Skutek uboczny śmierć. Czy wiesz jakie leki łykasz?

Okładka książki Skutek uboczny śmierć. Czy wiesz jakie leki łykasz?
John Virapen Wydawnictwo: Publicat zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Side effects: death
Publicat
2009-01-01
2009-01-01
Roman Ociepa
leki farmaceutyki przemysł farmaceutyczny zdrowie medycyna

więcej Więcej

Gościu według mnie napisał książkę temu żeby zemścić się na swoich pracodawcach za zwolnienie jego z firmy farmaceutycznej. Sprzedawał i przekupował lekarzy żeby polecali ten i ten lek w zamian za dobra materialne. A także przekupywał komisje służby zdrowia żeby wpuściła lek w danym kraju. Który nie był przebadany i powodował nieraz śmierć albo choroby psychiczne lub inne...

Książka dzieli się na dwie zasadnicze części. Część I (z mojego punktu widzenia) mniej istotna opowiada historię trudnego dzieciństwa autora i drogę na szczyt kariery farmaceutycznej - cel może być taki, żeby pokazać laikom " jak to wszystko funkcjonuje" .
Część druga ( powód dla którego sięgnęłam po książkę ) afery wokół konkretnych leków które zagrażają społeczeństwu. I z...

Przemyślenia dotyczące przemysłu farmaceutycznego jak najbardziej na plus, jednak autor sam siebie przedstawia w tak negatywnym świetle, że pomimo niewielkiej objętości książki miałam chwilami chęć ją przerwać. Nie rozumiem również tak licznych odniesień biograficznych (opowieści o żonach, gwałt). W jakim celu Virapen to wszystko opisał?

Pozycja obowiązkowa dla osób mających jakikolwiek kontakt ze służbą zdrowia. Jest taka anegdota, że jak w Anglii strajkowała służba zdrowia to spadła im umieralność. Coś w tym jest. Odkąd przestałem chodzić do lekarza, przestałem chorować.

Koniecznie trzeba przeczytać

W tej książce poruszane są takie problemy jak:
• Przed rejestracją wiele leków jest testowanych klinicznie przez bardzo krótki czas.
• Lekarze między innymi w Niemczech nie są zobowiązani do raportowania o ubocznych działaniach leków.
• Dane dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa znikają w „Trójkącie Bermudzkim” utworzonym przez naukowców, agencje ds. zdrowia oraz przemysł...

Smutna, ale okrutna prawda. Światem rządzi pieniądz i nie ma znaczenia jakiej dziedziny to dotyczy. Ta książka pokazuje, do jakich manipulacji zdolne są koncerny farmaceutyczne, by wypromować produkt, nawet jeśli może on zagrażać życiu...
Lekko się czyta. Lektura wciąga.

Nikogo nie zaskakuje, że przemysł farmaceutyczny jest totalnie skorumpowany, jednak warto poczytać o konkretnych przykładach.
Książka dobra, momentami tylko wydawała mi się nieco podkoloryzowana przez autora, zwłaszcza przy opisywaniu bardziej prywatnych doświadczeń.

Wspomnienia byłego medycznego przedstawiciela handlowego.
Dobrze napisana, szybko się czyta. Otwiera oczy na to co się dzieje w świecie farmakologii.

Lektura obowiązkowa!

• Zdrowie