Czarna Madonna

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Nomen omen/Czy (nie) leci z nami pilot?

72 Link do recenzji

Ksiazka pokazuje to co jest obecnie obecne w Polsce iz religia to zlo prowadzace do zaglady swiata a przez nia zginelo wiele niewinnych ludzi i byly wojny. Nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania lecz daje do myslenia dlaczego to byly ksiadz ma do czynienia z samym szatanem i zlem.

Koszmarna książka, całość odbieram jako średnio udany eksperyment autora i próbę poszukiwania nowych pól literackiej eksploracji. Nudne, wydumane i słabo zapada w pamięć. Szczerze mówiąc pamiętam tylko, że mi się nie podobało.

Dość dobra książka z motywem religijnym, egzorcyzmy, opętania. Jednak zbyt duży bałagan w wątkach, po przeczytaniu 20-30 stron zaczelam się gubić. Wybrałam ją z powodu języka Mrożą jednak porównując do innych jedno pozycji, ta wypada słabo,

hmmmm trudno ocenić książkę, z jednej strony trzyma w napięciu, budzi ciekawość, strach i niepokój, z drugiej strony jest jakby chaotyczna, ta od połowy zaczęłam się gubić w akcji, zaczęły dziać się tak dziwne rzeczy jakby demon opanował samego autora ;) jednak doczytałam do końca.

Lubię twórczość Mroza - jego książki wciągają od pierwszych stron. Tak było i tym razem. Autor dosyć szybko wprowadził atmosferę niepokoju, co jest oczywiście na plus. Jednak im głębiej w fabułę, tym dziwniej się robi, co sprawia, że czytanie przestało być dla mnie przyjemnością. Nie odniosłam również wrażenia, żeby był to porządny horror. Skończyłam książkę z poczuciem, że...

Bardzo Mroczna ale ciekawa po jej przeczytaniu można się zastanowić nad pewnymi zagadnieniami życia mimo tego że to typowa w większości fikcja literacka

Jedna z najgłupszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Obraza dla inteligencji czytelnika. Całkowita strata czasu.

Książka interesująca ze względu na to, że pierwszy raz czytałam thriller religijny. Bardzo realistyczne opisy opętania, niemal się czuje ten odór, który towarzyszy uaktywnieniu się zlego. Zatracanie się, wpływ na zachowanie i charakter. Mocne.
Nawiązania do Biblii zmuszają do zastanowienia się na tematem i sięgnięcia do źródła.
Książkę czyta się szybko, z drugiej strony...

Przyzwoity język, niezły początek, ciekawy temat i ogromne, tłuste ALE. Książka wywołała we mnie masę skrajnych odczuć, co zaliczam do plusów - utwory, które spływają po mnie jak po kaczce nie zostają nazbyt długo w pamięci. Dlaczego cztery? Otóż im dalej, tym gorzej. Po początkowym zainteresowaniu runęłam w dół, wcale szybko, jako że tempo powieści było niemałe. Im więcej...

Jedna książka, a tak skrajne opinie, ale każdy ma prawo do własnego zdania ;)
Ja się podjęłam przeczytania i nie żałuję, choć pierwszy raz czytałam coś takiego, jak horror religijny. Książka ciekawa, interesujący temat, zaskakujące zwroty z elementami, które wręcz przerażały!
Muszę przyznać, że książkę czytało się szybko, łatwo i przyjemnie.
Polecam.

Dyskusje