Żywność – twój cudowny lek

zdrowie, medycyna
Vesper
2008-01-01
2008-01-01

Wedle dzisiejszej wiedzy medycznej książka jest przestarzała. Promuje witaminy lub minerały. Poparte badaniami medycznymi. Polecam np. "Ukryte terapie" Zięby. Różnica jest taka jak między tanim bardzo słabo przyswajalnym lub wręcz szkodliwym syntetykiem, a prawdziwą korzystną witaminą

1982

Kompedium wiedzy dla osób, które chcą odżywiać się zdrowiej, jeść mniej lekarstw i mniej chorować.

Bardzo dobra książka, w porównaniu do innych o podobnej tematyce wypada całkiem nieźle. Faktycznie dzięki niej można pomóc sobie i innym, opisy są jasne, osoba niezwiązana z medycyną także wszystko zrozumie. Bardzo przydatna kiedy nie chcemy faszerować się lekami, lub nie mamy chwilowo do nich dostępu, a dolegliwość nie jest na tyle przykra, by jechać od razu do szpitala. Uważam, że w każdym domu powinna być podobna książka, bo zazwyczaj 'babcine sposoby' na różne dolegliwości są tanie, zdrowe i przede wszystkim skuteczne. Każdy, kto przejmuje się swoim zdrowiem i chce się czuć dobrze oraz nie truć się w przyszłości lekami, powinien sobie taką lekturę sprawić. Jest w niej mnóstwo najczęstszych dolegliwości i prostych oraz skutecznych sposobów na nie.

To była moja pierwsza poważna książka poruszająca temat diety i odżywiania się. I muszę stwierdzić, że się nie zawiodłem. Lektura podzielona jest na rozdziały dotyczące dolegliwości, które mogą wystąpić u człowieka. W każdym z tych działów autorka przytacza badania naukowe dotyczące produktów, które pomagały leczyć daną dolegliwość. To tworzy wielkie kompendium wiedzy na temat zdrowego odżywiania się.

Myślę, że każda osoba, która się odżywia (czyli wszyscy) powinna sięgnąć po tą pozycję. Dzięki temu uniknęlibyśmy tak wielu chorób i problemów ze zdrowiem. Niesamowite jest to, że tak prostymi sposobami można uchronić swoją starość od poważnych schorzeń. Jeśli nawet już jesteśmy chorzy to możemy pomóc naszemu ciału w walce z chorobą.

Dlatego proszę, sięgnijcie po tę książkę i bądźcie zdrowi na starość.

książka która bardzo pomogła mi obrać właściwy kierunek w naprawianiu oskrzeli :)

Świetna książka. Bardzo pomocna przy zmianie nawyków odżywiania i próbie leczenia schorzeń zbilansowaną dietą. Przystępnie napisana. Kto ją ma, ten wraca do niej często. Polecam!

Bardzo pomocna aby wesprzeć leczenie odpowiednią dietą lub zapobiegać chorobom.
Przy każdym opisanym schorzeniu podano produkty, które sprzyjają leczeniu oraz te, które mogą je zakłócić.
Warto zapoznać się, chociażby z fragmentami.

Bardzo pomocna aby wesprzeć leczenie odpowiednią dietą lub zapobiegać chorobom.
Warto zapoznać się, chociażby z fragmentami.

• Poradniki
  • Zdrowie