Pochłaniacz

Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
2017-04-12
2014-01-01
Muza
literatura polska zbrodnia zapach powietrze
Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2017-04-12
literatura polska zbrodnia zapach powietrze
Inne

Opinie [1 123]

Przychodzę do Was z recenzjią książki Katarzyny Bondy "Pochłaniacz" 💮💮💮 Autorka bardzo skrupulatnie opisała pracę policji, a zwłaszcza profilera kryminalnego. Książka ta prowadzi do korzeni lat dziewięćdziesiątych, gdzie polska mafia rządziła się swoimi prawami i na Polskim rynku była wszechobecna. Profilerka Sasza Załuska, gdy otrzymuje zlecenie, od dawnych...

Wczoraj skończyłam to ponad sześćset stronicowe dzieło. Na okładce cytat samego Zygmunta Miłoszewskiego: "Zapamiętajcie to nazwisko. Katarzyna Bonda została właśnie królową polskiego kryminału". Nie przesadzajmy, królowa jest tylko jedna i moim zdaniem nadal nie została zdetronizowana - to Agata Christie - ale rzeczywiście kryminał pani Bondy jest interesujący.
Narracja...

Z nóg mnie nie powaliła. Chyba jednak wolę porządny, staroświecki kryminał z detektywem i sprytnym przestępcą.

Mega zakończenie.

A więc zacznę od tego że byłam bardzo ciekawa autorki i sięgnęłam po pierwszą w mojej czytelniczej historii książkę Pani Bondy i tu nastapiło wielkie zaskoczenie . Niepozytywne. To jest książka którą zaczęłam czytać i się strasznie nudziłam więc w międzyczasie zaczęłam czytać inną ciekawszą. I znowu próba powrotu do Pochłaniacza z nadzieją że może jeszce 30 może 50 stron i...

Katarzyna Bonda od lat czekała na swoją kolejkę i pewnie by jeszcze poczekała gdyby nie pożyczony egzemplarz. Przeważnie czytam swoje książki, a tu trzeba było się sprężyć i oddać egzemplarz.. może to i dobrze, teraz wiem, że Bonda to nie mój świat.

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.

Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilarki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w...

Bardzo słaby kryminał. Nudny i schematyczny. Nie uratowało go nawet sprawdzone przez klasyków gatunku mocne osadzenie w lokalnych realiach tu: Gdańska i Sopotu. Trochę szkoda czasu, ale kupiłam na lotnisku i przeczytałam na leżaku, więc zaliczam do czytadeł plażowych.

Dla mnie ciężka książka, miałam problem się wgryźć w historię. Irytowały mnie przeskoki w bohaterach, jednak sama zagadka dość ciekawa.

Główną postacią książki jest Sasza - profilerka, która po kilku latach pracy za granicą w Huddersfield wraca razem z córeczką do pracy.
W książce jest korupcja, mafia, skorumpowani policjanci. Nietrafne decyzje z przeszłości wywierają duży wpływ na teraźniejszość.
Sasza dostaje zlecenie od policji. Okazuje się, że sprawa nie jest prosta, a jej korzenie sięgają dużo...

Dyskusje

11 183