Pochłaniacz

Patronat LC
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Muza
kryminał literatura polska policja polski kryminał Sasza Załuska śledztwo zabójstwo zbrodnia
Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Oficjalne recenzje i

Nowa powieść Katarzyny Bondy: styl, klimat i klasa

[ 98 ] Link do recenzji

Opinie [1 184]

"Pochłaniacz to niepozorna biała tkanina, dzięki której można złapać przestępcę".

To także tytuł rozpoczynający drugą, lecz tak naprawdę bardziej rozpoznawalną serię o profilerce Saszy Załuskiej autorstwa Katarzyny Bondy. Dziś po raz trzeci zapoznałam się z tym tytułem, i coraz bardziej go doceniam, ponieważ przypomina mi o czasach, w których czytałam "z zapartym...

Niestety muszę podzielić zdanie innych czytelników. Książka nudna, ciągnie się niemiłosiernie. Czytałam jak długo, momentami przysypiałam i czekałam aż wreszcie się rozkręci... Nie doczekałam się. Watki sa tak pomieszane,ze momentami ciężko określić co, gdzie, jak...
Może spróbuje przeczytać druga część. Szkoda zniechęcać się do autora po jednej nieudanej książce... Ale...

Serial z Magdaleną Boczarską stworzony na bazie losów książkowej Saszy nakłonił mnie do sięgnięcia po książkę. Niestety ledwo dobrnęłam do końca, bo fabuła jest niemiłosiernie rozwleczona i poboczne, mało istotne wątki rozmywające temat przewodni.

Zacznę od metafory, by wyjaśnić, dlaczego moim zdaniem ta książka zasługiwałaby na pięć gwiazdek, ale ja daję trzy: otóż Pochłaniacz autorstwa Katarzyny Bondy jest jak oszukańcza czekoladka z bombonierki. Wygląda nawet ciekawie, ma jakieś wzorki, nieźle pachnie. Nie oczekujesz po niej jakości czekoladek Lindt, ale może chociaż mogłaby stanąć obok czekolady Magnetic z...

Przebrnięcie przez tę książkę było istnym koszmarem. Staram się nie zniechęcać do autora po jednej nieudanej książce, ale za kolejny twór Katarzyna Bondy nie dam rady się zabrać. Nie jestem masochistką!

Dwie gwiazdki daję za ciekawy pomysł na tę historię, ponieważ uważam, że naprawdę miała potencjał. Szkoda tylko, że na tym się skończyło.

Widzę, że moje odczucia były...

Nie rozumiem zachwytów nad proza Pani Bony. "Królowa polskiego kryminału"? Kpina.... nie wiem kto rozdaje te tytuły. Chaos, nadmiar treści, wtrącanie nic nie znaczących wątków, zbyt dużo postaci, koszmarne powielanie imion bohaterów, zbyt skomplikowany sposób pisania .... Pomysł być może i dobry. Jednak rozwinięcie tematu na ponad 600 stron uważam za przesadę. Przeczytałam...

Nie porwała mnie ta lektura. Za długa i przez to dość nudna. Sporo postaci i wątków, ale nie przekłada się to na jakość. Mogłaby być spokojnie 100-150 stron krótsza i zdecydowanie ciekawsza. Mało dialogów a strasznie dużo opisów. Akcja nie porywa i brakuje zwrotów akcji. Mało ma wspólnego z dobrym kryminałem.

Bardzo dobry i wciągający kryminał. Autorka umiejętnie i z wyczuciem stosuje charakterystyczne dla tego gatunku triki. Akcja ma swój - jak dla mnie dość dynamiczny - rytm. Polecam

Początek zapowiadał się dobrze, ale II część czytałam na siłę. Nuda. Zmęczyłam tę książkę.

Nie porwała mnie. Nie jest to zły kryminał ale brak gdzieś głębi w postaciach, może za mało opisów. Pewnie sięgnę po drugi tom ale na razie robię sobie przerwę.

Dyskusje

12 050