Dawka życia

Lizzie Enfield Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Living With It
Prószyński i S-ka
Living With It
Prószyński i S-ka
literatura piękna
Kobiety to czytają!
Hanna Pasierska

Książką, która daje do myślenia i skłania do spojrzenia na sprawę z dwóch perspektyw.

Jak potoczy się łańcuch zdarzeń, gdy jedno dziecko nie zostanie zaszczepione? Możemy mieć dobre intencje, nie chcąc narazić swojego dziecka na chorobę. Z drugiej strony jednak, co w sytuacji, gdy nasze dziecko zarazi inne właśnie przez brak szczepionki? A gdy konsekwencje mogą zostać już...

Frapująca historia poruszajaca wiele ciekawych wątków. Po pierwsze, bardzo duzo uwagi autorka poświęca kwestii odpowiedzialności moralnej jednej z bohaterek, isobel. Pokazuje, w jaki sposób ruch antyszczepionkowców przyczynia się do wielu niepotrzebnych tragedii. Enfield jednoznacznie nie przychyla sie ani do opinii Isobel, ani nie faworyzuje Bena i maggie. Potrafi jednak...

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda...
Ciągłe rozmowy o tym, co by było gdyby i jak można było zapobiec problemom. Niestety książka mi się nie podobała i nie zainteresowała mnie, mimo że ukazuje ważny temat szczepienia dzieci.
Uff, dobrze, że mam ją już za sobą...

Książka jest o wyborach i o ich konsekwencjach. Polecam książka pobudza do refleksji, jest napisana z perspektywy z obu stron. "Dawka życia" jest taka prawdziwa i realna historia.

Naprawdę już jest taka poprawność polityczna,że słowo Cygan zakazane.Cygan Cygan ,Cygan.
Ja jestem za szczepieniem i już.Książka przeciętna,ale już wiem.Że Wydma Piłata leży.We Francji.

Mam wrażenie, że autorka miała dobry pomysł, ale gorzej jej wyszło wykonanie.

Wciągająca lektura.
Opowiada historię dwóch znajomych rodzin: Isobel i Bena. Isobel, obawiając się autyzmu i innych powikłań, postanawia nie sczepić swoich dzieci. Jej nastoletnia córka zachorowuje na odrę, a od niej zaraża się mała córeczka Bena. W skutek komplikacji dziewczynka staje się głucha.
Czy Isobel jest odpowiedzialna za tragedię rodziny Bena. Na to pytanie...

Nadszedł w końcu ten czas, gdy nie decydujesz wyłącznie o sobie. Jesteś odpowiedzialna/y za drugie życie a to jaką podejmiesz decyzję może czasem zmienić wszystko.

Szczepić, czy nie szczepić? Oto jest pytanie.
Na dzień dzisiejszy temat budzi ogromne kontrowersję, gdyż życiodajny lek czasem jest krokiem w przepaść.

'Dawka Życia' to historia, która może przytrafić się...

Na półkach: , , , , ,

Isobel to kobieta,która postanawia nie szczepić swoich dzieci,ponieważ jest szczepienie zło to całego świata w skutek autyzmu.
Malutka córeczka Iris nagle zachorowała na odre zaraziła się od swojej starszej siostry.
Dziewczynka wyzdrowiała,lecz straciła całkowicie słuch została kaleką przestała cokolwiek słyszeć.
Obie rodziny zdecydowały zawalczyć o sprawiedliwość,kto...

Mimo powagi podjętego tematu książka niezmiernie nudna, papkowata, rozmyta a bohaterowie znikający gdzies we mgle. Zdecydowanie nie dla mnie.

• 2018
  • 2019
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Dawka życia