Zapach twojego oddechu

2007-01-01
2007-01-01
Karolina Dyjas-Fezzi

Głupotki.
Szybko się czyta, ale też szybko o niej zapomnę.

Głupotki.
Szybko się czyta, ale też szybko o niej zapomnę.

Literacko nawet ciekawe, ale fabuła zmierza... no właśnie dokąd zmierza? To wie chyba tylko autorka. Dlatego czytanie tej książki sensu wielkiego nie ma, chwila przemyśleń młodej kobiety... cyt iskierka zgasła i po lekturze i zostaje w czytelniku nic nowego.

zdecydowanie słabsza od "Sto pociągnięć szczotką przed snem"
Jakby zabrakło inspiracji (i co najgorsze ochoty ) na dobrą literaturę

zdecydowanie słabsza od "Sto pociągnięć szczotką przed snem"
Jakby zabrakło inspiracji (i co najgorsze ochoty ) na dobrą literaturę

Kiedy zaczęłam czytać tą książkę, sama nie do końca rozumiałam co się w niej tak na prawdę dzieje. Nigdy nie czytałam tego typu książek, więc nie byłam pewna czy będę w stanie ją przeczytać do końca.
Wbrew ogólnym opiniom, które tu znalazłam postanowiłam czytać dalej. Książka dość trudna do przeczytania, ale jeśli się zastanowisz nad sensem historii i spróbujesz poczuć o co chodziło pisarce . To wow. Mi się naprawdę podobało. Może nie jakoś wybitnie, ale na pewno polecę ją przyjaciółce. Takie są moje odczucia, a jak wiadomo każdy z nas ma inne.

Druga książka "włoskiej Lolity", Melissy P. O wiele słabsza niż "Sto pociągnięć szczotką przed snem", raczej denerwuje niż zachwyca. Nieco pretensjonalna i kiczowata.

Może się mylę, ale mam nieodparte wrażenie, że tylko sama autorka wie o co chodzi w tej historii ... :-/

Jak już zaczęłam, to i skończyłam.

Nie sprawiło mi to żadnej radości, ani frajdy. Odłożyłam bez bólu na półkę.
Chaotyczna, nieokiełznana i niedojrzała, jak (w moim odczuciu) umysł autorki. Wynurzenia osoby ułomnej (być może niedojrzałej?) psychicznie i emocjonalnie.

Nie spodziewajcie się fajerwerków pod tą interesującą okładką! ;)

Jak już zaczęłam, to i skończyłam.

Nie sprawiło mi to żadnej radości, ani frajdy. Odłożyłam bez bólu na półkę.

Nie spodziewajcie się fajerwerków pod tą interesującą okładką! ;)

Dalsze losy, bez zmian.

Dalsze losy, bez zmian.

nie polecam!!!!

nie polecam!!!!

Jedna z książek przeczytanych z chęci zapoznania się z pełną twórczością autorki. Książką "Sto pociągnięć..." zachwycona nie byłam. Co do tej, mam mieszane uczucia. Przyznam, że z początku wydawała mi się bardziej interesująca, nawet klimatyczna, momentami zaś mnie irytowała i czytałam tylko, żeby dojść do końca.
Nie do końca zgadzam się z niektórymi wyrażonymi tu opiniami, mieszającymi książkę i autorkę z błotem, ale też jakieś zachwycające dzieło to nie jest.

Wydaje mi się, że najbardziej frapującym elementem jest podkreślanie konfliktu między naturą a kulturą. Autorka konsekwentnie stoi po stronie natury. Dominującą kategorią jest tu witalizm z domieszką naturalizmu.

Nie do końca zgadzam się z niektórymi wyrażonymi tu opiniami,...

• Beletrystyka
  • Babskie czytadła