Wiedźmy

Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk
Znak emotikon
literatura dziecięca
Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk

"Wiedźmy" Roalda Dahla to horror dla dzieci.
Horror dla dzieci?
No, chyba tak...
Główny bohater ma 7 lat i babcię,
która opowiada mu o strasznych wiedźmach.
A potem dzieją się straszne rzeczy,
więc ja bym tego dziecku nie czytała!

Dla kogo więc jest ta książka?
Hm... Autora już nie zapytamy.

Niektóre fragmenty czytałam głośno mej 16-letniej córce.
Chichrałyśmy się z...

Trudno stwierdzić, dla kogo ta książka - dla dzieci zbyt straszna, dla nastolatków, a tym bardziej dorosłych - zbyt infantylna.

Kończę rok czytelniczy książką przewrotną, mianowicie rzecz się ma o PRAWDZIWYCH wiedźmach, SUPER babci i FAJNYM wnuczku. Dowiemy się z niej jak wyglądają, jak się zachowują i co (nie)lubią wiedźmy. Poczujemy też na własnej skórze jakie są skutki spotkania z nimi. Kurcze, mocna rzecz, jak dla dzieci-ja bym się bała, a dla dorosłego-super przygoda czytelnicza, okraszona...

"Pewne rzeczy są zbyt straszne, by o nich mówić."

Dlaczego taka ocena? Za grozę. Niby jest to książka dla dzieci, ale dramatu i grozy właśnie w niej nie brakuje.

Jest śmierć, dużo nienawiści, szczególnie do małych bachorów, są czary i to złe czary i są WIEDŹMY! Pełne nienawiści!

Zapowiada się na drugą część.

Polecam

Teksty Roalda Dahla jak zwykle mnie zachwyciły, a szybkie szkice które wykonał Quentin Blake do tej książki stanowią znakomitą parę. Gdy się czyta o wspaniałych przygodach wnuka babci opowiadających mu o wiedźmach, który pochodził z Anglii, albo Norwegii, w zależności pod jakim kątem patrzeć, nie można oderwać wzroku od książki. Chłopiec uczy rozpoznawać się wiedźm,...

Wiedźmy to bardzo dobra książka.
ale też straszna no i obrazek twarzy Super wiedźmy jak jest w masce no to wygląda może ładnie ale jak była bez maski to po prostu koszmar jej twarz wyglądała jak wielkie zgniłe jabłko i otrute.
Tom książkę polecam odważnym, ale nie mrozi krwi w żyłach.

Na półkach: , , , ,

Moja recenzja:

Czytałam książkę. Oglądałam również ekranizację. Z tych dwóch opcji bardziej podobała mi się książka, która buduje napięcie, jest bardziej upiorna ale nie aż tak by mroziła krew w żyłach. Mocne wrażenia gwarantowane!

Zuza, Wasza Recenzentka
www.pickabook.pl

Jak rozpoznać wiedźmę ?
Całe szczęście nasz bohater ma babcię wiedźmologa.
Wspólnie przeżywają wiele przygód.
Zabawna, szalona i pełna miłości książka.
www.zaczytanasowka.pl

Autor przeciwstawia się ogólnemu kanonowi książek dziecięcych, które mają być edukacyjne, miałkie, lekkie i cukierkowe. Co, biorąc pod uwagę sporą sprzedaż jego książek, zostało ochoczo przyjęte przez rodziców.

Wiedźmy są dość ciekawe, trochę zabawne, trochę straszne. Na pewno nietypowe i oryginalne. Akcja trochę statyczna, szczególnie na początku.

Dla moich dzieciaków...

1 226