Światło w Cichą Noc

Patronat LC
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Willa pod Kasztanem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Edipresse
literatura polska święta rodzina Wigilia tajemnice z przeszłości
Willa pod Kasztanem (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska święta rodzina Wigilia tajemnice z przeszłości

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zwyczajny cud świątecznego dnia

10 Link do recenzji

Jedna z tych książek, w której zna się zakończenie po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron, ale to oczywiście nie czyni ją złą. Bardzo dobrze mi się ją czytało. Postacie były ciekawe, a ich losy interesujące. Wątki miały w sobie wiele mądrości życiowych. Lekka, przyjemna pozycja, którą szybko się czyta.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, które dla jednych są czasem wyczekiwanym, innym przypominają traumę, od której przez lata starano się uciec, najlepiej za granicę. Czy Magda Łaniewska i jej dwaj bracia tym razem sprostają temu wielkiemu wyzwaniu i zorganizują prawdziwą Wigilię? Na pewno będą mogli liczyć na pomoc sąsiadki - Pani Kaliny, która od lat mieszka sama i...

Nie chce mi się nawet recenzować tej pozycji. Nie jest jakaś strasznie słaba, ale mnie w ogóle nie zaciekawiła. Przegadana. Akcja, która dzieje się w kilka przedwigilijnych, rozciągnięta do granic możliwości. Jest jeszcze trzy części - nie wiem, czy dam radę.
Rodzeństwo Magda, Michał i Bartek nie lubią Wigilii, bo kojarzy im się z tragicznymi wydarzeniami. Co rok w tym...

SUPER, Już siegam po następny tom.

Na półkach: , , , ,

Trwają przygotowania do świąt. Na osiedlu położonym na obrzeżach Krakowa lśnią tysiące świateł. Tylko dwa domy stoją ciemne - przedwojenna willa i niewielki budynek obok niej.
Antek Milewski po latach wraca do domu. Zostawił za sobą porażkę życiową i chce zacząć wszystko od nowa. Kiedy przekracza próg starej willi, wracają dawne wspomnienia. Dlaczego kochający ojciec nagle...

1938

Na czas kwarantanny ta książka okazała się trafioną lekturą. Akcja powieści rozgrywa się w grudniu, gdzie bohaterowie przygotowują się do Wigilii, ale w niczym mi to nie przeszkodziło. Urzekły mnie losy bohaterów.
Tytułowego światła, które im zaświeci w cichą i wyjątkową noc poszukują wszyscy bohaterowie tej książki. Każdy ma za sobą bolesne przeżycia z powodu których...

Typowe babskie czytadło o....w zasadzie o niczym, bez głębi i przesłania. Ot świąteczne przygotowania i nic wiecej

Piękny początek nowej historii :)
I mam wielką ochotę na więcej!

Ponieważ najpierw przeczytałam 2 część, to poszukałam też pierwszą. Sporo kwestii się wyjaśniło dlaczego tak a nie inaczej. A raczej uszczegółowiło. Interesujące historie, nie powiem. Trochę wyprzedzam, ale wg mnie lepsza niż 2 część. Ale z chęcią poszukam kolejnych.

Książka opisująca losy kilku rodzin ze sobą w jakiś tam sposób powiązanych. Pierwszy tom ze świętami w tle wciągnął mnie dość szybko. Może nie wszystkim się spodobać, ale ja czasami lubię sobie poczytać coś w miarę lekkiego. Także szybko sięgam po drugi tom bo jestem ciekawa dalszych losów bohaterów i ich przyjaźni, miłości i kłopotów z jakimi się zmagają.

Dyskusje

1 070