Philosophical Logic: An Introduction to Advanced Topics

George EnglebretsenCharles Sayward Wydawnictwo: Bloomsbury Publishing Seria: Continuum filozofia, etyka
Data 1. wydania:
angielski
9781441119117
Continuum
logika logika filozoficzna logika modalna logika nie-klasyczna

Całkiem ciekawe, niestandardowe wprowadzenie do logiki, zarówno klasycznej (KRZ, KRP i nabudowane na nich logiki modalne), teorii mnogości, jak i pewnych logik nieklasycznych, np. intuicjonizmu czy logiki terministycznej. Daje odświeżające spojrzenie na naturę logiki i jej możliwych aplikacji w filozofii.

• Logika, matematyka, formalizmy
  • Filozofia