Sto pociągnięć szczotką przed snem

Okładka książki Sto pociągnięć szczotką przed snem
Melissa Panarello Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Cento colpi di spazzola prima di andare a dormire
Prószyński i S-ka
2005-07-01
2005-07-01
837469050X
Dorota Ściborowska-Wytrykus

więcej Więcej

Opis na tylnej okładce w ogólnym zarysie bardzo dobrze oddaje treść książki.

Książka ma formę pamiętnikarską. Pierwsza połowa jest dla mnie interesująca, a druga zniechęcająca, ale warto dobrnąć do ostatniej strony.

Autorką jest siedemnastoletnia dziewczyna (z włoskiej Sycylii)! To niezwykle zastanawiające, że w tak młodym wieku ma bardzo wyrafinowane seksualne...

Skąd biorą się tak kiepskie książki?
To jest autobiografia pisana w formie pamiętnika.
Tandetna, pikantna, przygnębiająca i odpychająca.
Seksualne przygody żałosnej, rozwiązłej, znudzonej nastolatki.
Książka tak źle napisana, że aż brak mi słów.
Nie warto tego czytać, szkoda czasu na bazgroły!

tego się nawet nie dało czytać, w trakcie liczba szarych komórek spadła o połowę.

Książka została mi polecona przez koleżankę... ja jej nikomu więcej nie polecę.

Zgadzam się z większością opinii tutaj. Sięgałam po erotyk, a to koło erotyka nawet nie leżało. Historia w sumie tragiczna - patrząc na wiek i przeżycia bohaterki, ale w ogóle tego nie poczułam. Prosty i wulgarny język, który nie bardzo wzbudza jakiekolwiek emocje.

Sięgnęłam po książkę ponieważ dawno temu obejrzałam film na jej podstawie "Melissa P." Moim zdaniem film lepszy od książki, bardziej głęboki, ukazujący problemy nastolatki. Film szokował nie samym seksem którego unikał (samego seksu nie ma albo jest kilka sekund). Liczyłam, że książka bardziej głęboka od filmu będzie ale o dziwo była płytsza. O wiele płytsza. Polecam film...

Książka miała być kontrowersyjna - i była. Miała wkładać kij w mrowisko - włożyła. Należy pamiętać, ile lat temu ukazało się "Sto pociągnięć szczotką...", były to realia bez takiej ekspansji i dostępności pornografii, jak teraz. Jako uczniowie wczesnych klas liceum czytaliśmy to z ciekawością.

Czyta się to szybciutko, bo krótkie i niewymagające intelektualnie. Umiarkowanie ciekawe studium gubienia człowieczeństwa w pewnych aspektach. Myślę, że nie warto.

Nie wiem co napisać. Nie chciałbym takiej córki! Popieram emancypację kobiet (to praktycznie w środku XXI wieku brzmi śmiesznie). Melissa jest głupia jak but. Zamiast grzecznie ćwiczyć abecadło i być prymuską... Melisa nie wie czego chce od życia. Odkrywa samodzielnie świat dorosłych i świat seksu. Melissa zawsze wybiera źle. Zawsze poznaje złych ludzi. Zawsze spotyka ją...

Czytałam to wiele lat temu, ale dopiero po obejrzeniu filmu, zrozumiałam sens tej książki. Nie oceniajcie tak źle tej dziewczyny, ona cierpi, szuka, popełnia błędy ale to wszystko do czegoś prowadzi. Zaczytani w gorących kawałkach, omijamy wątki dotyczące jej rodziny. A to przecież od tego wszystko się rozpoczęło...

Książkę przeczytałam w angielskim tłumaczeniu i nie była aż taka zła. Ale myślę, że jeśli czytałabym to samo po polsku nie przypadła by mi aż tak do gustu. Dla mnie większość zwrotów z tego gatunku literatury brzmi lepiej w obcym języku ;)

• E-book
  • Chcę w prezencie