Księżna

Znak
2017-08-28
2017-08-28
Agnieszka Myśliwy

Bardzo smutna i wzruszająca historia Angelique. Wygnanie z domu było straszne, ale chociaż miała na jakiś czas pracę. A potem znowu wygnanie... I kolejna praca, ale o takim charakterze, który w ogóle do niej nie pasował, no i myślałam, że coś jej się stanie przez to, czym się zajmowała. Jednak było dobrze, ale do czasu... Potem znów musiała wyjechać, ale ten ostatni wyjazd przyniósł jej miłość i rodzinę, czego się raczej nie spodziewała. A o tym, co było potem, to trzeba samemu doczytać, bo nie będę tego zdradzać ;) Tylko mogę powiedzieć, że Angelique to silna kobieta, zgodnie z opisem książki ;)

"Księżna" to kojejna powieść Danielle Steel, którą miałam okazję ostatnio przeczytać. Lubię Jej książki, bo zawsze są pełne emocji i nie ma w nich brutalności i mnóstwa erotyki. Każdy czasem potrzebuje takiego oderwania.
Angélique córka księcia, po jego śmierci zostaje wypędzona z domu przez swoich starszych braci. Osiemnastolatka zrozpaczona śmiercią rodzica musi sama zadbać o siebie i odnaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości. Co będzie zmuszona robić, czy jej się uda i jak potoczą się jej losy to już sami przeczytajcie.
Mnie książki Danielle Steel zawsze zapewniają relaks i rozrywkę. Może nie są to historie wysokich lotów, bez specjalnych walorów literackich, ale naprawdę dobrze przy nich odpoczywam.
"Księżna" to historia dla nas trochę jak z filmu. Tytuły, posiadłości, majątki. To nie nasza bajka mogłabym rzec, ale czasem dobrze choć na chwilę tak stać się lady.
Angélique mimo młodego wieku posiadała niezwykle silny charakter, który pozwalał jej być w porządku wobec samej siebie. W trudnym momencie swojego życia, potrafiła odbudować swój świat, nie tracąc przy tym godności.
Autorka pokazuje nam w tej historii, że z najgorszej opresji można wyjść z tarczą, trzeba tylko być wiernym sobie. A że czasem jest trudno...no cóż, trudności w końcu miną a plamy z honoru tak łatwo nie znikają...
Lubię książki tej autorki i wcale się tego nie wstydzę. Zresztą każdy z nas ma jakąś słabość, prawda 🤔.

Zwykle czytam kryminały, thrillery ewentualnie coś z literatury pięknej, więc na przekór sobie sięgnęłam po coś czego normalnie bym nie wybrała. Danielle Steel 🤭 czytałam tę książkę bardzo długo, przerywałam ją innymi, ale mimo to historia była dość przyjemna. XIX wiek, arystokracja i biedna nieszczęśliwa dziewczyna, która straciła dom ... Zaczyna się ciekawie, choć dalej historia robi się nieprawdopodobna to czyta się miło, wręcz bajkowo. Po kolejne książki autorki nie sięgnę, ale nie żałuję że poświęciłam czas na tę 🙂

Czytasz z uśmiechem. Najlepsza chyba jest ta podróż; najpierw Anglia potem Paryż i Nowy Jork. Lekko, choć przewidywalna. Ale nie nudna. O kobietach, które muszą sobie jakoś radzić. Co ciekawe kobieta żyjąc wedle "prawych zasad" nie ma prawa nic powiedzieć i można ją łatwo wykorzystywać, a kiedy odważy się i poprowadzi burdel, a to wtedy rozmawiają z nią wielkie osobistości świata polityki nie tylko Paryża. Czyżby tak było tylko we Francji w czasach Karola albo w Anglii w czasach Jerzego? Nie wiem. Ale lubię takie podróże w czasie. Do poczytania.

Jest to książka osadzona w realiach, kiedy to we Francji panuje Karol X z Burbonów i Jerzy IV w Anglii. Historia Angélique pokazuje nam jak szybko można coś stracić i że po bajkowym życiu nie zostaje nic. Bohaterka została wygnana przez przyrodniego, a zarazem starszego brata. Miała zająć się opieką nad dziećmi u państwa Fergusonów - rodziny zepsutej do szpiku kości. Dała radę, mimo że robiła to po raz pierwszy. Przez winę jednego z gości, straciła pracę i musiała wyjechać do Paryża. Nie poddała się ani razu, chociaż mogła, bo człowiek zazwyczaj w takich sytuacjach jest słaby, skoro nawet nie ma z kim o tym porozmawiać ani się bardzo nie ma kogo poradzić. Dlatego też uważam Angélique za bardzo pozytywną osobę, która stawiła czoła bezwzględnemu losowi, który nieźle dał jej w kość i postanowił wywrócić jej życie do góry nogami. Było trudno, bo nie miała z górki zwłaszcza, że Fergusonowie nie dali jej referencji, co równało się z tym, że w ogóle nie mogła znaleźć pracy. Przypadkowa osoba, którą poznała w Paryżu w pewien sposób pomogła jej w pracy. Otworzyły „biznes”, który na początku nie cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców stolicy Francji. Dopiero potem rozkwitł. Życie córki zmarłego księcia Westerfield płata jej figle i to nie raz. Jest trochę zwrotów akcji, czyta się ją szybko i nie powiewa nudą. Jak najbardziej jest to bardzo pozytywna pozycja od Steel. Nie brakuje w niej też złych charakterów, które Danielle dobrze wykreowała. Czytajcie, bo jest wspaniała!

Początek nudny, taki męczący i naciągany, im dalej w las tym ciekawiej, mimo wszystko ta książka to coś w stylu telenoweli - nie do końca mój gust ;)

Ciekawa książka. Bardzo się przyjemnie czyta. Na pewno nie dla każdego.

Ciekawa książka. Bardzo się przyjemnie czyta. Na pewno nie dla każdego.

Podobała mi się

Podobała mi się