Śpiąca królewna z Tysiąca i jednej nocy i inne baśnie dla dorosłych

Okładka książki Śpiąca królewna z Tysiąca i jednej nocy i inne baśnie dla dorosłych
Tahar Ben Jelloun Wydawnictwo: Oficyna Naukowa literatura piękna
literatura piękna
Oficyna Naukowa
2017-05-01
2017-05-01
Katarzyna Marczewska

Jako miłośniczka bajek i baśni, jestem tą książką zachwycona. To cudownie, kiedy opowieści z dzieciństwa mogą być opowiedziane z pikanterią, o którą się aż proszą i nie po "dziecinnemu". Polecam, jako dobry kawałek literatury.

W oryginale zbiór nazywa się "Mes Contes de Perrault" - "Moje baśnie Perraulta", co wyraźnie podkreśla zamiar ogłoszony przez Ben Jellouna w przedmowie: przepisać po swojemu, czyli m.in. z perspektywy frankofońskiego pisarza z Maroka, baśnie znane ze szkoły i kluczowe dla kultury francuskiej. Koncepcja ciekawa, ale efekt trochę mnie rozczarował.

Baśnie Perraulta (mówię o...

1977

"Śpiąca królewna z Tysiąca i jeden nocy" to fajnie się czytało,i zdecydowanie lepsza niż "Baśnie braci Grimm dla dorosłych i bez cenzury".
Lubię od czasu do czasu sięgnąć po takie "bajkowe" klimaty.Jak ktoś lubi to polecam 😊

• 2018
  • Arabowo
  • Dobry prezent
  • Frankofońska literatura
  • Baśnie
  • 9 - Kiedyś przeczytam
  • Pożyczone/wypożyczone

Dodaj cytat z książki Śpiąca królewna z Tysiąca i jednej nocy i inne baśnie dla dorosłych