Zarabiaj na nieruchomościach

biznes, finanse
Alterna
2014-01-01
2014-01-01

Okładka książki Biblia Nieruchomości Filip Kowarski, Grzegorz Kusz, Wojciech Orzechowski, Daniel Siwiec, Ronald Szczepankiewicz, Wojciech Woźniczka
Biblia Nieruch... Filip Kowarski, Grz...
Okładka książki Finansowanie nieruchomości w teorii i praktyce Wojciech Orzechowski, Anna Szelągowska, Artur Trzebiński
Finansowanie n... Wojciech Orzechowsk...
Okładka książki Twoja książka o sprzedaży Josh Altman, Wojciech Orzechowski, Marcin Osman
Twoja książka ... Josh Altman, Wojcie...

Nieco merytoryki ale jednak za dużo ego.

Nieco merytoryki ale jednak za dużo ego.

Zbiór najważniejszych informacji, które mogą być wprowadzeniem do tematu zarabiania na nieruchomościach. Autor dzieli się ciekawymi przykładamy z życia, co najlepiej pokazuje, jak ważne zrozumienie jest szans i zagrożeń związanych z inwestycją w nieruchomości.

Bardzo ciekawa pzycja dla osób, które planują inwestycje w sektorze nieruchomości. Podejrzewam, że bardziej zaawansowane metody i techniki, a także szczegóły i tzw. tipy można uzyskać podczas szkoleń.

Na książkę Pana Wojciecha Orzechowskiego nie trafiłem przypadkiem. Jako że od dawna interesuję się tematyką nieruchomości, był to wynik słuchania, czytania i śledzenia kolejnych audycji na youtubie i na stronach tematycznych, więc siłą rzeczy przyszła kolej i na tą pozycję. W mojej opinii autor wykonał przyzwoitą pracę. Oczywiście wszystko zależy od tego czego oczekujemy po takiej książce jak ta. Autor w bardzo ogólnym zarysie zwrócił uwagę na niektóre ważne aspekty inwestowania w nieruchomości jak sposoby finansowania, kryteria doboru nieruchomości do portfela, o samym formalnym zakupie nieruchomości. Sporo jest też o remoncie mieszkania, kilka przykładów działań inwestycyjnych z życia autora. Dobra pozycja na sam początek - kiedy niewiele lub nic na ten temat nie wiemy. W tym względzie ta pozycja niewiele się różni od innych dostępnych na polskim rynku. Chodzi o to że wszystkie lub zdecydowana większość są dla początkujących. Nie ma w tym oczywiście nic złego, zważywszy uwagę na fakt że wiedza kosztuje a tą "lepszą" nikt w książce za kilkadziesiąt złotych się nie podzieli bo i po co.

Ponieważ z każdej książki staram się wyciągnąć jakieś wartościowe myśli lub sposoby działania, uważam że dość oczywistą ale wartościową myślą, którą zawsze należy mieć na uwadze przy inwestowania w cokolwiek jest ta żeby wiedzieć jaki masz cel czyli po prostu określić własną strategię inwestycyjną. To jest coś o czym zawsze warto pamiętać, ponieważ jesteśmy narażani na różne pokusy, niekoniecznie zbieżne z naszymi celami czy planami. Na to mocno zwraca uwagę Pan Wojciech - duży plus. Natomiast co do tworzenia modelu wzorcowego nieruchomości można polemizować bo świat nie jest ani czarny ani biały, tylko bardzo często szary, czasem nieoczywisty.

Podsumowując, warto przeczytać, ponieważ każda wiedza tego rodzaju rozwija w taki czy inny sposób, przy czym książka jest dla kogoś kto zaczyna. Zaawansowany lub średniozaawansowany inwestor może się nią znudzić i rozczarować, ale tak jak napisałem wcześniej wszystko zależy od oczekiwań.

Kto nie oczekuje wiele, zawsze będzie się cieszyć, bo nigdy nie będzie rozczarowany.

Moja subiektywna ocena 6/10.

Dobra pozycja. Autor w sposób rzetelny i zrozumiały opisuje metody inwestowania w nieruchomości oraz związane z tym aspekty prawne.

Wiedza na plus, podejście na minus. Jeżeli dwie strony tej samej transakcji uprzednio przeczytałyby tę książkę, wówczas nie ma szans aby doszły do porozumienia. Autor udziela rad: Jeżeli dajesz żądaj / jeżeli bierzesz nigdy nie zgadzaj się na żądanie itp. Ludzie czytają takie pozycje a potem mamy na rynku całą masę pseudo-inwestorów, którzy sądzą, że wszystkie chwyty są dozwolone a raz dane słowo lub podaną rękę można uważać za niebyłe za każdym razem kiedy do zarobienia jest parę tysięcy więcej.

Konkretna pozycja, wiekszość informacji bardzo przydatna dla osób chcących zacząć przygodę z inwestowaniem w nieruchomości.

Niezła pozycja dla początkujących

Niezła pozycja dla początkujących

spodziewałam się czegoś więcej

spodziewałam się czegoś więcej

Przereklamowana

Przereklamowana

Idealny poradnik dla kogoś kto zamierza kupić dom/mieszkanie, nie ważne czy pod inwestycje, pod na wynajem czy po prostu dla siebie. W książce tej można znaleźć zbiór cennych uwag i spostrzeżeń na co powinniśmy zwrócić uwag, jakich błędów uniknąć. Całość poparta jest przykładami z życia i długoletniego doświadczenia autora. Obowiązkowa lektura przed zakupem nieruchomości!

• Nieruchomości
  • Do kupienia
  • Inwestowanie
  • Biznes
  • Łukasz chce przeczytać

Dodaj cytat z książki Zarabiaj na nieruchomościach