rozwiń zwiń

W Antropocenie nie ma biernych obserwatorów. Napisz recenzję książki!

LubimyCzytać LubimyCzytać
16.03.2022

Antropocen to epoka, w której obecnie żyjemy i wywieramy przeogromny wpływ na naszą planetę. Nowa książka Johna Greena jest zbiorem fascynujących esejów pochodzących z nowatorskiego podcastu autora. Podziel się recenzją i otrzymaj jeden z 20 egzemplarzy jego nowej książki!

W Antropocenie nie ma biernych obserwatorów. Napisz recenzję książki!

Green od dawna analizuje różne aspekty życia na Ziemi z człowiekiem w roli głównej – od klawiatury QWERTY i zachodów słońca do bernikli kanadyjskiej i Pingwinów z Madagaskaru – przyznając im oceny w pięciogwiazdkowej skali. Te zabawne, wielowymiarowe minirecenzje obrazują sprzeczności, w jakie obfituje nasze życie. Jako gatunek mamy moc zbyt wielką, a zarazem niewystarczającą – ten paradoks stał się wyraźnie widoczny, kiedy zmierzyliśmy się z pandemią, która nas rozdzieliła i jednocześnie zbliżyła.

Pisarz po raz kolejny udowadnia swój mistrzowski talent do opowiadania i porywa miłością do świata.

John Green jest autorem bestsellerów młodzieżowych, w tym: „Szukając Alaski”, „Gwiazd naszych wina”, „Żółwie aż do końca”. Jego książki były wielokrotnie nagradzane, m.in. Michael L. Printz Award i Edgar Award. Dwukrotny finalista „LA Times” Book Prize, znalazł się w gronie 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według „Time’a”. Ma własny podcast The Anthropocene Reviewed. Wraz z bratem Hankiem prowadzi na YouTubie popularny wideoblog „Vlogbrothers” oraz kanał edukacyjny „Crash Course”. Mieszka z rodziną w Indianapolis.

Według „BOOKLIST”: „John Green łączy zaciekawienie światem oraz erudycję z osobistymi wyznaniami, empatią i poczuciem humoru. Szuka światła w ciemnym chaosie życia, wykorzystując do tego wyjątkową umiejętność wplatania ironii w poważną tematykę”.

Ilekroć zaczynam odczuwać kłucie w mostku i ucisk w gardle, a do oczu napływają mi łzy, mam ochotę odwrócić się od uczuć. Pragnę w takich chwilach odwołać się do ironii albo czegokolwiek innego, co pozwoliłoby mi uciec od żywych emocji. (…) Ale mimo wszystko pragnę zakochać się w świecie (…). Dopóki tu jestem, chcę odczuwać najwięcej, jak się da.

John Green, „Antropocen”

Posłuchaj podcastu: John Green analizuje scenę otwierającą film Pingwiny z Madagaskaru, ukazując na tym przykładzie absurdy naszej epoki:

W recenzji NPR.org czytamy natomiast: „To, co Green tak naprawdę przekazuje nam w tych zaskakujących opowieściach, to fakt, że na świecie jest mnóstwo cudownych rzeczy, a miłość do nich jest zawsze warta wysiłku”.

Dla człowieka nie ma sposobu na obejście jego zobowiązań wobec natury, ograniczeń wobec niej. Jesteśmy naturą. I dlatego klimat – podobnie jak historia – jest czymś, co nam się przydarza, i czymś, co tworzymy.

John Green, „Antropocen”

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji recenzenckiej?

Do 23 marca prześlij mailem link do dowolnej recenzji, którą umieściłaś/umieściłeś w serwisie lubimyczytać.pl na adres promocja@bukowylas.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Antropocen”. Prosimy również o przekazanie adresu wysyłki oraz numeru telefonu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy dwadzieścia osób, które otrzymają przedpremierowe egzemplarze książki. 

Będzie nam miło, jeśli swoimi opiniami o książce podzielicie się w serwisie lubimyczytać.pl.

Przeczytaj fragment książki:

Antropocen

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Książka „Antropocen” jest już dostępna w sprzedaży.

Artykuł sponsorowany.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
sznurowka 17.03.2022 09:38
Czytelniczka

Wysłane ;D 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 16.03.2022 10:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post