Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli

Okładka książki Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli
Magdalena Siemion Wydawnictwo: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie poradniki
poradniki
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
2017-01-25
2017-01-25
teologia ciała teologia Jan Paweł II miłość seks ciało młodzież

To jest okropne i krzywdzące

To jest okropne i krzywdzące

Dostałam książkę w ramach żarciku, ale uznałam, że skoro już trafiła w moje ręce, to przeczytam ją, a potem się jej pozbędę raz na zawsze.

Moi drodzy, ta książka jest tak krzywdząca, że nie wyobrażam sobie gorszej pozycji - szczególnie dla ludzi młodych, którzy kształtują swoją seksualność.

Najgorszą częścią książki jest porównywanie antykoncepcji do zdrady - ludzie, omijajcie szerokim łukiem. Nawet w formie "ciekawostki" nie jest warta waszego czasu.

+czcionka sprawia, że to bardziej broszura niż książka, czyta się nie dłużej niż godzinę.

Ta "książka" to kolejny dowód na to, jak bardzo potrzebna jest w Polsce rzetelna edukacja seksualna. Nie teologiczny świergot, ale nauka. Katecheza niech sobie będzie, ale wyłącznie dla katolików, poza świecką szkołą w świeckim kraju. Chociaż i tak mi żal tych dzieci w katolickich placówkach.

W sieci można znaleźć nie tylko cytaty z tego czegoś, ale i opis: "Rewelacyjny dydaktyczny podręcznik dla młodzieży na temat seksualności. Ciekawa, przystępna forma zawiera liczne infografiki oraz głęboką treść wprost z nauczania Jana Pawła II o teologii ciała. (...) To duchowa odpowiedź na świecką naukę o seksualności, która pomija duchowy aspekt ciała człowieka". Nie jest to ani rewelacyjny ani dydaktyczny (chyba że mówimy wprost o dążeniu do celu - prania młodzieży mózgów), ani podręcznik. To propagandowa papka, niezmiernie szkodliwa, bo wtłaczająca młodym masę bzdur i przekłamywań prawdy. A prawda jest taka, że wyznawcy jednej z najmłodszych religii nie mają monopolu na miłość ani czułość. Katolicy mogą brać udział w orgiach (Josef Szajer lubi to), a ateiści - mieć jednego partnera do śmierci. Jedni i drudzy mogą lubić trójkąty, a trzecim kątem wcale nie musi być żaden bóg. No chyba że Amor/Eros. Seksualność nie jest zła, nie jest grzeszna, jest naturalna.

W sieci można też znaleźć wywiad z autorką, która próbuje się tłumaczyć ze swojego dzieła (https://plus.gazetakrakowska.pl/magda-siemion-powiem-wam-co-nasz-papiez-myslal-o-seksie/ar/11846223). Podpiera się słowami Wojtyły, pięknie mówi o miłości, papieżowym zachwycie seksualnością i samym aktem (oczywiście małżeńskim). Tymczasem w książce mamy stricte przedmiotowe podejście do ciała, które można komuś oddać i już się go nie ma. A tak w ogóle to jego właścicielem jest bozia.

Prawda was wyzwoli. Oby jak najszybciej, bo inaczej czarnko to widzę.

Stek katolickich bzdur. Sięgnij po te ksiązke, jesli chcesz sie dowiedzieć, że antykoncepcja jest jak zabicie babci, a niekatolicy to zwykłe zwierzęta. Chcoaiż właściwie to juz są główne mysli tej książki, nie ma potrzeby czytać więcej.

Nie przeczytam i oby nikt tego gówna nie czytał, mam nadzieję, że jeśli kiedyś będę miała dzieci, to nie będzie żadnej możliwości, aby na rynku pojawił się tak szkodliwy chłam jak owo "dzieło".

Nie przeczytałam, tylko widziałam fragmenty na YT.
K.P.I.N.A
Najwięcej do powiedzenia w sprawie seksu ma kler żyjący w czystości (?). 💩

Nie przeczytałam, tylko widziałam fragmenty na YT.
K.P.I.N.A
Najwięcej do powiedzenia w sprawie seksu ma kler żyjący w czystości (?). 💩

bardzo szkodliwa książka, nie radzę nawet otwierać

bardzo szkodliwa książka, nie radzę nawet otwierać

Bardzo bardzo szkodliwa książka, aż ciężko uwierzyć, że coś takiego powstało w dzisiejszych czasach

Szkodliwa, kłamliwa i nierzetelna książka. Prezentuje stek bzdur i krzywdzących stereotypów. Ta książka nie nauczy młodzieży niczego, a jedynie zrobi krzywdę, która skończy się gigantycznymi problemami seksualnymi w przyszłości i będzie miała swój finał u psychoterapeuty lub seksuologa - w najlepszym wypadku, bo może być dużo gorzej. Nie ma tu nic wspólnego z aktualną nauką i wiedzą medyczną, jest to zbiór mitów na poziomie średniowiecza. Antykoncepcja, która jest niczym innym jak po prostu niedopuszczeniem do zagnieżdżenia się nasienia w komórce jajowej, porównana jest tu do morderstwa, którym NIE JEST. Skandaliczna lektura dla ograniczonych ludzi.

Droga młodzieży, jest wiele NAUKOWYCH lektur o seksie, napisanych w przystępny sposób, wybierzcie co innego, a najlepiej odwiedźcie na IG profil @kasia_coztymseksem. Tam znajdziecie rzetelną wiedzę seksuologiczną opartą na najnowszych badaniach.

Zapamiętajcie, że Alex Rener zawsze prawdę wam powie. A duchy, kryptydy, paranormalia są niestety faktem. Czas dorosnąć ludzie. XXXIX wiek już jest.

Dodaj cytat z książki Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli