Żółwie aż do końca

Okładka książki Żółwie aż do końca John Green
Zwycięzca w plebiscycie 2017
Okładka książki Żółwie aż do końca
John Green Wydawnictwo: Bukowy Las literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Turtles all the way down
Bukowy Las
2017-11-22
2017-11-22
Data 1. wydania:
2017-10-10
Iwona Michałowska-Gabrych
literatura amerykańska młodzież nastolatka odmiana losu poszukiwanie poszukiwanie własnej tożsamości problemy młodzieży przyjaciółka przyjaźń uczucie zaginięcie
Inne

Okładka książki Mój pierwszy bal Holly Black, Libba Bray, Rachel Cohn, Dan Ehrenhaft, John Green, David Levithan, E. Lockhart, Sarah Mlynowski, Ned Vizzini, Melissa de la Cruz, Cecily von Ziegesar
Ocena 5,6
Mój pierwszy bal Holly Black, Libba ...
Okładka książki Will Grayson, Will Grayson John Green, David Levithan
Ocena 7,0
Will Grayson, ... John Green, David L...
Okładka książki W śnieżną noc John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
Ocena 7,1
W śnieżną noc John Green, Maureen...

Oficjalne recenzje i

Na tropie Prawdziwej Siebie

Link do recenzji

1097 48 165

Książka młodzieżowa ale w rzeczywistości dla wszystkich, czasami ciężko jest pisać opinię bo samemu trzeba się przekonać, ja polecam bardzo))

John Green w tej książce nie skupia się głównie na fabule, lecz na przeżyciach wewnętrznych głównej bohaterki i jej zmaganiach z chorobą psychiczną. Powieść posiadała wątek kryminalny, lecz zdecydowanie przeważa nad nim wątek zmagań z uciążliwą chorobą.

Nie wiem co napisać o tej książce, więc chyba to mówi samo za siebie. Szkoda, że ostatecznie Azel i Davis nie zostali parą. Jednak chyba można powiedzieć, że skończyło się dobrze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z opisu wynika, że głównym wątkiem książki jest wątek kryminalny. No.. nie jest. Mi osobiście to nie przeszkadza, a nawet uważam, że wyszło to lepiej w tej wersji niż by to miało być powieścią kryminalną. Książka skupia się na problemach psychicznych głównej bohaterki, umówmy się, wcale nie lekkich. Bardzo podobały mi się opisy procesów myślowych bohaterki i jestem wstanie...

Bardzo dobra powieść z trudnymi problemami nastolatki i zniknięciem ojca Davida. Historia ciekawa, chociaż czasami spodziewałam się czegoś lepszego, jednakże opowieść zasługująca na dobrą ocenę. Czekałam do końca czy będą razem niestety David musiał pojechać. Smutne, a jednak w prawdziwym życiu trudne i czasem nie do zniesienia rozstanie dwóch kochających się osób.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo fajna, lekka, szybko się czyta, porusza bardzo ważny temat i bohaterowie są bardzo fajni, natomiast zakończenie nie jest jakieś nie wiadomo wybitne a książka przypomina trochę z fabuły opowiadanie na wattpadzie ale z świetnymi cytatami z którymi można się utożsamić.

Główna bohaterka ma bardzo fajne imię Aza i jest mocno przywiązana do Harolda, którego los niestety nie kończy się szczęśliwie.
Ponadto w momencie, w którym pewna staruszka stwierdza, iż ziemia jest płaska i znajduje się na żółwiu przyznam się szczerze, że czekałam na cztery słonie. Ale słoni nie było, były tylko żółwie aż do końca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Żółwie aż do końca” – intrygujący tytuł, prawda? Właśnie on mnie zaciekawił i skłonił do kupienia książki. Mimo że nie czytałam do tej pory innych książek Johna Greena, to ekranizacja „Gwiazd naszych wina” bardzo przypadła mi do gustu.

W tej powieści poznajemy Azę Holmes, szesnastolatkę, która zmaga się z bardzo poważnymi problemami natury psychicznej. Codzienne życie to...

Zacznę od tego, że tę książkę widziałam wszędzie. Na instagramie, pintereście, Facebooku, w sklepach, ale sama nie miałam pojęcia o czym jest i jaki to gatunek. Dorwałam ją w biedrze za dyszkę i to była świetnie wydana dyszka.

„Żółwie aż do końca” to urywek życia kilku amerykańskich nastolatków. Aza, główna bohaterka, cierpi na nerwicę natręctw. Stara się normalnie żyć,...

Azie jest ciężko. Zmaga się z wieloma lękami, z rzeczywistością, ze starymi demonami i z najbliższymi. Kiedy jednak do ginie pewien miliarder, który okazuje się ojcem jej dawnej miłości, a nagrodą za jego odnalezienie jest duża suma pieniędzy, Aza za namową swojej nietypowej przyjaciółki Daisy, postanawia wcielić się w role detektywa.

FATALNE. Spodziewałam się przyjemnego...

3 275
    1 977