Kobiety, które kochają za bardzo

Okładka książki Kobiety, które kochają za bardzo
Robin Norwood Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Women who love to much hen you keep wishing and hoping he'll change.
Rebis
2006-01-01
1992-01-01
Data 1. wydania:
2012-01-01
8373019162
Magdalena Konikowska, Teresa Hołówka, Katarzyna Husarska
psychologia kobieta miłość psychoterapia

Okładka jest iście minimalistyczna. Z różowo czerwonymi dodatkami, prezentuje się całkiem nieźle obok dwóch "sióstr", czyli dwóch innych poradników, które zatrzymałam, bo wydały mi się wartościowe. Przede wszystkim, "Kobiety, które czują za bardzo" oraz "Kobiety, które martwią się za bardzo". Pierwszy z wymienionych tytułów w sto procent do mnie trafił, więc dlatego skusiłam się na inne lektury z tego wydawnictwa w tym gatunku. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytacie fragment z książki, a na drugim ujrzycie dwa tytuły, które wspomniałam kilka zdań wyżej. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla naszego oka. Literówek brak, a odstępy między wersami i marginesy został zachowane.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, którego byłam przeogromnie ciekawa. Jak wiecie, lub też nie, w 2021 roku odkryłam w sobie wysoką wrażliwość. Może nie przeczytałam zbyt wiele literatury fachowej do mojej sposobności, aczkolwiek uświadomiłam samą siebie, dlaczego aż tyle przeżywam, nie tylko za siebie, ale i za wszystkich wokół. Chciałam nad sobą pracować, wrzucić na luz chociaż odrobinę. Czy mi się udało - trudno stwierdzić. Pojawiło się wiele przeszkód, które podkładały mi kłody pod nogi non stop. Myślę, że droga do równowagi będzie niezmiernie długa i wyboista... ALE. Przejdźmy do meritum. Otóż, sięgając po ten egzemplarz byłam podekscytowana, czułam, że może mi ona wiele powiedzieć. Czyta się całkiem przyjemnie, lekko, nie ma tu jakichkolwiek blokad podczas lektury - tak, jest to poradnik, jednak nigdzie nie czułam przeszkód. Wydaje mi się, że jest to ciekawa pozycja, szczególnie skierowana do osób, które rzeczywiście kochają za bardzo.

Czy jestem osobą kochającą za bardzo? Nie do końca. Kocham, bardzo mocno, ale nie nadaję się na przykłady takie, jakie są podane w książce. Kocham, jestem w stanie wiele zrobić. Jestem wysoko wrażliwą osobą, ale nie kochającą za bardzo i teraz to wiem. Myślę, że ta lektura jest skierowana dla osób, które nie są pewne siebie. Dla osób, które kochają za bardzo i na siłę starają się coś uzyskać swoim zachowaniem.

W recenzowanej dziś książce, mamy nie jeden przykład kobiety, która kocha za bardzo, co moim zdaniem jest super. Wiele kobiet, wiele przykładów, każdy inny, a jednak mają wspólny punkt. Czasami ze zdziwienia brwi podjeżdżały mi wysoko - ale takie jest życie, czasami warto się rozejrzeć, żeby to dostrzec. Kobiety wiążą się z mężczyznami z problemami, które dotyczyły ich w przeszłości, dzieciństwie. Nie tylko alkoholizm, ale i agresja, narkotyki... Jest wiele uzależnień, o których się też nie mówi... Z osobami uzależnionymi jest o tyle problem, że jeżeli same nie chcą, to niestety nic nie osiągniemy. Nie jesteśmy w stanie nakłonić osoby chorej do podjęcia leczenia czy terapii, ona musi chcieć sama.
Mamy tez rozdziały, gdzie wypowiadają się panowie, dlaczego na przykład odrzucają od siebie kobiety, które mają problem kochania za bardzo.

Reasumując uważam, że jest wiele osób kochających za bardzo. Takie osoby powinny sięgnąć po tę lekturę, by zrozumieć. Nie trafiła ona do mnie akurat, ale nie była też złą lekturą. Spodobało mi się parę aspektów, w tym przystępne pióro i fakt, że było wiele różnych przykładów kobiet i mężczyzn.

To nie miłość, to deficyty. Książka spełnia swoją funkcję, jest ostrzeżeniem i tłumaczy, co jest nie tak w kochaniu "za bardzo". Nie ma w tym nic dobrego, pięknego, a poświęcenie jest chorobliwe.

Na półkach: , , , , , , ,

Komu można tę książkę polecić? Każdemu, kto czuje, że może mieć problem z mężczyznami. Trudno jest przyznać się do tych rzeczy przed sobą, a jeszcze trudniej jest je rozwiązać. Mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia, że ​​ same nie znikną i nigdy nie znajdziemy odpowiedniego mężczyzny, który pomoże nam poczuć się kochaną i spełnioną. Same musimy zacząć kochać siebie i poznać swoją wartość, zanim będziemy mogły zaakceptować czyjąś miłość i nauczyć się od nowa pokochać. Ta książka może być twoim pierwszym krokiem na drodze do tego. Książka pomoże zrozumieć lepiej kondycję i zachęci do przełomu: by kierować swoje życie nie na związek z partnerem, ale raczej na swoje zdrowie i życie.

Ten poradnik okazał się być bestsellerem dotyczącym związków, bada i pokazuje, jak silnie uzależniające są niezdrowe związki, ale także podaje bardzo konkretny program wychodzenia z choroby nadmiernej miłości, problemu, który nęka kobiety na całym świecie.

Dość długo mi zajęło przeczytanie tego poradnika, ponieważ naprawdę wymaga skupienia, a sama autorka, która jest psychoterapeutką wspomina, że nie można czytać w pośpiechu i nie zawsze jesteśmy gotowi na taką książkę, trzeba do niej dojrzeć.
Poznajemy historie kilku kobiet, które kochają za bardzo i wchodzą w związki z nieodpowiednimi mężczyznami. Wszystkie ich problemy mają podłoże w przeżyciach z dzieciństwa. Jeśli żyjemy w rodzinie, gdzie panuje alkoholizm to wiążemy się z osobą uzależnioną, ponieważ mamy powód, aby pomóc mężczyźnie i go zmienić.
Zawsze kobiety kochające za bardzo wybierają życiowych partnerów takich, którzy potrzebują wsparcia, pomocy, kontroli. Natomiast mężczyźni z pasjami, dobrą pracą wydają się im nudni.
W kolejnych rozdziałach możemy zrozumieć, dlaczego faceci wybierają sobie na partnerki kobiety, które kochają za bardzo i czego od nich oczekują.
Dzięki temu poradnikowi zaczniemy się zastanawiać nad swoimi relacjami. Osobiście nie sądziłam, że jest taka choroba i można nad tym pracować, zmienić się, żeby w końcu móc się związać z kimś odpowiednim.
Pod koniec poradnika mamy taką instrukcję od czego zacząć oraz są podane dane, adresy do miejsc, grup, które nam pomogą nie tylko w kochaniu za bardzo ale również w narkomanii, alkoholizmie.
Nie byłam świadoma, że jest nawet grupa Anonimowych Jedzenioholików.
Jest to bardzo mądra, wartościowa oraz pomocna książka, która powinny przeczytać wszystkie kobiety nie tylko te kochające za bardzo.

więcej Pokaż mimo to video - opinia

Czy można kochać za bardzo? Sama zaczęłam zadawać sobie to pytanie, gdy dylko otrzymałam książkę. Co tak naprawdę ono znaczy? Czy może to zniszczyć związek? Co jest złego w tym, że czekamy na wiadomość od ukochanej osoby, że szczęśliwie dotarła do domu, a gdy ona nie przychodzi, sami próbujemy się skontaktować? Czy źle robimy dając siebie całą, nie oczekując nic w zamian, wybaczając co raz to inne błędy?

Po przeczytaniu tego poradnika, uświadomiłam sobie jak wiele błędów, na przestrzeni lat, sama popełniłam. Czytając opowieści konkretnych pacjentek, widzialam podobieństwo do swojego zachowania. Dużo naszych kobiecych zachowań, ma swoje początki w dzieciństwie. Brak akceptacji,wymagania stawiane przez środowisko, uzależnienia to wszystko wpływa na nasze późniejsze relacje z drugą osobą. Ponadto nareszcie zrozumiałam dlaczego to "on" wybrał Cie spośród wszystkich innych kobiet, żebyś to Ty kochała go za bardzo... Świetna książka. Polecam każdej z nas❤️❤️❤️

Książka, która warto przeczytać, bo mnogość przykładów pozwala 'wbic sobie do glowy' pewne treści, które zapala nam czerwona lampkę przy kolejnej nieudanej znajomości. Mnie nie tylko pozwoliła spojrzeć refleksyjnie na własne życie, ale też więcej rozumiem z zachowań osób z mojego otoczenia.

Dlaczego kocham za bardzo? Co zrobić, by nie tkwić w toksycznym związku? Jak odzyskać poczucie własnej wartości?

Miłość jest piękna, intensywna, czuła, ale przy tym może być też trudna i bolesna. To książka o tym, jak przykra może być miłość, gdy wybiera się toksyczne związki, gdy będąc będąc wrażliwym za bardzo bierze sie wszystko do siebie.

Znacie kogoś z takimi problemami? A może same was dotyczą? Może nawet o tym nie wiecie? Ta książka pokazuje nam czemu wybiera się toskyczne związki, co wcale nie jest takie oczywiste, ani widoczne na pierwszy rzut oka.

Miłość może nie tylko ratować, ale i niszczyć gdy uzależnia się od złych emocji, bierze za miłość coś, co nią nie jest. Autor wyjaśnia czemu się tak dzieje, a przede wszystkim jak sobie z tym radzić.

Okładka bardzo przypadła mi do gustu, jest minimalityzcna ale przepiękna. W środku mamy sporo rozdziałów i cztery dodatki, w tym hałasa afirmacyjne, co bardzo miło mnie zaskoczyło. Książka dostarcza dużo wiedzy, a przede wszystkim daje do myślenia.

Zrobiła na mnie ogromne wrażenie i dała mi do myślenia.

Znacie kogoś z takimi...

Książka, zmieniająca życie.
Nie wiem, co przyciągnęło ją do mnie. Może rzeczywiście świadomość, że kocham i poświęcam się za bardzo a trafiam na niedostępnych emocjonalnie facetów, czy z problemami.
Tworzę grupę wsparcia dla nas, kobiet, które kochają za bardzo. https://fozytyw.world/kobieta-ktora-kocha-za-bardzo/
Piszcie do mnie tutaj, na tej drugiej stronie. Stworzę specjalnego maila do kontaktu. Spotkania będą online.

Książka, zmieniająca życie.
Piszcie do mnie tutaj, na tej drugiej stronie. Stworzę...

,,Kobiety, które kochają za bardzo" Robin Norwood.

Książka, która w większości składa się z opowieści konkretnych pacjentek. Stale wchodzą w związki, które są toksyczne. One poświęcają się dla partnera, a on zazwyczaj boryka się z różnymi uzależnieniami i problemami. 😔 Starają się za wszelką cenę mu pomóc, zapominając o własnym zdrowiu.
Każda z historii jest inna, a podłoże automatycznych, szkodliwych reakcji ma miejsce w dzieciństwie. 👨‍👩‍👧Trzeba sporo odwagi, aby zdecydować się na zmianę swojego życia. Ta książka uświadomi problem i wskaże sposoby na poradzenie sobie z nim. Może któraś z historii będzie bardzo podobna do twojej?
Jest to mądra książka, opowieści pacjentek czyta się płynnie, nie są zapisane w sztywnej formie. 😏 Momentami wydawało mi się, że jest ich zbyt wiele, ale dzięki temu pojawia się większa szansa, że dany przypadek pokryje się z życiem czytelniczki. Ponadto autorka wskazuje nam, jacy mężczyźni wybierają kobiety, które kochają za bardzo. 😃
Uważam, że jest to książka godna uwagi.

,,Kobiety, które kochają za bardzo" Robin Norwood.

Każda z historii jest inna, a...

Robin Norwood to znana amerykańska psychoterapeutka specjalizująca się w terapii rodzin. Zajmuje się leczeniem szeroko rozumianych uzależnień. Przez wiele lat pracowała z żonami alkoholików. Po tę książkę sięgały kobiety blisko ćwierć wieku temu w nadziei znalezienia ratunku i wyzwolenia od udręki miłości i od partnera. Najpierw książka pomogła kobietom w Stanach Zjednoczonych, a potem była tłumaczona na 25 języków. Teraz, po raz szósty, wydana została w Rebisie.

W czym tkwi fenomen tej książki? Robin wychodzi z założenia, że wyleczenie się z kochania za bardzo działa na takiej samej zasadzie, jak leczenie z uzależnienia alkoholowego. Pytanie tylko, dlaczego należy leczyć się z kochania?

Czasami bywa tak, że kochamy w rozpaczliwej nadziei, że mężczyzna uśmierzy nasze lęki. Niestety, lęki - a wraz z nimi obsesja - pogłębiają się, aż w końcu darzenie miłością po to, by ją otrzymać w zamian, przeistacza się w główną siłę napędową naszego życia. A skoro strategia nie przynosi efektów, próbujemy jeszcze raz, kochamy jeszcze mocnej. I tak zaczynamy kochać za bardzo. Jednak nie tylko kobiety mają skłonność do kochania za bardzo. W nałóg taki popadają także niektórzy mężczyźni, a ich odczucia i zachowania wypływają z analogicznych źródeł. Na ogół jednak emocjonalne okaleczenie w dzieciństwie nie wywołuje w mężczyzn tendencji do „chorej miłości”. Wskutek całego splotu czynników kulturowych i biologicznych ratują się oni zwykle poprzez pogoń za czymś raczej bezosobowym i zewnętrznym, niż intymnym. Obsesyjnie zajmują się pracą, sportem, czy jakimś hobby, podczas gdy kobiety - uwarunkowane przez biologię i kulturę - rzucają się w romans. Często właśnie z człowiekiem emocjonalnie upośledzonym.

Robin Norwood przedstawia tu przypadki kobiet, które spotkała na swojej drodze. Opowiada tu ich historie, pisze o sposobach ich myślenia oraz próbuje uzmysłowić destrukcyjny charakter błędnego wzorca, wskazuje jego genezę oraz dostarcza narzędzi do skutecznego uporania się z nim. Celem psychoterapeutki była pomoc kobietom, które kochają za bardzo. Ostrzega ona jednak we wstępie, że właśnie dla takich kobiet, książka może być nieprzyjemna. Jeśli odkryje się w którejś opowieści podobieństwa, lektura może zupełnie nie poruszyć, może znudzić albo zirytować. „Wszyscy bowiem zaprzeczamy czemuś, co okazuje się zbyt bolesne lub groźne, czego nie potrafimy zaakceptować. Zaprzeczenie to naturalny środek samoobrony, działa automatycznie i spontanicznie. Być może dopiero przy powtórnej lekturze będziesz umiała stawić czoło swym doznaniom i najgłębszym przeżyciom”.

Dlatego trzeba ją czytać powoli, starając się wczuć intelektualnie i emocjonalnie w kobiece opowieści. Przypadki te mogą wydać się skrajne. Niestety w rzeczywistości bywa dużo gorzej. Jeden z paradoksów życia polega na tym, że kobiety reagują ze współczuciem i zrozumieniem na nieszczęścia cudze, a zarazem kompletnie nie dostrzegają (jak gdyby zaślepione) nieszczęść, które przygniatają je same.

Czytając tę książkę poznaje się postawy różnych kobiet. Śledząc ich losy, zaczyna się rozumieć mechanizmy, które sterują naszym życiem. Dopiero wtedy - jak twierdzi autorka - „będziesz gotowa tak posłużyć się podanymi na koniec radami, by stworzyć sobie życie pełne radości, miłości i samorealizacji”.