Obojętny

Okładka książki Obojętny
Marcel Proust Wydawnictwo: Wydawnictwo Eperons-Ostrogi Seria: Biblioteka Francuska literatura piękna
literatura piękna
Biblioteka Francuska
L'indifférent
Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2017-05-26
2017-05-26
Anna Zofia Jaksender
literatura francuska miłość

Nowela, która znajduje odpowiedź na pytanie, na które nie da się odpowiedzieć. Każdy definiuje inaczej miłość. Każdy inaczej ją wyraża i dla każdego jest ona czymś innym. Jednak Proust podejmuje to wyzwanie i poprzez postać Madeleine próbuje przekazać czytelnikowi co to znaczy darzyć kogoś uczuciem najpiękniejszym z możliwych.

Proust systematycznie - z książeczki na książeczkę - niszczony przez Kajetana Marię Jaksendera i Annę Zofię Jaksender - nieodpowiedzialnych wydawców, marnych tłumaczy, pozbawionych wyobraźni autorów (mierne, wodolejące wprowadzenia i posłowia 2-3 razy dłuższe od samych utworów).

• 2018
  • Francuskie nowele i opowiadania