Tożsamość Nieznana, NN

Karolina Wójciak Wydawnictwo: Rozpisani.pl literatura piękna
Rozpisani.pl
2017-06-12
2017-06-12
alkoholizm literatura polska problemy młodzieży relacje rodzinne spotkanie śmierć w rodzinie uczucie

Książkę czyta się fantastycznie.
Opowieść zdecydowanie na światowym poziomie. Bohaterowie bardzo wyraźni. Tak jak zazwyczaj nie lubię kilku perspektyw, a już szczególnie wielu linii czasowych, tak w książkach Pani Karoliny ma to swój urok i bardzo dobrze się to czyta.

Książkę czyta się fantastycznie.

Książki autorki zaczęłam czytać od serii Powrót i wtedy zauroczyłam się jej twórczością. Zostały mi do nadrobienia jeszcze „Nigdy nie wygrasz” i „Dom pełen kłamstw”. Myślę, że w tym roku przyjdzie i na nie czas. A dziś krótko o pierwszej książce Karoliny.

Z pewnością stwierdzam, że autorka bardzo mocno się rozwinęła przez ten czas, książkę czyta się świetnie, ewidentnie pisanie to umiejętność, którą Karolina posiada od zawsze. Jednak jeśli chodzi o fabułę, to zdecydowanie książki wydane w ostatnim czasie są lepsze🔥 TN to historia, która jest mało wiarygodna i naciągana. I zbyt romantyczna ;) Muszę jednak stwierdzić, że gdybym czytała tę książkę w 2017, kiedy została wydana, pewnie moja ocena byłaby mniej surowa. Teraz po kilkunastu przeczytanych książkach autorki wiem, czego mogę się spodziewać, a zabieg krzyżowania dróg randomowym ludziom już się pojawiał u autorki.

Mimo tych drobnych uwag, książkę całościowo oceniam dobrze. Czyta się błyskawicznie!

„Przyjdzie taki moment, że będziesz szczęśliwy i wtedy, kiedy stawka będzie najwyższa, stracisz wszystko. Tak to działa”.

Łobuz kocha najbardziej?😉
I żyli długo i szczęśliwie..
Takie rzeczy tylko w bajkach.
A życie Leny i Krystiana to dwie totalnie różne bajki.

Ona – panienka z dobrego domu. Studentka dziennikarstwa. Oczko w głowie obrzydliwie bogatego tatusia, który zamknął ją w złotej klatce i pieniędzmi oraz wpływami próbował uczynić szczęśliwą.

On – brutalnie rzucony na głęboką wodą chłopak, który z dnia na dzień nie miał wyboru, musiał stać się dorosłym facetem. Zrujnowane dzieciństwo stało się początkiem jego walki o przetrwanie.. dosłownie i w przenośni.
Kilka zbiegów okoliczności.

Przypadkowych zrządzeń losu.
A może przeznaczenie.
I dwie kompletnie innego kalibru historie dotkną swoich orbit..

„Tożsamość Nieznana, NN” jest jak „bajka” dla tych bardziej i mniej dorosłych. Wciąga, zaskakuje, chwyta za serce. Historia tak nieprawdopodobna, wywołująca ogrom emocji, stawiająca nieoczywiste pytania – niejednoznaczna i nieprzewidywalna. Ja popłynęłam.
Polecam.

Łobuz kocha najbardziej?😉
I żyli długo i szczęśliwie..
Takie rzeczy tylko w bajkach.
A życie Leny i Krystiana to dwie totalnie różne bajki.

"Nie chciałem wyjść na delikatnego chłopca, zależało mi na tym, żeby widzieli we mnie twardziela. Do tamtego momentu wydawało mi się, że zabicie kogoś to najgorsze doświadczenie w moim życiu.".

Dwie odrębne, całkowicie różne historie, pokazujące zupełnie różne środowiska niespodziewanie łączą się w szokującą, emocjonującą całość.
Nie możemy cofnąć czasu i zmienić wydarzeń na inne, ale zawsze możemy zacząć zmieniać swoje życie i napisać nowe zakończenie. Nigdy nie jest za późno, aby zmienić kurs i pójść zupełnie inną drogą.

#5w2024 #czytanie #czytam #bookstagrampl #bookstagram #czytambolubie #book #reading #książka #booklover #takczytam #kochamczytac #instabook #czytamwszędzie #książkoholizm #bookphotography #instagramczyta #read #czytanietopasja #czytanieuzależnia #kochamczytać #readingtime #książkowelove #bookworm #bookaddict #tożsamośćnieznanann #karolinawójciak #karolinawójciakauthor

Nie możemy cofnąć czasu i zmienić wydarzeń...

Dwa różne światy, dwa charaktery.
On z mroczna przeszłością, tożsamość nieznana prawdziwa tylko jemu znana.
Ona dziewczyna z bogatego domu wiecznie kontrolowana przez ojca bez miłości szukająca szczęścia.
Kiedy poznaje Igora i prawdę o jego przeszłości pomimo bólu i kłamstw, którymi ja karmił daje mu szansę.
Nie zdaje sobie sprawy, że niebawem ona również będzie musiała zmieniać swoją tożsamość.
Super. Polecam

Dwa różne światy, dwa charaktery.
On z mroczna przeszłością, tożsamość nieznana prawdziwa tylko jemu znana.
Nie zdaje sobie sprawy, że niebawem ona również będzie musiała...

Przyznaję, że książkę przesłuchałam w jeden dzień. Nie żeby była tak nieodkładana, ale jednak ciekawiło mnie co dalej. Niemniej uważam, że autorka mocno kombionowuje i tworzy mało realne historie. Z każdą kolejną lekturą dochodzę do wniosku, że twórczość Wójciak należy zakwalifikować do młodzieżówki.

Gratuluję świetnej książki! Z chęcią sięgnę po kolejną.
Dobrze napisana, trzyma w napięciu, ciekawe postaci, polecam!

Gratuluję świetnej książki! Z chęcią sięgnę po kolejną.
Dobrze napisana, trzyma w napięciu, ciekawe postaci, polecam!

pięknie splecione losy. Bardzo mi się podobała...

pięknie splecione losy. Bardzo mi się podobała...

Lubię historie z happy endem, więc mnie bardzo się podobała.

Lubię historie z happy endem, więc mnie bardzo się podobała.

Beznadzieja. Autorka widać, że pisze o czymś, o czym nie ma pojęcia. O tym jak działa: policja, MOPS, system ochrony świadków, salon tatuażu, narkotyki… przez to stworzyła mało wiarygodną, cringe’ową historyjkę dla starszych nastolatek. Bardzo mnie rozbawiły momenty, gdy wg. autorki po kokainie się leży dwa dni nieprzytomnym, po wytatuowaniu cytatu nie można chodzić z bólu i trzeba brać środki przeciwbólowe, o tym jak randomowy prawnik wyciągnął dane na temat świadka koronnego i wiele innych… żeby już nie spoilerować. Być może najgorsza książka z jaka się zetknęłam.