Pochłaniacz. Część I

Okładka książki Pochłaniacz. Część I
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 1) Seria: Mistrzynie Polskich Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 1)
Mistrzynie Polskich Kryminałów
Muza
2016-07-04
2016-07-04
Inne

Ogólnie książka mnie bardzo wciągnęła. Pomysł na fabułę bardzo ciekawy. Spodobał mi się. Wielowątkowość i rozbudowana historia jak dla mnie na plus.
Ale...
Czytało się ciężko. W książce pojawia się bardzo duzo osób. Nawet w drugiej połowie książki miałam sytuacje, w której zastanawiam się kto to jest? I potrzebowałam chwili, aby sobie przypomnieć. Pojawiały się wątki,...

To moje pierwsze spotkanie z Autorką.

Zapowiadało się interesująco i fabuła miała potencjał, jednak już w połowie zaczęła mnie męczyć i nudzić. Przegadana, ilość bohaterów momentami nie do ogarnięcia. Chwila rozproszenia i nie wiesz kto jest kim. Długa i ciągnie się niemiłosiernie. Na razie straciłam ochotę do przeczytania kolejnych tomów...

Na półkach: , , , ,

Bardzo męcząca pozycja. Rozwija się wolno (bardzo wolno), do tego poprzetykana jest masą zbędnych fragmentów. Podczas czytania jej, miałam nieraz wrażenie, iż autorka każdemu bohaterowi stworzyła rys, ich historię, a potem przy pisaniu nie mogła się powstrzymać i musiała je wszystkie zamieścić. Niestety ich lwia część była zbędna; jako czytelnik nie potrzebowałam tych czy...

Po Nesbo ciężko trafić na coś nawet w przybliżeniu równie dobrego ale ta część skłoni mnie do czytania kolejnych części tetralogii.

Najlepsza- wg mnie - z Żywiołów, najbardziej spójna i konsekwentna w rozwoju akcji, bez niepotrzebnych dygresji i budowania postaci, które nie mają celowości i rozmywają się gdzieś na kolejnych stronach.
Polecam.

Z tą "królową" to trochę przesada. W "Pochłaniaczu" przeszkadzał mi nadmiar wątków, jakby w jednej książce autorka chciała upchnąć wszystkie modne tematy. Często też raził mnie jej styl np. ciągłe używanie "ale". Czy w języku polskim nie ma innego przeciwstawnego spójnika?

Niesiona falą optymizmu i historii z Hubertem Meyerem zakupiłam pełny pakiet o Saszy Załuskiej.
Jest dobrze.
Z tą serią jest tak trochę jak ze szwedzkim stołem na imieninowym przyjeciu u Cioci.
Dostajesz na talerz dokładnie wszystko co Ciocia przygotowała i wpychasz w siebie żeby nie było jej przykro.
Źle sie nie czyta.
Ale mozna było spokojnie ze 3 serie z tego...

Moje pierwsze spotkanie z Tą autorką ,całą serię pożyczyła mi znajoma więc czytałem "na raz" przygody Saszy. Pochłaniacz nie jest zły . Trzeba przyznać że te prawie tysiąc stron dało się ścisnąć o połowę .

Pochłaniacz to moja pierwsza, przeczytana książka tej autorki. Jest gruba ale śmiało mogę powiedzieć, że od pierwszych stron mnie zainteresowała. Czytałam ja kilka dni i po dłuższej przerwie roiłby mi się luki wątkowe. Czasami miałam wrażenie, że nie rozumiem tego co czytam, że już nie pamiętam kto z kim współpracuje, kto z kim trzyma sztamę. Może to dlatego, że wątków było...

Miałam duże oczekiwania względem tej powieści, niestety nie zachwyciła mnie. Sama fabuła była rzeczywiście dobrze przemyślana, jednak zbyt surowy styl Katarzyny Bondy przeszkadzał mi w rozsmakowaniu się w „Pochłaniaczu”.

12 420
    3 880