rozwińzwiń

Wrzask

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Intrygująca fabuła, dobre rozwinięcie akcji.

Intrygująca fabuła, dobre rozwinięcie akcji.

„Wrzask” jest moim pierwszym spotkaniem z pisarką Izabelą Janiszewską. Jest to część pierwsza trylogii, gdzie głównymi bohaterami jest policjant Bruno Wilczyński i reporterka Larysa Luboń. W tej części przeplata się kilka spraw i muszę powiedzieć że wielowątkowość i mnogość postaci mnie gubiła, trochę to na początku było chaotyczne, musiałam się co jakiś czas wracać, żeby poukładać sobie kto jest kim. Bohaterowie… no cóż… są mocno specyficzni, lekko przerysowani i raczej nie będą moimi ulubionymi🤷‍♀️ Dużo tu banalnych zbiegów okoliczności czy nielogicznych zachowań, które w prawdziwym życiu nie miałyby prawa się wydarzyć. Przykład, który nie zdradzi za wiele: Larysa przychodzi do psychoterapeuty i od wejścia żąda wydania dokumentacji medycznej jego dawnej pacjentki, a on nie pytając o nic, kim ona w ogóle jest, jak się nazywa, co tu robi, po co jej takie informacje itp. itd. (no takie wydaje mi się podstawowe pytania, będąc osobą którą obowiązuje tajemnica lekarska) jak gdyby nigdy nic jej to udostępnia... Nawet jak na fikcję literacką mnie to raziło po oczach.
Książka od połowy była znacznie ciekawsza i skończyła się tak, że popycha czytelnika do sięgnięcia po drugą część, co i ja uczynię bo nie była to zła pozycja.
Wiem też, że „Wrzask” była książką debiutancką pani Izabeli, więc też nie chcę jej surowo oceniać, mam po prostu nadzieję, że druga część będzie lepsza.

Książkę "Wrzask" i jej kolejne części polecił mi znajomy z pracy i muszę przyznać, że warto było zatopić się w ich lekturę. Fabuła wciągająca, poruszająca ważne i drażliwe tematy, dla niektórych mocno bulwersujące.

Przemoc wobec dziecka zawsze będzie mi głęboko leżała na sercu, wykorzystywanie młodych dziewcząt też, dlatego z ciekawością wtopiłam się w ten mroczny świat stworzony przez panią Janiszewską.

Główni bohaterowie, policjant Bruno i dziennikarka Larysa krążą wokół siebie niczym dwa meteoryty, do których zderzenia w końcu musi dojść, a jakie będą tego konsekwencje, można tylko sobie wyobrazić.

Fabuła wciągająca, intrygująca tematyka, wartka akcja, charakterni bohaterowie.

Polecam

namieszane mocno, postać Wiśni zbędna, trochę się przy tej książce męczyłam

namieszane mocno, postać Wiśni zbędna, trochę się przy tej książce męczyłam

Dobra, ale nie tak, jak książki spoza serii

Dobra, ale nie tak, jak książki spoza serii

Moje pierwsze spotkanie z autorką, jestem zachwycona. Dosłownie połknęłam książkę, tak mnie wciągnęła. Świetne postacie, historia, zwroty akcji no i zakończenie. Od razu sięgam po kolejną część.

niezła, ale w porównaniu do innych, które czytałam trochę zbyt rozwlekła i przegadana...

Bardzo ciekawa pozycja, spodobał mi się sposób prowadzenia akcji, którą poznajemy z punktu widzenia kilku bohaterów. Oczywiście jak zawsze można się przyczepić do tego, że pewne wątki są zbędne lub nie zostały do końca wyjaśnione, ale mimo to jest to książka warta polecenia - szczególnie w formie audiobooka, czytanego przez niezawodnego Filipa Kosiora (dla niego dodatkowa gwiazdka!). Główni bohaterowie mają po kilka irytujących cech charakteru, ale kto ich nie ma? ;) Właśnie zabieram się za drugą część serii, później kolejną. I mam nadzieję, że nie będę rozczarowana :)

Główni bohaterowie bardzo ciekawie napisani, szybko mi się czytało tę książkę, a zakończenie wbiło mnie w fotel. Z pewnością sięgnę po dalsze części.

Sprawę śmierci młodej studentki prowadzi Bruno Wilczyński, niekonwencjonalny policjant często łamiący zasady. Ma dziwne uczucie, że już to przerabiał, kiedyś, dawno temu. Nie odpuszcza, bo chce poznać prawdę.

Larysa Luboń (Lara) jest niezależną reporterką, zgrabną, wysportowaną, która zajmuje się trudnymi tematami. Teraz wpadła na trop bogatego sponsora młodych dziewcząt, sadysty. Nie przebiera w środkach, by go zdemaskować i poznać jego tożsamość. Ryzykantka.

Emilia i Jacek to rodzice sześcioletnich bliźniaków. Ona jest blogerką. On pracuje zawodowo, dużo. Na jednym ze zdjęć z imprezy urodzinowej chłopców zobaczyła kogoś, czyj widok mocno ją zaniepokoił i przestraszył i doprowadził do tragedii.

Niejako na drugim planie jest jeszcze tragiczna historia patologicznej rodziny i śmierć pewnej kobiety.

Co lub kto jest łączącym ich ogniwem?

Każdy z nich ma swoje tajemnice. Skrzętnie ukryte przed światem. Wydawałoby się, że niemożliwe do odkrycia. Właśnie...wydawałoby się...
Larysa i Bruno to osoby specyficzne, nietuzinkowe, nieco denerwujące w swoich zachowaniach, zbyt pewne siebie. Z ciętymi językami i swoistym poczuciem humoru. Ich drogi przecięły się po raz pierwszy w klubie bokserskim i było to "bliskie" spotkanie😀
...
Akcja poprowadzona w mistrzowski sposób. Bez zbędnych szczegółów. Bardzo konkretnie. Trudno się oderwać (czyt. wyłączyć słuchanie),bo autorka ma zdolność wciągania w intrygę od pierwszej strony 😀 i rozbudzania ciekawości z każdą kolejną 😀 aż do finału.

Ciekawostka:
Na początku coś mnie tknęło przy poznawaniu jednej z postaci. Mniej więcej w połowie obstawiłam podejrzanego.
W jednym z tych przypadków trafiłam.

Od razu startuję z następną częścią serii.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

3 722
    1 361