Obojętny

Marcel Proust Wydawnictwo: Wydawnictwo Eperons-Ostrogi Seria: Biblioteka Francuska literatura piękna
L'indifférent
literatura piękna
Anna Zofia Jaksender
Biblioteka Francuska
literatura francuska miłość

Nowela, która znajduje odpowiedź na pytanie, na które nie da się odpowiedzieć. Każdy definiuje inaczej miłość. Każdy inaczej ją wyraża i dla każdego jest ona czymś innym. Jednak Proust podejmuje to wyzwanie i poprzez postać Madeleine próbuje przekazać czytelnikowi co to znaczy darzyć kogoś uczuciem najpiękniejszym z możliwych.

Proust systematycznie - z książeczki na książeczkę - niszczony przez Kajetana Marię Jaksendera i Annę Zofię Jaksender - nieodpowiedzialnych wydawców, marnych tłumaczy, pozbawionych wyobraźni autorów (mierne, wodolejące wprowadzenia i posłowia 2-3 razy dłuższe od samych utworów).

• 2018
  • Marcel Proust