Dawka życia

Lizzie Enfield Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Living With It
Prószyński i S-ka
Living With It
literatura piękna
Kobiety to czytają!
Hanna Pasierska

Książka jest o wyborach i o ich konsekwencjach. Polecam książka pobudza do refleksji, jest napisana z perspektywy z obu stron. "Dawka życia" jest taka prawdziwa i realna historia.

Naprawdę już jest taka poprawność polityczna,że słowo Cygan zakazane.Cygan Cygan ,Cygan.
Ja jestem za szczepieniem i już.Książka przeciętna,ale już wiem.Że Wydma Piłata leży.We Francji.

Mam wrażenie, że autorka miała dobry pomysł, ale gorzej jej wyszło wykonanie.

Wciągająca lektura.
Opowiada historię dwóch znajomych rodzin: Isobel i Bena. Isobel, obawiając się autyzmu i innych powikłań, postanawia nie sczepić swoich dzieci. Jej nastoletnia córka zachorowuje na odrę, a od niej zaraża się mała córeczka Bena. W skutek komplikacji dziewczynka staje się głucha.
Czy Isobel jest odpowiedzialna za tragedię rodziny Bena. Na to pytanie...

Nadszedł w końcu ten czas, gdy nie decydujesz wyłącznie o sobie. Jesteś odpowiedzialna/y za drugie życie a to jaką podejmiesz decyzję może czasem zmienić wszystko.

Szczepić, czy nie szczepić? Oto jest pytanie.
Na dzień dzisiejszy temat budzi ogromne kontrowersję, gdyż życiodajny lek czasem jest krokiem w przepaść.

'Dawka Życia' to historia, która może przytrafić się...

Na półkach: , , , , ,

Isobel to kobieta,która postanawia nie szczepić swoich dzieci,ponieważ jest szczepienie zło to całego świata w skutek autyzmu.
Malutka córeczka Iris nagle zachorowała na odre zaraziła się od swojej starszej siostry.
Dziewczynka wyzdrowiała,lecz straciła całkowicie słuch została kaleką przestała cokolwiek słyszeć.
Obie rodziny zdecydowały zawalczyć o sprawiedliwość,kto...

Mimo powagi podjętego tematu książka niezmiernie nudna, papkowata, rozmyta a bohaterowie znikający gdzies we mgle. Zdecydowanie nie dla mnie.

Temat kontrowersyjny, oczekiwałam ciekawej, zmuszającej do głębokiej refleksji lektury, ale trochę jak dla mnie potraktowane to zostało powierzchownie. Na początku przeszkadzał mi język, nie wiem czy to tłumaczenie takie słabe czy oryginał taki bez polotu. Trochę jestem zawiedziona

____________________________________________________
Autorka bardzo zręcznie wprowadza czytelnika w przebieg wydarzeń oraz dramatów rozgrywających się w książce. Już od pierwszych stron poznajemy wielu różnych bohaterów, co z początku może być nieco mylące i powodować trudności w...

Bardzo ciekawy temat, obecnie na topie w związku z ruchem antyszczepionkowym. Jednak sama książka się mocno dłuży i początkowo można się pogubić w całej akcji.

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Dawka życia