Ciąża i poród. Wielki praktyczny poradnik

Okładka książki Ciąża i poród. Wielki praktyczny poradnik Birgit Gebauer-Sesterhenn
Okładka książki Ciąża i poród. Wielki praktyczny poradnik
Birgit Gebauer-Sesterhenn Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk zdrowie, medycyna
16 str. 16 min.
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo Olesiejuk
2007-01-01
2007-01-01
16 min.

Okładka książki Być lekarzem, być pacjentem Wojciech Eichelberger, Irena A. Stanisławska
Być lekarzem, ... Wojciech Eichelberg...
Okładka książki O depresji, o manii, o nawracających zaburzeniach nastroju Ewa Habrat-Pragłowska, Iwona Koszewska
O depresji, o ... Ewa Habrat-Pragłows...
Okładka książki Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka. Wydanie 4 Helena Ciborowska, Anna Rudnicka
Dietetyka. Żyw... Helena Ciborowska, ...

Godny polecenia poradnik dla wszystkich oczekujących potomstwa. Profesjonalne rady i sprawdzone informacje podane w niezwykle przystępny sposób.

Kolejne rozdziały książki prowadzą nas przez kolejne miesiące ciąży. Dowiemy się co dokładnie dzieje się z ciałem kobiety, jakich dolegliwości możemy się spodziewać i dlaczego! Jak dbać o siebie i nienarodzone jeszcze dziecko.

Niezwykle szczegółowo opisane kolejne etapy porodu. Wiele praktycznych rad dotyczących karmienia piersią oraz opieki nad niemowlęciem.

Zgadzam się z opiniami innych użytkowników, że dział "historii prawdziwych" jest zupełnie nietrafiony. Ja po prostu go omijałam. Reszta przydatna i ważna. Jeszcze nie raz będę wracać.

Ta książka na pewno NIE DAJE odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania dotyczące ciąży, ale znajdziecie tu podstawy, które warto znać. Jeżeli wasza ciąża będzie bez komplikacji, to w zasadzie ta książka wystarczy. Poradnik napisany jest bardzo prostym i przystępnym językiem. Składa się z pięciu części, które mówią o przebiegu ciąży i rozwoju płodu, badaniach i dolegliwościach, i podróżach w trakcie ciąży, odżywianiu i urodzie, porodzie i pierwszych dniach z dzieckiem. Dużą zaletą jest opis rozwoju dziecka w życiu prenatalnym razem ze zdjęciami. Bardzo przystępnie i zdroworozsądkowo opisana jest dieta ciężarnej oraz karmienie piersią. Moim zdaniem na plus jest również część poświęcona porodom domowym.
Należy jednak pamiętać, że książka była pisana z myślą o niemiecki odbiorcy i niestety, tłumaczenie nie zawsze uwzględnia polskie realia. Na minus są również “Historie prawdziwe”, które za dużo nie wnoszą i czytając te krótkie opowieści zastanawiałam się po co one w ogóle tam są.

Kolejny poradnik o ciąży i okolicach.

Kolejny poradnik o ciąży i okolicach.

z tą książką nie rozstałam się i przekazuję dalej wszystkim przyszłym matką w swojej rodzinie w przystępny sposób ukazuje miesiąc po miesiącu jak rozwija się maleństwo jednocześnie odpowiada na wiele nurtujących pytań

Może i zawiera tzw. porady praktyczne, ale mnie totalnie zniechęciły "historie prawdziwe" :]]] którymi książka jest naładowana + dodatkowo przesłodzone i jak dla mnie kompletnie niewiarygodne teksty w stylu amerykańskiego "keep smiling":P. Ogólnie - nie poleciłabym, choć gusta są różne - a co dopiero w rzeczonym stanie...:]]]

,, Ciąża i poród to obszerny poradnik,który daje odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące ciąży.
- Interesujące informacje na temat przebiegu ciąży - miesiąc po miesiącu
- Wszystko na temat metod badań, dolegliwości ciążowych, odżywiania, pielęgnacji urody, przygotowań do porodu i połogu
- Szczegółowy rozdział na temat porodu ze specjalnymi wskazówkami partnera. ,,

Opis z książki ,, Ciąża i poród ,, autorstwa Brigit Gebauer - Sesterhenn i dr. med, Thomas Villinger.

- Interesujące informacje na temat przebiegu ciąży - miesiąc po miesiącu
- Szczegółowy rozdział na temat porodu ze specjalnymi wskazówkami partnera. ,,

Opis...

Strona po stronie ta książka przeprowadziła mnie przez magiczne 9 miesięcy. Innego poradnika nie potrzebowałam. genialna!!!

• Poradniki
  • Wymienione/Sprzedane