Nigdy nie zapomnę

Aleksandra Kamińska
Aleksandra Kamińska

Wciągająca.

Wciągająca.

Piękna, emocjonalna historia dziewczyny o imieniu Aimee, pochłonęła mnie bez reszty. Pełna bólu i tajemnic, a także uczuć. Niestety zakończenie fatalne ! Ma też trochę thrillera.

Książka sama w sobie może być ale zakończenie okropne. Jak można posac takie zakończenia?

Książka z polecenia koleżanki. I niestety najgorsze dla mnie zakończenie. Czy tak można zostawić czytelnika?

Debiutancką powieść Kerry Lonsdale przeczytałam już jakiś czas temu. Główni bohaterowie tej opowieści to Aimee i James – para młodych, zakochanych ludzi, którzy planują ślub. Niestety na skutek pewnych tragicznych wydarzeń w dniu planowanych zaślubin odbywa się pogrzeb Jamesa… Jak można się domyślić dotychczasowe życie młodej kobiety legnie w gruzach...

Tuż po pogrzebie mężczyzny do zdruzgotanej Aimee podchodzi tajemnicza nieznajoma uparcie twierdząc, iż James nadal żyje. Zapewnienia te powtarzają się kilkakrotnie na przestrzeni upływającego czasu i dzieje się to w bardzo różnych sytuacjach, w których drogi Amiee i Lacy znowu się krzyżują. Fakt ten w połączeniu z maniakalnym wręcz uporem Lacy w kwestii wyżej wspomnianego twierdzenia zaczynają budzić w naszej bohaterce coraz silniejsze przekonanie, że wbrew wszelkiej logice słowa zagadkowej Lacy są prawdą…

Chociaż Aimee powoli wraca do życia, nieśmiało zaczyna spełniać głęboko skrywane marzenia oraz poznaje Iana, który staje się jej oddanym przyjacielem i ogromnym wsparciem to sprawa narzeczonego wciąż nie daje jej spokoju.

Jak potoczą się dalsze losy naszej bohaterki, dokąd zaprowadzi ją los i co przy tym odkryje? Tego oczywiście Wam nie zdradzę. Mogę jednak z czystym sumieniem napisać, iż książka ta z jednej strony napisana jest lekko, z drugiej natomiast trzyma w napięciu i intryguje właściwie do ostatniej strony.

Autorka pokusiła się w niej o poruszenie raczej mało znanego czytelnikom zjawiska z dziedziny psychiatrii, jakim jest Fuga dysocjacyjna. Jak się okazuje wielorakie emocje przeżywane przez bohaterów wpływają na ich działania, a motywy którymi niektórzy z nich się kierują w swoim postępowaniu wcale nie są takie, jak nam się na początku wydawało.

Proza Kerry Lonsdale jest mocno frapująca, a z wykreowanymi postaciami nietrudno się w ten czy inny sposób utożsamić.

Aż szkoda, że w Polsce jak dotąd ukazała się tylko pierwsza z trzech części cyklu „Nigdy nie zapomnę”. Niestety nie wydaje mi się, aby po takim czasie miały jeszcze szansę ukazać się pozostałe 2 tomy, ponieważ książki wchodzące w skład niniejszego cyklu swoje anglojęzyczne wydania miały kolejno w latach 2016 – t.1, 2017 – t.2 i 2018 – t3. Natomiast u nas tom pierwszy, który właśnie Wam opisuję, ukazał się w roku 2017.

Przyznam szczerze, że gdyby jednak tak się stało to bardzo chętnie poznałabym dalsze perypetie bohaterów, chociaż ten tom uznać można w pewnym kontekście za zamknięty.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Tuż po pogrzebie...

Nigdy nie zapomnę" to kolejna świetna książka, którą z ciekawością czytałam do ostatniej strony. W niektórych momentach zaskakiwała mnie i budziła we mnie pragnienie odkrycia tej zagadki w książce. Zdecydowanie też nie spodziewałam się końcowego rozwiązania zagadki śmierci Jamesa, bardziej myślałam że będzie inne, a tu dostałam niespodziankę. I też po przeczytaniu tej książki gdybym była na miejscu Aimee nie wiem co bym zrobiła. Czy pozwoliła bym swojej miłości odejść czy za wszelką cenę chciała bym zatrzymać ją przy sobie. Ale na to pytanie chyba jak na razie nie każdy za bardzo zna odpowiedź. Ona dopiero sama do nas przyjdzie gdy staniemy przed trudnym wyborem.

Świetna książka opowiadająca o miłości i o problemach które były i się na warstwialy u jednego z bohaterów.ksiazka wciąga już od pierwszej strony nie można się oderwać polecam przeczytać tylko mam mały niedosyt względem jemsa i tomasa powinno być coś jeszcze ,w prawdzie jest epilogu jak sabie przypomina ale nie ma co dalej czy zostal czy jednak wrucil.

Książka wciąga od pierwszych stron, jest napisana fajnym i prostym językiem. Ackcja toczy się w ekspresowym tempie, aczkolwiek jest to takie poczaczenie romansu z odrobiną abstrakcji, co nie do końca do mnie przemawia, ale cała fabuła jest piękna i porwała mnie całą.
Zakończenia przewidzieć nie dałam rady.

Książka ta jest raczej z tych co dają do myślenia i można z niej coś wciągnąć do swojego życia. Mi trochę namieszała w głowie, ale to pewnie przez moją sytuację życiową, którą obecnie mam.

Amiee i James przygotowują się do ślubu, jednak zamiast ślubu jest pogrzeb. Kobieta musi pochować swojego ukochanego. Po uroczystości do Amiee podchodzi kobieta twierdząc, że jej narzeczony dalej żyje. Czy bohaterce uda się rozwikłać tajemnicę?

Szczerze sama nie wiem co bym zrobiła na miejscy Amiee, wiem że ze stratą wiążą się ogromne emocje i czasami nieracjonalne myśli.

Zakończenia przewidzieć nie dałam rady.

Książka ta jest raczej z tych co dają do myślenia i można z niej...

Książka ciekawa od pierwszych stron, bardzo fajna. Napisane było na okładce, że długo pozostaje w myślach czytelnika i to jest prawda bo przez jakiś czas wracałam wspomnieniami do niej i ją analizowałam . Polecam

Czytałam tę książkę mniej więcej miesiąc przed napisaniem opinii i już mam problem z przypomnieniem sobie jej szczegółów. To co z pewnością zapadło mi w pamięci, że jest to książka z typową dla romansów fabułą, ale z dość abstrakcyjnymi dla tego gatunku rozwiązaniami. Dla mnie takie połączenie jest dużym minusem. Na plus z kolei przypisałabym tempo akcji i dość lekki styl pisania. W ostatecznym rozrachunku dla mnie ta książka to po prostu przeciętny romans.

• 2017