Słodkie życie

Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2017-08-30
2017-08-30
kobieta literatura polska marzenie odmiana losu optymizm poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa przyjaźń relacje międzyludzkie relacje rodzinne uczucie

Droga do lepszego życia bywa trudna

Wciągająca. Nawet można powiedzieć że motywująca. Polecam!

Wciągająca. Nawet można powiedzieć że motywująca. Polecam!

Trochę się ciągnie i mało wartka akcja..

Trochę się ciągnie i mało wartka akcja..

Lekki obyczaj dobrze się czyta

Lekki obyczaj dobrze się czyta

Ksiązka dla relaksu, na jesienne wieczory - przyjemnie się słuchało audiobooka. Lekka Fabuła z wybijającą się na pierwszy plan postacią kobiecą, która przechodzi wewnętrzną i zewnętrzną przemianę. Pozytywna historia, dodająca wiary w siebie i w możliwość osiągnięcia w życiu swojego "szczęśliwego zakończenia"

1978

"Słodkie życie" to bardzo ciepła, kobieca i wzruszająca powieść autorstwa Krystyny Mirek, która przenosi czytelnika w świat pełen marzeń o miłości i odkrywaniu w sobie odwagi, w obliczu życiowych trudności. Książka ta jest nie tylko pasjonującą opowieścią, ale także prawdziwą lekcją życia, która pozostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury. To kobieca książka, ale niesamowicie przyjemna i myślę, że naprawdę wartościowa. Na pewno dodaje pewności siebie i odwagi.

Główną bohaterką tej historii jest Kornelia, która po latach życia pod kloszem, i bycia najsłabszą jednostką w rodzinie chce zmian. Ale ciężko jest to zrobić, kiedy brakuje pewności siebie, wiary, motywacji i energii. Wszystkim kieruje matka Kornelii, która nie pozwala córce rozwinąć skrzydeł. Ale od czego są nowi, serdeczni przyjaciele i ich rady?

Jednym z głównych atutów tej książki jest silne ukazanie więzi rodzinnych i problemów z nadopiekuńczą matką. Rodzina stanowi kluczowy element w życiu Kornelii, i jak się okazuje, może być jednocześnie źródłem jej problemów, ale i być jej ostoją.

Książka "Słodkie życie" porusza również tematy trudnych wyborów, przeciwności losu i siły, którą można odnaleźć w sobie, by stawić czoła życiowym wyzwaniom. Autorka nie unika trudnych tematów, ale przedstawia je w delikatny i subtelny sposób, co sprawia, że historia nabiera głębi i autentyczności.

Krystyna Mirek wykreowała postacie, które są prawdziwe, pełne życia i uczuć. Czytelnik łatwo utożsamia się z ich radościami i zmaganiem się z przeciwnościami losu. Rozwój postaci jest płynny i naturalny, co sprawia, że są one jeszcze bardziej wiarygodne. Od samego początku kibicujemy Kornelii i naprawdę nie da się jej nie lubić.

Jedyną drobną wadą tej książki może być momentami nieco wolniejsze tempo narracji, jednak to jednocześnie pozwala czytelnikowi lepiej wczuć się w historię

Przesłuchane jako adiobook. Lekka ciepła kobieca powieść. Z happyendem oczywiście. Polecam na odstresowanie😊

Krystyna Mirek to popularna autorka powieści obyczajowych. Nie tak dawno pisałam o jej powieści z tłem historycznym pt. „Kolor róż”, którą bardzo przyjemnie mi się czytało, a dziś chciałabym opowiedzieć Wam o jednej z jej powieści, która w lutym miała swoją reedycję nakładem Wydawnictwa Lekkiego. „Słodkie życie” to lekka, mądra i optymistyczna opowieść o szukaniu swojego miejsca w życiu, nabieraniu odwago do bycia sobą, o przyjaźni i miłości.
Kornela Rudzka to trzydziestoletnia fizyki nauczycielka, która nie wierzy w siebie,. Nie jest lubiana przez uczniów, ani ich rodziców. Nie akceptuje swoje wyglądu ani wagi, pełna jest kompleksów i niezadowolenia z życia. Zdominowana przez apodyktyczną matkę nie ma odwagi żyć po swojemu i dokonać życiowych zmian. Można powiedzieć, że życie przelatuje jej przez palce, a kobieta nie docenia jego uroku. Niespodziewanie niepomyślna diagnoza lekarska staje się dla bohaterki motywem do zmian. Zdaje sobie sprawę, że gdy nie zawalczy sama o siebie nigdy nic się nie zmieni. Postanawia więc stoczyć walkę ze swoimi słabościami, co oczywiście nie jest łatwe. Decyduje także, że przyszedł czas, aby w końcu się usamodzielnić i wyprowadzić od rodziców. Czy kobieta znajdzie w sobie odwagę, by posłuchać głosu serca i ułożyć swoje życie tak, jak zawsze marzyła?
Książkę czyta się bardzo przyjemnie i lekko, nie oszałamia jakąś zawrotnie szybką akcją, ale otula nas ciepłem, optymizmem i pozytywnymi uczuciami. Dotyka bardzo ważnych kwestii, takich jak trudne relacje na linii rodzice – dzieci, nieporozumienia w związku, a także brak akceptacji. Akcja toczy się w małym miasteczku, gdzie wszyscy wszystkich znają, a plotki rozchodzą się z prędkością światła. Kornelii tym bardziej trudno wybić się z toru życia, w który wpadła, jednak okazuje się, że gdy tylko znajdzie w sobie odwagę do zmian, zacznie się więcej uśmiechać i doceniać małe rzeczy wokół niej znajdę się pozytywne osoby, dzięki którym życie nabierze jeszcze więcej smaku. Powieść ta od doskonała recepta na trudny, pochmurny dzień, gdyż jej lektura z pewnością podniesie nas na duchu i sprawi, że jeśli tylko zechcemy, jeszcze bardziej docenimy życie.

"SŁODKIE ŻYCIE" - KRYSTYNA MIREK
Książka jest bardzo wielkim, miłym zaskoczeniem dla mnie. To nie jest pierwsza pozycja tej autorki, po którą sięgnęłam, chociaż pierwsza w tym gatunku.
Seria Blizny przeszłości ( thriller) była genialna.
Druga świąteczna, a teraz ta...
Dobrze się ją czyta. Jest taka zwyczajna.
Nauczycielka fizyki, niezbyt lubiana przez młodzież pierwszy raz zaspała do pracy. Co za tym idzie musi coś realnego wykombinować by wyjść z twarzą, ponieważ nigdy jej się to nie zdarzyło. Mało tego jest to małe miasteczko gdzie na jednym końcu ktoś kichnie, a całe miasteczko już o tym wie spekulując, że albo ma alergię albo śmiertelną chorobę.

Tak się składa, że bohaterka idzie na zwolnienie, a przy okazji robi badania i co się okazuje, jest chora.
Kornelia nie może się nikomu zwierzyć, niestety nie ma bliskiej przyjaciółki, w domu rządzi mama, a
w pracy... no cóż w pracy, nie pozwala się nikomu zbliżyć. Kornelia Rudzka nie wierzy w siebie, jest okrągła, a postrzega siebie za bardzo grubą.
Kornelia ma jedną słabość, uwielbia słodycze...
Wszystko się pomału zmienia, jeden dzień i Kornelii zmienia się myślenie, jej skryta miłość przestaje mieć znaczenie. Kornelia zaczyna walczyć o siebie.
Co się stało, jak bardzo walka o siebie, wpłynie nie tylko na przemianę, ale i na życie Kornelii, musicie przeczytać. Bardzo optymistyczna, życiowa książka.
Polecam. Koniec trochę przewidywalny, za to jeden stopień mniej, ale i tak chętnie bym po nią sięgnęła drugi raz, nie straciłam czasu... zyskałam....
Proszę pamiętać, ze zawsze jest czas na przemianę.
Dobrze czyta aktorka.
OCENA 9/10
38/23 ( 11/04)
ilość stron: 360
data I wyd: 30.08.2017
data wznowienia: 08.02.2023
Czas przewidziany czytania: około: 6 h 00 min.
Czas słuchania 9 h. 04 min.
lektorzy empik : Holtz Paulina

Anastazja
Skończona 27.04.2023 (słuch)

"SŁODKIE ŻYCIE" - KRYSTYNA MIREK
Seria Blizny przeszłości ( thriller) była genialna.
Druga świąteczna, a teraz ta...
Dobrze się ją czyta. Jest taka zwyczajna.
Nauczycielka fizyki, niezbyt lubiana przez młodzież pierwszy...

Bardzo dobra opowieść do

Bardzo dobra opowieść do