Twoje dziecko opowiada historię Anny, która przejawia patologiczną chęć posiadania dziecka, jednak nie może go mieć. Na co dzień jest ginekologiem, więc gdy do jej gabinetu przychodzi Michalina, kobieta, która nie chce mieć dziecka, Anna wraz z mężem postanawiają je od niej odkupić. Michalina zgadza się, jednak wraz z upływem czasu, nie jest ona aż tak pewna słuszności swojej decyzji.... Ogólnie pomysł fajny, ale ciężko się czyta, bo momentami jest naprawdę nudna. Moją opinię o książce ratuje ostatnia setka. Można przeczytać, ale czy dałabym sobie rękę za nią uciąć, to nie.

Przebrnęłam tylko do jednej czwartej zawartości, później jedynie przekartkowałam, aby dotrzeć do końca. Dla mnie ta książka jest nudna. Od początku przewidywalna. Takie trochę "Trudne sprawy".
W trakcie czytania irytuje częste gubienie podmiotów.

W trakcie czytania irytuje częste gubienie podmiotów.

Świetna powieść poruszająca ważne tematy obyczajowe. Zaskakujące zakończenie.

Świetna powieść poruszająca ważne tematy obyczajowe. Zaskakujące zakończenie.

Na półkach: , , , , , ,

Historia wzruszająca opowiadająca o pierwszej kobiecie,która nie mogła mieć dzieci zajść w ciążę,a druga kobieta nie ma potomstwa.
Zaintrygowana byłam i zainteresowana losami bohaterów,bardzo mnie wzruszyli uroniłam łzy czytając książkę,ma klimat mroczny,dobry.
Wypełniona emocjami,dająca do myślenia,skłania do refleksji.
Polubiłam bohaterów natychmiast,nie da się ich nie lubić.
Trzyma w napięciu od samego początku do końca powieści.
Czyta się świetnie tą wzruszającą,dobrą lekturę.

Wypełniona emocjami,dająca do myślenia,skłania do refleksji.
Polubiłam bohaterów natychmiast,nie da się ich nie...

Są takie książki, które po ich przeczytaniu wywierają ciężkie do określenia uczucia. Zaskoczenie? Przerażenie, że podobna historia mogła mieć miejsce.

Dwa dni temu, skończyłam czytać powieść Małgorzaty Falkowskiej, a dalej trudno odnaleźć mi moje własne recenzenckie miejsce ( w sensie pozytywnie zaskoczonej, chociaż historia nie opiewa w różowe jednorożce itd).

Ona i on, piękni, bogaci, szczęśliwi w swoim małźeństwie, właściciele ekskluzywnej kliniki ginekologii, jedyne czego im brakuję to...dziecko. Lata starań, zmagań, badań i nic z tego, frustracja powoli ukazuję się w osobie Anny, przy której dzielnie stoi na straży Paweł.

Ona, Michalina, studentka, cicha, spokojna, pilna uczennica, która daje się namówić po raz pierwszy koleżankom na imprezę, jak się okazuję o jedną za dużo. Kilka upojnych chwil jednej nocy z przystojnym chłopakiem z wymiany zagranicznej i ciąża - problem, którego trzeba się pozbyć.

Tak oto trafia do kliniki Anny i Pawła, którzy zamiast aborcji, proponują jej ciążę, urodzenie dziecka i odsprzedanie go im. Najbliższe miesiące, wiążą trójkę ze sobą, Anna planuje pokój dla dziecka, Paweł bacznie obserwuje Surogatkę, a tak coraz bardziej bije się z myślami odnośnie dziecka.

Książka, to tak naprawdę historia ludzi nieszczęśliwych w swoich związkach, sytuacji jakiej się znaleźli, wspomnieniami, które nie dają zapomnieć, życiu w cieniu przeszłości, która ma wpływ na to jacy są dzisiaj. Nie będę Wam zdradzać więcej z historii bohaterów, bo uważam, że powinniście dać się zaskoczyc bohaterce, jak ja sama.

Falkowska, tworzy mocny portret psychologiczny każdego z bohaterów, przedstawiając go pod postacią rozdziałów zatytułowanych imieniem, każdego z nich, dzięki narracji pierwszoosobowej możemy bardziej wejść w skórę każdego z nich. Dzięki temu dostajemy opcję poznać bliżej Anne, Pawła i Michalinę, być możę pozwoli to nam bardziej ich zrozumieć, tym co czuli, czym kierowali się w danym momencie.

Ogromnym zaskoczeniem okazało się dla mnie zakończenie książki, nawet przez chwilę mi nie przyszło przez myśl, że historią może w taki sposób sie potoczyć.

Autorka dość trudnymi, dla niektórych kontrowersyjnymi tematami, stara się poruszyć nasze szare komórki do myślenia, refleksji, zadumy, ilość rzeczy w jednej książce na raz, nie sprawia wrażenia chaosu, upchania na siłę - widać mocne przygotowanie pisarki, wszystko zostało wczesniej przemyślane.

Nie szukajcie tutaj ckliwych emocji, czeka na Was chłodna kalkulacja, zimne spojrzenie,gdzie to kobiety mimo swoich przeszłości, albo własnie dlatego, starają sie myslec bardziej trzeźwo, niż Paweł, który stoi obok swojej żony zawsze, który w jej oczach dośc często jest taki nijako miękki...

Książka jest godna polecenia, wg mnie stanowi na rynku wydawniczym swego rodzaju nowy powiew wśród powieści. Ją naprawdę TRZEBA przeczytać.

Ona i on,...