Niepamięć

Okładka książki Niepamięć Marek Stelar
Okładka książki Niepamięć
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Cykl: Suder (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Suder (tom 1)
Filia
2017-07-05
2017-07-05
literatura polska nienawiść policjant śmierć w rodzinie zemsta amnezja kryminał

Mój ulubiony polski autor. Fajne, bo nie tak pretensjonalne jak u innych. Emocjonująca opowieść o stracie i tęsknocie. A przecież to tylko kryminał, prawda?

Książka jest świetną ilustracją przysłowia "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". Suder zapracował sobie na konsekwencje, ale nie aż takie, jakie go spotkały. Żal mi go.

Miałam ostatnio okazję spotkać Marka Stelara i było tak ciekawie i miło, że postanowiłam przeczytać więcej jego książek. I tak oto, chronologicznie, zaczęłam od niepamięci. Podinspektor Suder znalazł się w, delikatnie mówiąc, nieciekawej sytuacji. Niczym RoboCop, z tykającą bombą w głowie, poszukuje mordercy swojej rodziny. Dodatkowym atutem jest to, że wzięto też pod uwagę problemy z pamięcią i wyrzuty sumienia. Był moment, w którym zaczęłam tracić zainteresowanie, ale zakończenie zaskoczyło mnie. Nie spodziewałam się tego, więc to całkowicie niweluje niedociągnięcia. Nie twierdzę, że historia jest niedopracowana. Tylko chodzi mi o ten fakt, że z jakiegoś powodu nie ciągnęło mnie nadto do sięgnięcia do lektury, by sprawdzić co będzie dalej. A teraz jestem zdecydowanie zaintrygowana kontynuacją przygód naszego bohatera.

,,Niepamięć' jest moim pierwszym spotkaniem z tym autorem i jestem pod ogromnym wrażeniem. Wyjątkowa intryga, której rozwoju nie da się przewidzieć właściwie do samego końca. Główny bohater niby pozytywny, ale ,,ma swoje za uszami". Co prawda zdarzają się fragmenty, które wydłużają czytanie nie wnosząc nic do akcji, ale i tak całość warta jest przeczytania.

Pod koniec ubiegłego roku odkryłam Marka Stelara i kolejne pozycje czytam z przyjemnością.

Dobra pozycja, szybko się czytało, bez zbędnych opisów i bohaterów. Polubiłam Marka Stelara i jego twórczość, a kolejną ulubioną postacią będzie Suder.

Moje pierwsze spotkanie z Autorem. Jak najbardziej pozytywne. Przyzwoity kryminał, niezła intryga, wartko prowadzona akcja. Trochę nie podobało mi się zakończenie, w którym główny bohater od jakiegoś czasu już wszystkiego się domyśla, ale czytelnik nie ma możliwości niczego się dowiedzieć, bo nie są mu podawane kluczowe fakty. Taki styl stosowany przez pisarzy, który mnie osobiście irytuje.

Po obecnym w tym roku Brudnym , Zakrzewskim , Forscie i lubianym Mordce których wszystkie tomy przeczytałam powstała pewna pustka , aż zapytałam na grupie na FB jak ja zapełnić Suder był jednym z polecanych kandydatów i nawet się sprawdził :) ,jednak nie jest to książka bez wad czasami odnosimy wrażenie że wszystko jest poplątane , akcja się urywa w nieprzyjemny sposób , no i lektor nie jest idealny

Suder od początku przypadł mi do gustu. Takich postaci w polskim kryminale potrzebujemy!

Świetny początek serii. Marek Suder główny bohater przypadł mi do gustu. Szybko się czyta, wciągająca z dobrym zakończeniem. Polecam

• Audiobooki