W lesie (pop-up)

Okładka książki W lesie (pop-up) Anouck Boisrobert, Louis Rigaud, Sophie Strady
Okładka książki W lesie (pop-up)
Anouck BoisrobertLouis Rigaud Wydawnictwo: Dwie Siostry interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
16 str. 16 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Dans la forêt du paresseux
Dwie Siostry
2017-10-04
2017-10-04
16 min.
Maciej Byliniak

Okładka książki W głębinach oceanu (pop-up) Anouck Boisrobert, Louis Rigaud
W głębinach oc... Anouck Boisrobert, ...

Mądrość ekologiczna nie idzie w las

Na początku za każdym razem, kiedy czytałam ta książkę, płakałam. Wzruszająca, proekologiczna. Jedyna w swoim rodzaju. Dziecku tez się podoba, maszyny do cięcia drewna trójwymiarowe - w sam raz dla chłopca.

piękna grafika, i fabuła daje nadzieję :) na jednym razie się nie kończy

piękna grafika, i fabuła daje nadzieję :) na jednym razie się nie kończy

Fantastyczna książka. Dość poważna jak na książkę dla dzieci... Pop-upy są zachwycające.

Piękna książka-rozkładanka, jestem nią zachwycona. Dramatyczna historia z leniwcem do wypatrzenia sprawia, że aż chce się zajrzeć na następną stronę. Ładne ilustracje i bogate, precyzyjnie zaplanowane elementy, które się rozkładają - robi to naprawdę duże wrażenie.

Ta książka to małe dzieło sztuki. Treść nie jest tu najważniejsza, może też nie porwać, niemniej niesie ważne przesłanie edukacyjne dla młodego czytelnika. Pokazuje jak łatwo ludzie niszczą przyrodę, wycinając las zabierają dom zwierzętom. Niszczą też miejsce spokoju ludziom, którzy lubią w nim odpoczywać i kontemplować przyrodę. Strona po stronie widzimy jak znika las zaatakowany przez maszyny i ludzi. Zostaje już tylko garstka, którą udaje się uratować i znowu zbudować dom dla zwierząt.
W książce można poszukiwać leniwca co jest dodatkowym ciekawym elementem.
Książka jest ekologiczna, wielowymiarowa, naprawdę warto po nią sięgnąć, bo to inny wymiar lektury.

Bardzo fajna książka i uczy o tym żeby nie wycinać drzew

Bardzo fajna książka i uczy o tym żeby nie wycinać drzew

Fantastyczna! Oddziałuje na czytelnika głównie obrazem, lecz ma ogromne walory edukacyjne. Pokazuje dzieciom jak wiele może zdziałać (lub zniszczyć) człowiek. To pierwszy pop-up, który zakupiłam i jestem zakochana, chcę więcej <3

Lubię pop-upy. Pozycja dobra jako ciekawostka. Polecam

Lubię pop-upy. Pozycja dobra jako ciekawostka. Polecam

Cudnie wydana.. pouczająca historia.. walory estetyczne urzekają..

Cudnie wydana.. pouczająca historia.. walory estetyczne urzekają..

Miałam większe oczekiwania wobec "W głębinach oceanu", ale to właśnie "W lesie" jest książką, która skradła moje serce – może z uwagi na lepszą fabułę i brak pytań bez odpowiedzi. Szukanie leniwca ukrytego wśród trójwymiarowych drzew to zadanie, które przyniesie mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Szczególnie zachwyciła mnie przedostatnia plansza, z którą przed kilka minut nie wiedziałam kompletnie co zrobić, ale kiedy w końcu się zorientowałam, satysfakcja była ogromna ;)

Książka ta zwraca również uwagę na problem wycinania lasów i niszczenia dzikiej przyrody. "W lesie" wyprodukowano przyjaznymi dla środowiska farbami sojowymi na papierze z odpowiedzialnych źródeł.

Polecam każdemu!

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Dla Jasia
  • Dla dzieci - chcę przeczytać
  • Mama 2017 - 2019
  • Literatura Dziecięca

Dodaj cytat z książki W lesie (pop-up)