rozwińzwiń

literatura piękna
Rozpisani.pl
2017-06-12
2017-06-12
alkoholizm literatura polska problemy młodzieży relacje rodzinne spotkanie śmierć w rodzinie uczucie

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Przyznaję, że książkę przesłuchałam w jeden dzień. Nie żeby była tak nieodkładana, ale jednak ciekawiło mnie co dalej. Niemniej uważam, że autorka mocno kombionowuje i tworzy mało realne historie. Z każdą kolejną lekturą dochodzę do wniosku, że twórczość Wójciak należy zakwalifikować do młodzieżówki.

Gratuluję świetnej książki! Z chęcią sięgnę po kolejną.
Dobrze napisana, trzyma w napięciu, ciekawe postaci, polecam!

Gratuluję świetnej książki! Z chęcią sięgnę po kolejną.
Dobrze napisana, trzyma w napięciu, ciekawe postaci, polecam!

Na półkach: , , , ,

pięknie splecione losy. Bardzo mi się podobała...

pięknie splecione losy. Bardzo mi się podobała...

Lubię historie z happy endem, więc mnie bardzo się podobała.

Lubię historie z happy endem, więc mnie bardzo się podobała.

Beznadzieja. Autorka widać, że pisze o czymś, o czym nie ma pojęcia. O tym jak działa: policja, MOPS, system ochrony świadków, salon tatuażu, narkotyki… przez to stworzyła mało wiarygodną, cringe’ową historyjkę dla starszych nastolatek. Bardzo mnie rozbawiły momenty, gdy wg. autorki po kokainie się leży dwa dni nieprzytomnym, po wytatuowaniu cytatu nie można chodzić z bólu i trzeba brać środki przeciwbólowe, o tym jak randomowy prawnik wyciągnął dane na temat świadka koronnego i wiele innych… żeby już nie spoilerować. Być może najgorsza książka z jaka się zetknęłam.

Dobrze się czytało, ciekawe wątki, Trochę zaskoczyło mnie zakończenie, ale cieszę się, że prawdziwe uczucie wszystko przetrwa. Przeszłość nigdy nie da o sobie zapomnieć.

Historia miłości dwojga młodych jak z Szekspira. Ona wychowana w luksusie. Rozpuszczona, rozpieszczona i zmanierowana. Delikatna panna, ale próbuje wydostać się ze złotej klatki . Nadzór tatusia ją uwiera. On z najniższych dolin wywodzący się biedaczyna i złoczyńca. Tatuś panny zaborczy ale hojny. Tatuś chłopaka pijak i ciemiężyciel. Młodzi poznają się. Zakochują się w sobie i co dalej? Dalej dramatyzmu pełna opowieść. Każdy opowiada swój kawałek co nam buduje obiektywny obrazek. Ona egzaltowana i śliczna a on zniewalająco przystojny i jaki męski! I jaką ma przeszłość! Ta mieszanka lukru z dziegciem wstrząsnęła mną, dlatego udaję się na zasłużony odpoczynek przy czymś bardziej realnym? Łatwiejszym w konsumpcji na pewno. Tym razem pani Wójciak przesadziła. Poniosło kobietę romantycznie. Od czasu do czasu można. A kto pisarce zabroni?

Zdecydowanie bardzo dobra książka . Ciekawa historia i zakończenie . Duży plus !

Bez szału, historia jak z amerykańskich filmów. Można posłuchać, ale oczekiwałam czegoś więcej.

Na półkach: , , , ,

"TOŻSAMOŚĆ NIEZNANA NN" - KAROLINA WÓJCIAK
Sięgnęłam po kolejną już książkę autorki, prawdę powiedziawszy, ze względu na to, że to starsza pozycja, a zachwyciłam się już kilkoma książkami, nie spodziewałam się aż tak dobrej książki.
Co się okazało, dla mnie wielkie WOW. I to naprawdę wielkie, wielkie.
Rollercoster psychologii, brutalności, ale podanej delikatnie, to też dla mnie na plus.
Teraz trochę o książce by nie zepsuć przyjemności z czytania.
Książka jak to tej autorki, dzielą się zawsze na dwie płaszczyzny, tym razem przede wszystkim na opowieść o bohaterach.
Krystian jako dzieciak stracił matkę, a mając młodszą siostrzyczkę, którą bardzo kochał, opiekował się nią, mając ojca alkoholika.
I tu całą opowieść się o nim zaczyna, ponieważ ojciec coraz bardziej się posuwa w nałogu i wplątuje chłopaka by córka nie widziała, w ukrycie ciała swojej kochanki- alkoholiczki, która się zachłysnęła własnymi wymociniami, co doprowadziło do śmierci. Bojąc się, ze jak Policja to odkryje dzieci trafią do domu dziecka, ukrywa z pomocą syna ciało. Chłopak choć młody i twardy, zmienia się mu osobowość. Staje się twardszy, po któreś awanturze z ojcem, trafia na ulicę, gdzie musi się na niej utrzymać. Tak trafia do półświatka... i tu opowieść się zaczyna...
Lena niby rozpieszczona przez ojca, walcząca o samodzielność jest stale pod kontrolą ojca, dom okamerowany. GPS w telefonie oraz samochodzie, którym porusza się dziewczyna. Dziewczyna pewnego dnia przez przypadek pocałowana przez chłopaka koleżanki, traci swoje towarzystwo za to trafia do studia tatuaży i tam zaprzyjaźnia się z IGĄ. Do czego to doprowadzi i jak skrzyżują się ich losy, co to przyniesie musicie sami przeczytać.
Naprawdę warto. Książka zarówno wstrząsa, daje do myślenia, mówi nam o rzeczach o których się nie dowiemy z innego źródła. Czasem warto się zastanowić. Gdzie zaczyna się kontrola zdrowa dla naszego dobra, a gdzie jest to niemal ubezwłasnowolnienie, gdzie jest granica walki o przetrwanie, a gdzie przestępcze bagno, na które wskutek okoliczności nie ma się wpływu.
Na mnie zrobiła niesamowite wrażenie. Bardzo polecam. Więcej nie opisze, by nie psuć przyjemności czytania.
Jeśli przyjdzie WAM do głowy słuchać, to polecam, lektorzy są genialni, co dodaje smaczku tej książce. Każda wersja tej książki, jest super i polecam.
OCENA 10/10
52/23 ( 06/06)
ilość stron: 320
data wyd: 12.06.2017
Czas przewidziany czytania: około: 5 h 20 min.
Czas słuchania 10 h. 46 min.
lektorzy empik : Zadura Janusz, Bieńkowska Agata
Anastazja
Skończona 15.06.2023 (słuch)

"TOŻSAMOŚĆ NIEZNANA NN" - KAROLINA WÓJCIAK
Co się okazało, dla mnie wielkie WOW. I to naprawdę wielkie, wielkie.
Rollercoster psychologii, brutalności, ale podanej delikatnie, to też dla...

• 2023
  • Legimi