Słodkie życie

Okładka książki Słodkie życie Krystyna Mirek Patronat LC
Okładka książki Słodkie życie
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Seria: Kolory życia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kolory życia
Filia
2017-08-30
2017-08-30
kobieta literatura polska marzenie odmiana losu optymizm poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa przyjaźń relacje międzyludzkie relacje rodzinne uczucie

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Droga do lepszego życia bywa trudna

5757 658 415

Bardzo irytująca główna bohaterka.... dość przewidywalna fabuła...

Bardzo irytująca główna bohaterka.... dość przewidywalna fabuła...

Kolejna świetna książka Pani Krystyny.
Nie tylko pokazuje problemy życia codziennego ale można przy książce się zrelaksować, pośmiać a czasem wzruszyć się.
Polecam.

Kolejna świetna książka Pani Krystyny.
Polecam.

***https://zagubieniwkrainieksiazek.blogspot.com/2022/01/recenzja-ksiazki-krystyny-mirek-sodkie.html***

Kornelia Rudnicka jak na kobietę dojrzałą (po trzydzieste) postanawia zmienić coś w swoim życiu, po części to za sprawą początkowo złych wyników badań, ale o tym za chwilę. Boryka się z nadwagą i nadal mieszka z rodzicami i rodzeństwem. Jest jeszcze coś, co warto dodać, czuje się bardzo samotna. Na świat i otaczających ludzi spogląda przez pryzmat wyglądu. Niestety. To, że jest otyła powoduje, że nie lubi siebie, woli być na uboczu, a wolny czas spędzać w domu przed telewizorem. Ale jak tu trzymać się na uboczu jak jest nauczycielką fizyki? Choć praca nie sprawia jej przyjemności, a zwykłe problemy w jej oczach rosną do miana olbrzymiego problemiska. Pewnego dnia Kornelia zaspała do pracy. Niby zwykła sprawa, wymyśla szybko wymówkę i zostaje w domu. Ma do zrobienia zalegle badania, więc wybiera się na nie. Wyniki nie są jednak dobre, a Kornelii staje całe życie przed oczami. Czekając na ostateczną diagnozę kobieta przechodzi metamorfozę. Postanawia zmienić swoje życie, a z problemów szkolnych zmienić je w coś normalnego. Postanawia również zakochać się. Czy to uda się jej? Czy zacznie patrzeć na życie z innej perspektywy?
Autorka zabiera nas w przepiękną podróż do świata przeciętnej kobiety, która podobnie jak Kornelia boryka się z problemami. Czuje się nieakceptowana przez siebie i społeczeństwo, ale nie chce nic zmienić. A jeśli już coś zmienia, to marzenia w końcu czas realizować, przecież nigdy nie jest za późno na ich realizację. Poprzez główną bohaterkę, autorka chce zmotywować czytelnika do działań, do podjęcia jakiś zmian w swoim życiu. Książkę niezwykle szybko, lekko się czytało. Historia toczyła się zaskakując czytelnika, co chwila. Jednak te zaskoczenia były pozytywne. Nie ma idealizacji bohaterów.
Jest to pierwsze moje spotkanie z twórczością Krystyny Mirek, ale na pewno nie ostatnie. Dziękuję za tak piękną historię, za wszystkie rady, które udało się Pani wpleść w tę historię.

Dobra książka świetnie opowiadanie i ciekawa historia.
- taki że długie opisy są co mi przeszkadzało. I tak jest godna przeczytania tej książki. Polecam.

Dobra książka świetnie opowiadanie i ciekawa historia.

Piękna, polecam

Piękna, polecam

Dla wątków: dojrzewania do samodzielności, relacji z ojcem. Dla ludzkiego oblicza matki - nadopiekuńczej manipulatorki. Dla Adeliny Sokołowskiej! Mam wielką słabość do starszych, mądrych i oryginalnych bohaterek (pewnie życiowy deficyt babci się kłania). Przez dłuższą chwilę nie mogłam przypomnieć sobie wątku romantycznego, ale no przecież! Wart uwagi i naśladowania (bo czemuż by nie?) sposób wyznania uczuć. :D
Wreszcie - dla przyjemności obcowania ze stylem Krystyny Mirek i dla świetnego relaksu!

Książka, która uczy nas, że zmiana nastawienia na pozytywne może wiele zmienić w naszym życiu :)

Książka w pewnym sensie pouczająca, szybko i dość dobrze sie czytało. Bohaterka bardzo normalna, czyli nie wyidealizowana. Za mało jest takich historii w literaturze kobiecej. Zamiast cukierkowego schematu -ona piekna i młoda karierowiczka -jest kobieta z krwi i kości,z kompleksami i rozterkami. Oby wiecej takich historii.POLECAM!

Pozytywna opowieść o puszystej, samotnej nauczycielce fizyki, stłamszonej przez najbliższe otoczenie, która dociera do punktu zwrotnego w swym życiu i postanawia coś w nim zmienić. Zaczyna dostrzegać, że dzięki jej odmianie odmienia się wszystko wokoło :-)

Ktoś już wspomniał, że pomysł sam jest mocno zbliżony do Błękitnego Zamku. Ale pomysł, a wykonanie, to dwie różne jakości. Tu niestety niezwykle topornie, i czyta się, że tak ujmę, z piachem w zębach. Naiwne do bólu...