Wynalazek Oakena

Okładka książki Wynalazek Oakena Jessica Julius
Okładka książki Wynalazek Oakena
Jessica Julius Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Opowieści z Arendelle literatura dziecięca
24 str. 24 min.
24 min.
Aga Rewilak
Disney kraina lodu Arendelle

Okładka książki Królewna Śnieżka Giada Francia, Francesca Rossi
Królewna Śnieżka Giada Francia, Fran...
Okładka książki Złota księga bajek. Opowieści o kucykach Teresa Duralska-Macheta, Marta Jamrógiewicz
Złota księga b... Teresa Duralska-Mac...
Okładka książki Miasto nocą Agnieszka Frączek, Magdalena Kozieł-Nowak
Miasto nocą Agnieszka Frączek,&...

„Wynalazek Oakena” to według mnie historia, która stara się przekazać przede wszystkim dwie rzeczy. Po pierwsze, dostajemy swoistą pochwałę rodzinnego szczęścia, wraz z obrazem takich spotkań w familijnym gronie, od jakich bije zdecydowanie serdeczna atmosfera. Po drugie, szwankujące natchnienie bohatera pokazuje, że nie powinniśmy załamywać rąk w podobnych sytuacjach, a świetny pomysł może nadejść nawet w nieoczekiwanym momencie. Wymowę tej krótkiej i uroczej opowiastki wzmacniają dodatkowo piękne, duże ilustracje, które hojnie zdobią poszczególne strony, służąc za integralne uzupełnienie skromnego tekstu oraz przykuwając wzrok paletą wyrazistych kolorów. Innymi słowy, małoletni odbiorcy będą bardzo zadowoleni.

Opinia jest fragmentem recenzji, którą opublikowałam w całości na moim blogu:

Książeczki z serii Opowieści z Arendelle to idealne publikacje dla fanów Krainy Lodu. Zachwycą one zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Piękne ilustracje przeniosą nasze małe pociechy do magicznego Arendelle, a bohaterowie sprawia, że czytanie stanie się czystą przyjemnością. Zdecydowanie polecam!

Pełna recenzja na: http://krainaksiazkazwana.blogspot.ie/2017/03/kryszta-buldy-i-wynalazek-oakena.html

Pełna recenzja na:...

"Wynalazek Oakena" to krótkie opowiadanie, w którym poznamy krewnych pomysłowego sklepikarza. Rodzinne spotkanie jest okazją nie tylko do miłego spędzenia czasu, ale również do rozstrzygnięcia konkursu na najlepszy wynalazek. Góral chciałby zadziwić wszystkich, ale czy mu się to uda?

Jeszcze słów kilka na temat oprawy książki, bo nie da się ukryć, że dzieci w pierwszej kolejności zwracają uwagę na wygląd książki. Twarda okładka gwarantuje, że książka długo będzie nam służyć i stanie się ozdobą biblioteczki. Kolorowe, wesołe ilustracje zajmują większą część strony. Czcionka wyraźna, duża, w sam raz do prób samodzielnego czytania.

"Wynalazek Oakena" to bardzo ciekawa i wartościowa pozycja, która na pewno przypadnie do gustu najmłodszym fanom przygód Anny, Elsy oraz ich wyjątkowych przyjaciół. Polecamy.

• Książki schowane dla dzieci
  • Synek czyta