Zaginiony obraz

Okładka książki Zaginiony obraz
Kęstutis Kasparavičius Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Dingęs paveikslas
Wydawnictwo Ezop
2017-09-01
2017-09-01
Małgorzata Gierałtowska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

„Zaginiony obraz” - Kęstutis Kasparavičius, przedstawia niesamowicie intrygująca, wręcz detektywistyczną opowieść o szlachetnym psie i jego przyjęciu ze wspaniałym truskawkowym torcie, na którym uwaga !! ktoś ukradnie obraz. Zatem, poznajcie Profesora Adalberta i jego nowy malarski nabytek jakim jest: „Pies na łańcuchu” autorstwa Paulus Potter, ze Szkoły w Delft, pochodzący z roku 1650 z okolic Królestwa Niderlandów. Obraz charakteryzuje się (wg kozła Dezyderiusza - doktor nauk humanistycznych) „znakomicie poprowadzoną grą ciepłych i zimnych barw na sierści psa, podkreślająca dramatyzm uchwyconej przez artystę sceny”.
Teraz zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie piękny obraz, z bogato złoconą ramą, do tego na pierwszym planie znajduje się cudowny, piękny, ogromny, dostojny i uroczy pies. Jeśli już to widzicie, to teraz wyobraźcie sobie, że ktoś z obecnych na przyjęciu z iście śmietanki towarzyskiej… kradnie obraz !!!.
Wszyscy są podejrzani, a inspektor Fuks i jego tajny agent (kret) Ulf rozpoczynają dochodzenie. Każde zwierzątko musi zmierzyć się z brutalną prawdą. Co robiło, gdzie było, ile zjadło kawałków pysznego tortu i główne pytanie czy ukradło obraz?!. Sami musicie się przekonać czy zagadka zostanie rozwiązana, i czy dzielny inspektor odnajdzie złodzieja i jaką wymierzy mu karę. I tak na koniec, co na to wszystko powie pies z obrazu. Bo uwaga, zdradzę Wam tajemnicę, to nie jest zwykły pies …
Niesamowita opowieść, napisana z humorem, opatrzona pięknymi ilustracjami oraz barwnymi opisami z holenderskim malarstwem w tle. Pisarz w bardzo uroczy sposób, przedstawia młodemu, średniemu i starszemu czytelnikowi, że to, co proste, małe, wręcz banalne i błahe staje się ważne, bardzo ważne a nawet najważniejsze. Wystarczy tylko spojrzeć, dostrzec, zrozumieć, a wtedy wszystko staje się inne, być może dobre dla nas lub zmieniające nasz punkt widzenia. Przeczytajcie, zobaczcie oryginał obrazu, i dajcie się magii słowa i pędzla. To naprawdę działa, wystarczy tylko to dostrzec …

Na półkach: , , , ,

Świetna książka dla dzieci, która sprawi przyjemność również dorosłym. Zabawna opowieść o zwierzętach utrzymana w kimacie dawnych opowiadań detektywistycznych. Klimatyczne ilustracje, dużo inteligentnego humoru i przewrotna puenta.

Na półkach: , , , , , , ,

Świetna książka detektywistyczna o sztuce dla dzieci (i nie tylko). Doskonały koncept nawiązania do prawdziwego obrazu oraz przedstawienia bohaterów i ich cech osobowościowych dzięki postaci zwierząt.
Ujmujący klimat retro, elegancja, niespieszność i doskonałe ilustracje to tylko niektóre atuty tej nietuzinkowej książki.

Żeby się nie powtarzać, od siebie dodam tylko, że prócz stylowych ilustracji urzekł mnie wyszukany język, którym książka jest napisana. Elegancja, wytworność i niekonwencjonalność - takie określenia przychodzą mi na myśl o tym tytule.
Perełka!

Perełka!