Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną

Okładka książki Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną Maja Storch
Okładka książki Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną
Maja Storch Wydawnictwo: Wydawnictwo Szafa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Die Sehnsucht der starken Frau nach dem starken Mann
Wydawnictwo Szafa
2010-01-01
2002-01-01
Robert Reszke
kobieta kobiecość związki Jung animus anima

Okładka książki Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat Hanna Hamer, Dorota Krzemionka, Zofia Milska-Wrzosińska, Maja Storch, Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska
Poukładaj sobi... Hanna Hamer, Dorota...

#1357 - „Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną” - Maja Storch - Wydawnictwo Szafa
#27/2024

"Ciekawa jest rola, jaką odgrywa w bajce matka naszej bohaterki. Mimo, że jej mąż sprzedał diabłu duszę ich jedynaczki, matka zachowuje się wobec niego solidarnie."

Książka ma 154 strony. Swoja premierę w tym wydaniu miała dnia 01.01.2010 roku.

Autorka tak nakierowywuje czytelnika, aby ten mógł jak najwięcej dowiedzieć się o samym sobie. Nie wskazuje przy tym konkretnego kierunku tylko zachęca do poszukiwań.

Ten poradnik przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dobrze spędziłam z nią swój czas.

#27/2024

Książka ma 154 strony. Swoja premierę w tym wydaniu miała dnia 01.01.2010 roku.

Autorka tak nakierowywuje...

Maja Storch wykonała kawał świetnej roboty!

Książka wydana po raz pierwszy w 2000 roku [polskie peirwsze wydanie w 2022 r.] chyba nic nie straciła na wartości i ważności. Ewentualnie nowe wydanie można byłoby wzbogacić o aspekty wysokich technologii wszechobecnych w dzisiejszym życiu i mających niepoliczalny wpływ na nasze prywatne istnienia i relacje.

I jeszcze ważne info: to książka nie tylko dla kobiet. Zresztą również mężczyźni byli jej recenzentami w trakcie pisania już. To coś znaczy. Czy nie?

Maja Storch wykonała kawał świetnej roboty!

I jeszcze ważne...

Trochę nieaktualna i momentami przerysowana. Według mnie namawia do porzucenia wartości takich jak rodzina, dobro ogólne, stabilność społeczna. Trochę nie warto czytać. Dobrze, że krótka i tania :)

Książka otwiera oczy ale nie tłumaczy, w jakim kierunku patrzeć. Brakowało mi jakiegoś podsumowania, wskazówek dla tej silnej kobiety.

Interesująca książka, ale raczej dla tych, których wciąż przekonują teorie Jungowskie. Obecnie już się raczej od nich odchodzi, nowsze badania odkrywają dużo bardziej wiarygodne źródła schematów ludzkich zachowań, oferując także skuteczniejsze metody uzdrawiania. Książka Storch traci również na aktualności. Dla autorki urodzonej w 1958r. rzeczywiście model męskości mógł być głównie patriarchalny. Dziś jest to nieco bardziej skomplikowane. Sądzę, że wiele młodszych czytelniczek nie odnajdzie się w mocno przerysowanym schemacie silnej kobiety i "słodkiej idiotki" jako jej cienia. A także nie będzie jej dotyczył przypadek patriarchalnego animusa. Wybieranie niedostępnych emocjonalnie partnerów ma zdecydowanie więcej źródeł niż bycie córką nieobecnego, surowego ojca.

Książka ma już prawie 20 lat, a poruszane wątki nie straciły na aktualności. Coraz więcej znaków wskazuje na to, że patriarchat jako światopogląd już się wyczerpał. Kobiety i mężczyźni poszukują nowych wzorców kobiecości i męskości, pozwalających im w pełni rozwinąć własną osobowość i czerpać większą satysfakcję niż dotychczas z relacji damsko-męskich.

Książka poradnik. Można dużo mądrości z niej wyczytać. Koniec książki daje nadzieję.Polecam

Świetna. Niby niepozorna, prosta, ale naprawdę dobra. Polecam

Świetna. Niby niepozorna, prosta, ale naprawdę dobra. Polecam

Przeczytałam dużo książek z podobnej tematyki. Początek nie zachęcił mnie jako zawierający oczywistości: Madonna, podstawy Junga, archetypy itp. Ale warto było kontynuować. Króciutka a treściwa.

Jakoś nie bardzo odpowiada mi język autorki. Mam poczucie, że zbyt często przypisuje czytelnikowi, jako pewnik, coś co jest jej doświadczeniem, zamiast zapraszać czy inspirować swoimi obserwacjami. Przeczytałam do końca, bo umówiłam się z pewnym silnym mężczyzną, z którym nota bene spędziliśmy już razem 25 lat, że omówimy opisane "zagadnienia" opierając się na własnych wewnętrznych i zewnętrznych wojnach :)

• Psychologia
  • O kobietach

Dodaj cytat z książki Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną