Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną

Okładka książki Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną
Maja Storch Wydawnictwo: Wydawnictwo Szafa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Die Sehnsucht der starken Frau nach dem starken Mann
Wydawnictwo Szafa
2010-01-01
2002-01-01
Robert Reszke
kobieta kobiecość związki Jung animus anima

Okładka książki Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat Hanna Hamer, Dorota Krzemionka, Zofia Milska-Wrzosińska, Maja Storch, Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska
Ocena 7,1
Poukładaj sobi... Hanna Hamer, Dorota...

więcej Więcej

Interesująca książka, ale raczej dla tych, których wciąż przekonują teorie Jungowskie. Obecnie już się raczej od nich odchodzi, nowsze badania odkrywają dużo bardziej wiarygodne źródła schematów ludzkich zachowań, oferując także skuteczniejsze metody uzdrawiania. Książka Storch traci również na aktualności. Dla autorki urodzonej w 1958r. rzeczywiście model męskości mógł być...

Książka ma już prawie 20 lat, a poruszane wątki nie straciły na aktualności. Coraz więcej znaków wskazuje na to, że patriarchat jako światopogląd już się wyczerpał. Kobiety i mężczyźni poszukują nowych wzorców kobiecości i męskości, pozwalających im w pełni rozwinąć własną osobowość i czerpać większą satysfakcję niż dotychczas z relacji damsko-męskich.

Książka poradnik. Można dużo mądrości z niej wyczytać. Koniec książki daje nadzieję.Polecam

Świetna. Niby niepozorna, prosta, ale naprawdę dobra. Polecam

Przeczytałam dużo książek z podobnej tematyki. Początek nie zachęcił mnie jako zawierający oczywistości: Madonna, podstawy Junga, archetypy itp. Ale warto było kontynuować. Króciutka a treściwa.

Jungowska wizja psychiki ludzkiej może zafascynować nawet w formie powierzchownej. Taka właśnie jest ta książka - porusza się tuż pod powierzchnią. Ale nie można spodziewać się więcej po tak małych gabarytach. Książka ta jest dobrym punktem wyjścia do sięgnięcia głębiej w świat cienia, archetypów i snów. Rada dla chcących sięgnąć: nie zrażajcie się wstępem - jest bez sensu....

Jakoś nie bardzo odpowiada mi język autorki. Mam poczucie, że zbyt często przypisuje czytelnikowi, jako pewnik, coś co jest jej doświadczeniem, zamiast zapraszać czy inspirować swoimi obserwacjami. Przeczytałam do końca, bo umówiłam się z pewnym silnym mężczyzną, z którym nota bene spędziliśmy już razem 25 lat, że omówimy opisane "zagadnienia" opierając się na własnych...

Książka, która faktycznie nauczyła mnie czegoś o samej sobie w sposób ciekawy i niemęczący.

Bardzo dobra książka o schematach zachowań. Napisana z myślą dla kobiet, ale wnioskuję, że schematy działają tak samo i u mężczyzn.
Polecam osobom, które chcą coś w swoim życiu zmienić. Dobra dla otwartych umysłów na otworzenie oczu.

Okazywanie słabości to wielka siła, po uświadomieniu sobie, której jesteśmy w stanie łączyć kropki w całość.
Mądra lektura, chociaż ja już większość znam z "Biegnącej z wilkami"

• Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • O kobietach
  • 2021
  • 2014

Dodaj cytat z książki Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną