Ryzykowne rozkosze

Okładka książki Ryzykowne rozkosze Julie Anne Long
Okładka książki Ryzykowne rozkosze
Julie Anne Long Wydawnictwo: Amber Cykl: Pennyroyal Green (tom 1) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Pennyroyal Green (tom 1)
Romans Historyczny
The perils of pleasure
Amber
2009-09-01
2008-01-29
Maria Górna
romans

Początkowo 75% kryminału, a 25% romansu ale w trakcie rozwijającej się akcji przeważa romans. Nie jest źle, jak na otwarcie serii - czytałam inne i są lepsze. Tu mamy Colina - bawidamka i czarusia zniewalającego kobiece serca, a po drugiej stronie twardą i zdecydowaną Mad. Oczywiście twardą do pewnego momentu :) Duży plus za olbrzymią dawkę humoru i zabawnych dialogów, z kolei minus za samo zakończenie - zbyt przesłodzone i nie pasujące ani do niej, ani do niego.

Julie Anne Long to autorka, która w moim odczuciu pisze bardzo nierówno. Jej powieści albo koszmarnie mnie nudzą, albo wprawiają w zachwyt i nie pozwalają odłożyć się na półkę. "Ryzykowne rozkosze" zdecydowanie należą do tej drugiej kategorii ;)

Historia opowiada o losach Colina Eversea, słynnego czarusia, który został oskarżony o morderstwo. Bohatera poznajemy w niezbyt wesołych okolicznościach, prowadzony jest bowiem na swoją własną, publiczną egzekucję. Mężczyźnie udaje się jednak uniknąć stryczka i to w niezwykle widowiskowy sposób. Jego losy splatają się z tajemniczą Madeleine, z którą rozpoczynają prywatne dochodzenie, mające na celu uwolnienie Colina od ciążących na nim zarzutów.

"Ryzykowne rozkosze" to znakomity romans, okraszony interesującym wątkiem kryminalnym. Cała intryga została zręcznie poprowadzona, a zakończenie jest dość niespodziewane i satysfakcjonujące. Dodatkowo, w książce znajduje się cała masa czarnego humoru i odrobina absurdu, co świetnie gra z wątkiem detektywistycznym. Jeśli chodzi o wątek miłosny, to został on doprawiony odpowiednią dawką pieprzu i wywołał niejeden rumieniec na mojej twarzy ;)

Ogólnie rzecz ujmując, "Ryzykowne rozkosze" to gorący romans, interesująca historia, zadziorni bohaterowie i wisielczy humor- dla fanów takich połączeń, rozrywka gwarantowana. Dodatkowo, powieść jest wstępem do cyklu Pennyroyal Green. W kontekście całości, muszę przyznać, że w bardzo przystępny sposób zarysowuje nam świat i bohaterów, z którymi możemy poznać się lepiej w wielu kolejnych częściach serii. Polecam!

Wow, wow, wow! Od daaaawna nie czytałam książki, która tak by mnie wciągnęła! Jak o godzinie 13 weszłam z nią do łóżka, tak wyszłam dopiero o 24:00 ;) Nic nie robiłam, tylko czytałam. Mąż jadł mandarynki, dzieci gryzły dywan a chomik kołowrotek ;) Ta książka to nawet nie tyle co romans historyczny, ale porządny kryminał. Do końca nie wiedziałam kto jest winny? Nie umiem go porównać do żadnego innego kryminału bo takowych nie czytam (chyba, że "kryminały" Nory Roberts? ;),bo moje czytelnictwo zaczyna się i kończy na romansach historycznych :) ),ale historia tak mnie wciągnęła, że wszystko rzuciłam w kąt a goście w Sylwestra będą jedli chrupki dla chomika :D Podobali mi się wszyscy bohaterowie! Nikt mnie nie denerwował, poza zachowaniem głównego bohatera, który po dzikim seksie ze swoją wybawicielką, która robiła do niego maślane oczy (on do niej zresztą też) opowiada jej jak to kocha swoją koleżankę z dzieciństwa i chcę się z nią żenić! ??!? Podobała mi się Madeline - fajnie, że nie była wstydliwym podlotkiem, który dopiero rozpoczyna przygody z seksem, ale doświadczoną kobietą, która już wiedziała co i jak. Odważna kobieta, pomysłowa, zaradna i z poczuciem humoru. Collin, mimo, że playboy, bawidamek, to go bardzo polubiłam - wesoły, z jajami, spostrzegawczy i opiekuńczy. Dobrze była opisana relacja między bohaterami - jak poznawali się, polubili, żartowali ze sobą. Moment, gdy Collin wręcza Madeline flakonik z lawendą był słodki i rozczulający. W sumie to mnie denerwowała Louisa (ukochana z dzieciństwa Collina) - takie cielę, które nie wiedziało kogo kocha, zahukane, wstydliwe :( "Ryzykowne rozkosze" to pierwsza część cyklu i chyba skuszę się na inne. Ciekawi mnie romans matki Collina z panem Redmondem (jak to się stało, że zdradziła męża a później do niego wróciła i jeszcze mieli dwie córki? ). Do końca nie byłam pewna jak ta historia się zakończy - czy wyjadą razem do Ameryki, czy się rozstaną? Chyba jestem bardzo naiwna czytając romans, że może zakończyć się inaczej niż inne romanse, ale naprawdę napięcie nie opuszczało mnie do ostatniej strony książki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i mogłam zasnąć spokojnie, że bohaterzy są cali, zdrowi i szczęśliwi ;) Ogromnie polecam!!!

Serię przeczytałam z polecenia i gdybym zaczynała bez wiedzy, że jest dobra to historia Colina Eversea nie zmotywowałaby mnie do kolejnych części.
Coln zostaje uratowany od szubienicy dzięki Madeline. Ta odważna kobieta szuka w życiu podniet i niebezpieczeństwa, by zagłuszyć ból po stracie swoich bliskich, nie został jej już nikt. Gdy razem ze swoim "podopiecznym" ucieka jak najdalej od miejsca, gdzie ich mogą poszukiwać zadurza się w nim, ale hulaka z rodu Eversea ma w sercu Louisę, narzeczoną brata i to o niej marzy i śni.
Czekałam aż wszystko się rozkręci i tak się stało... po to by zaraz zgasnąć. Jak na mój gust przeciętnie i gdyby nie umiejętność pisarki w tworzeniu nastroju, że oto nastąpi coś więcej, to kilka razy odłożyłabym książkę.

Ta książka od przeczytania pierwszego zdania bardzo mi się spodobała. Ma wszystko, co moim zdaniem powinien mieć dobry romans historyczny, czyli wartką akcję, dużo namiętności i interesującą fabułę. Jedną gwiazdkę odejmuje za (jak dla mnie) zbyt ckliwe zakończenie.

Colin Eversea umyka spod rąk kata w ostatniej chwili uratowany przez piękną nieznajomą, która wykonuje zlecenie: ma przekazać oskarżonego w odpowiednie ręce, zgarnąć swoją korzyść z zadania i nigdy więcej się z nim nie zobaczyć. Jednak jak to bywa w przypadku planów nie wszystko przebiega tak jak powinno, więc w efekcie są skazani na przebywanie w swoim towarzystwie. Mają kilka dni na odkrycie prawdy o wybawicielu Colina, intrydze, która doprowadziła bohatera na szafot a także zapobiegnięcie niechcianemu ślubowi oraz przyjrzenie się ponownie swoim uczuciom, dokonanie korekty w postrzeganiu rzeczywistości i uporządkowanie przeszłości.
Bardzo ciekawie skonktruowany romans, mamy w nim intrygująca zagadkę, romans, próbę morderstwa, sekrety z przeszłości i dwa zwaśnione rody, a także akcję od pierwszych stron powieści. Bohaterowie są wyraziści, konkretni, on - czarujący, ujmujący z nieograniczoną dozą żartów, ona - kobieta z przeszłością, po przejściach, chcąca ułożyć sobie życie. Ciekawe połączenie. Całą książkę są w ruchu, uciekając przed niebezpiecześtwem i odkrywając sekret zleceniodawcy. Książka z humorem. Choć bohater ze swoim podejściem do kobiet może nie przypaść każdej do gustu, sam romans ma w sobie to coś, podobał mi się.

Pierwsza część historii o dwóch nienawidzących się rodach. Tu pokazana jest historia Colina Eversea, który skrada serca wszystkim kobietom i ma reputację hulaki. Colin zostaje skazany na szubienicę, jednakże z nieoczekiwaną pomocą przychodzi mu Maddie, która za sowitą opłatą ma dostarczyć Colina zleceniodawcy.

Wkrótce okazuje się, że zarówno Colinowi i Maddie zagraża wróg. Oboje starają się ustalić kto był zleceniodawcą i kto pragnął śmierci Colina.

Przyjemna książka, dużo w niej akcji, romantyzmu. Jak każda z serii Pennyroal Green.

Wkrótce okazuje się, że zarówno Colinowi i Maddie zagraża wróg....

Najzwyczajniej w świecie po prostu nie spodobałami się ta książka. Legendarny urok Colina nie zrobił na mnie wrażenia podobnie jak na Madeleine ;)

Bardzo przyjemna. Polubiłam głównych bohaterów. Fabuła odbiega od klasycznego ponurego lorda i zamieniającej go młodej damy co sprawia, że książka jest ciekawsza i bardziej zapadająca w pamięć.

Idealna pozycja do czytania dla każdej fanki romansu historycznego. Dwoje bohaterów, przeciwności losu i perypetie które i tak zakończą się happy endem. Polecam

• Romans historyczny
  • Romans historyczny