Wasz wymarzony dzień. Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą

Okładka książki Wasz wymarzony dzień. Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą Anna Dąbrowska, Kamila Romanow
Anna DąbrowskaKamila Romanow Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Znak Literanova
2017-10-23
2017-10-23
ślub wesele

Przydatne informacje, jednak za dużo odrealnionych i sztywnych zasad rodem z Sorbony. Czytałem z dystansem, bo gdyby zastosować wszystkie porady i zasady to na ślubie nie byłoby luzu..

Moim zdaniem książka zawiera bardzo przydatne wskazówki, polecam.

Moim zdaniem książka zawiera bardzo przydatne wskazówki, polecam.

Ciekawa propozycja dla wszystkich par planujących się pobrać. Jest to zbiór różnych porad, począwszy od zaręczyn aż do podziękowań po ślubie i weselu. Niby wszystko oczywiste, a jednak miło było sobie przypomnieć różne zwyczaje ślubne, i podstawowe informacje dotyczące tego wydarzenia.

Tak szczerze mówiąc na nic mi się przyda ten poradnik.
Wszystko to, co autorki napisały, według mnie jest oczywiste.
Takie oczywiste oczywistości.
Jedyne co było ciekawe i nowe dla mnie, to różne zabobony ślubne. Co przynosi szczęście, a co pecha.

Tak szczerze mówiąc na nic mi się przyda ten poradnik.
Wszystko to, co autorki napisały, według mnie jest oczywiste.
Takie oczywiste oczywistości.

Bardzo dobra książka, którą warto przeczytać przed tym wielkim dniem. Może nie znajdziemy w niej odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, ale z pewnością uporządkuje nasze myśli. Nie jest przegadana. Autorki rzeczowo podchodzą do tematu opierając się na konkretnych przykładach. Wydanie bardzo na plus.

Wesele bez chaosu
Wasz wymarzony dzień to zbiór praktycznych porad i odpowiedzi na teoretyczne dylematy, które mogą dopaść wielu narzeczonych. Znajdziemy tam konkretne wyjaśnienia i sposoby na sprawną realizację tego jedynego dnia. Poradnik zawiera przykładowe pytania, które musimy zadać podwykonawcom, podział ról pomiędzy narzeczonych, rozpiskę budżetu, sprawy, o które musimy zadbać my oraz które należy zlecić innym. Zgodnie z etykietą jest też przedstawiona formuła, którą można zawrzeć jeśli nie chcemy zostać obdarowani przez gości kwiatami podczas ślubu. W książce zostały opisane również różne warianty zorganizowania uroczystości (od formalnych do półformalnych).

Wesele bez chaosu

Absolutny must have dla wszystkich planujących ślub. Autorki w wyczerpujący sposób omawiają każdy szczegół tej wyjątkowej ceremonii, prowadząc narzeczonych za rękę. Nie ma chyba kwestii, która umknęłaby uwadze autorek. Z przyjemnością przeczytałam ten poradnik, mimo że mój Marsz Mendelssohna wybrzmiał kilka lat temu. Żałuję, że nie trafiłam wtedy na równie pomocną, rzetelną (i przy okazji pięknie wydaną) książkę na temat organizacji ślubu i wesela.

Wasz wymarzony dzień to bardzo profesjonalny poradnik o tym jak od początku do końca z najmniejszymi szczegółami zaplanować ślub oraz wesele. Autorki nie tylko doradzają w kwestii estetycznej całego przedsięwzięcia, ale także formalnej, takiej jak odpowiednie zaplanowanie kosztów, dokumenty, które należy złożyć do urzędu, czy pytania jakie należy zadać podczas kompletowania obsługi. Na końcu książki zamieszczony został kod QR, pod którym kryje się praktyczny niezbędnik, każdej Młodej Pary. Natomiast o dobrym guście autorek przekonać się można już po samej okładce, całość zaprezentowana została w bardzo schludny i przejrzysty sposób.

Więcej recenzji książek na blogu hopeandfaaith.blgospot.com

W życiu planowałam wiele imprez, np. swoją osiemnastkę. Kilka razy zdarzyło mi się być przy organizacji ślubów moich kuzynów. Zawsze w takich sytuacjach czułam się jak ryba w wodzie, dlatego zdecydowałam się na przeczytanie książki związanej z organizacją ślubu i wesela wraz z zasadami S-V.

W środku znajdziemy informacje od A do Z w sprawie organizacji ślubów. Od zaręczyn po kompletne planowanie wesela do bycia małżeństwem. Dla mnie jako laika jest to encyklopedia wiedzy jak zorganizować taką imprezę z klasą. Nie została pominięta żadna kwestia. Wszystko zostało dokładnie opisane i wyjaśnione. Autorki poruszyły wszystkie warianty jakie tylko istnieją. Omawiają również sprawy związane z przesądami i tradycjami.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy kiedy otworzyłam paczkę z książką to wygląd. Książka posiada przepiękna okładkę. Taka minimalistyczna i czysta. Nawiązująca zarazem do ślubu. W środku wszystko jest w kolorystyce białej, szarej i różowej. Wielkość liter jest w sam raz.

Pisana jest w sposób przystępny, taki język potoczny. Książka zawiera 224 strony w twardej okładce. Rozmiarem przypomina typowy planer mniej więcej rozmiaru B5. W środku znajdziemy także tabelki na wpisanie wydatków oraz grafiki jak np. nakryć stół.

Jeśli znacie jakiś narzeczonych to możecie sprawić im przemiły prezent i podarować im tą książkę. Świetnie sprawdzi się pod choinką.

Więcej recenzji książek na blogu hopeandfaaith.blgospot.com

W środku znajdziemy...

Interesująca książka. Rady dla par pozbierane w sensowną całość.

Osobiście dla mnie przydatna była przykładowa treść co należy mówić przy zapraszaniu gości i wręczaniu zaproszeń. :)

Interesująca książka. Rady dla par pozbierane w sensowną całość.

• Poradniki
  • Przeczytane w 2021 roku
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Wasz wymarzony dzień. Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą

Video

Video