Sylaboratorium

Justyna BednarekAgnieszka Frączek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Art Egmont popularnonaukowa dziecięca
Egmont Polska
popularnonaukowa dziecięca
Art Egmont

Oficjalne recenzje i

Sylab składanie i gięcie, czyli przybornik młodego erudyty

[ 0 ] Link do recenzji

Ciekawa, zaskakująca, śmieszna, intrygująca, tak jak słowa które znamy lub ciekawi nasz ich wytłumaczenie, przekaz idealny i dla dzieci od 5-6 lat i dla 10-11 latków. Do czytania wspólnie i samodzielnie przez dzieci.
I co najważniejsze napisane przez nas osobiście najbardziej cenionych autorów literatury dziecięcej.

Wypożyczyłam niesamowite "Sylaboratorium" :-)
To dość gruba księga o nietypowych wymiarach i długim tytule:
"Sylaboratorium, czyli leksykon młodego erudyty".

Co to jest sylaboratorium?
Co to jest leksykon?
Kto to jest erudyta?
Na pierwsze i trzecie pytanie znajdziemy odpowiedzi
we wstępie i w ... blurbie (na tylnej okładce).

Nie dowiemy się, co to jest leksykon.
Ale po...

Gdy w mojej rodzinie pojawiły się dzieci i wszyscy prosili je usilnie „powiedz: k o t e k”, „powiedz: m a m a”, ja sięgnęłam do arsenału polonistki, odpytując je po kolei z onomatopei. „Otopo” „atapapa” – trudziły się maluchy, próbując sprostać wygórowanemu żądaniu. Żarty się skończyły, gdy mój własny syn zagroził mi „dekapitacją” i telefonem do „ED WI AJ”.

Dzieci chłoną...

2037

Jedną z interesujących propozycji jest „Sylaboratorium, czyli leksykon młodego erudyty”, w tórym znajdziemy wiele wyrazów pojawiających się w literaturze, ale coraz rzadziej używanych, a przez to brzmiących nieco obco i egzotycznie mimo poczucia swojskości. Obok landszaftu, latimerii i mezaliansu pojawia się młokos, łachudra, czy naftalina. Autorzy książki sięgają po słowa...

Książka, która wzbogaci nasze słownictwo.

Egmont Polska przoduje w wydawaniu pozycji, które przez zabawę uczą, a jednocześnie są świetnie wydane. Młody czytelnik zapewne ma wielką frajdę zagłębiając się w lekturę tak wydanej książki. Bowiem są to nie tylko dzieła poszerzające wiedzę, jak ostatnie tomy opisujące zwierzęta z całego świata genialnie zilustrowane, ale i takie z których można się wiele dowiedzieć...

Podobno język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Sami rodacy mają z nim problem, zatem z czym muszą zmagać się obcokrajowcy, to tylko oni wiedzą. Niemniej warto poszerzać swoją wiedzę poprzez poznawanie znaczenia różnych słów, których raczej nie używamy na co dzień, chociażby...

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie