Zaginiony obraz

Kęstutis Kasparavičius Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop opowieści dla młodszych dzieci
Dingęs paveikslas
Małgorzata Gierałtowska
Wydawnictwo Ezop
Dingęs paveikslas
opowieści dla młodszych dzieci
Małgorzata Gierałtowska

Na półkach: , , , ,

Świetna książka dla dzieci, która sprawi przyjemność również dorosłym. Zabawna opowieść o zwierzętach utrzymana w kimacie dawnych opowiadań detektywistycznych. Klimatyczne ilustracje, dużo inteligentnego humoru i przewrotna puenta.

Super

Żeby się nie powtarzać, od siebie dodam tylko, że prócz stylowych ilustracji urzekł mnie wyszukany język, którym książka jest napisana. Elegancja, wytworność i niekonwencjonalność - takie określenia przychodzą mi na myśl o tym tytule.
Perełka!

Na półkach: , , , , , , ,

Świetna książka detektywistyczna o sztuce dla dzieci (i nie tylko). Doskonały koncept nawiązania do prawdziwego obrazu oraz przedstawienia bohaterów i ich cech osobowościowych dzięki postaci zwierząt.
Ujmujący klimat retro, elegancja, niespieszność i doskonałe ilustracje to tylko niektóre atuty tej nietuzinkowej książki.

• Literatura litewska
  • Wydawnictwo Ezop
  • *Czytola, czyli jakie Ololo czyta książki
  • Rok 2020
  • Dla szkrabów
  • 2020

Dodaj cytat z książki Zaginiony obraz