Posłaniec króla

Okładka książki Posłaniec króla
Louis de Wohl Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu powieść historyczna
powieść historyczna
The Glorious Folly
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2016-01-01
2016-01-01
Ewa Chmielewska-Tomczak

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Jest to książka będąca swoistą fabularyzowaną biografią św. Pawła. Czytanie w Biblii listów św. Pawła to nie to samo, co możliwość odtworzenia historii jego życia i umieszczenia każdego wydarzenia na swoim miejscu. Pomimo znajomości nieuchronnego losu głównego bohatera, narracja sprawia, że czekasz na to, co wydarzy się dalej. Tu rzeczywiście mamy przemianę bohatera z antagonisty w protagonistę. Dzieło, które w bardzo piękny i dobrze poparty sposób ukazuje to, co mogło się wydarzyć w czasach misji pierwszych apostołów. Niestety powieść sporo miejsca oddaje innym bohaterom, co nieco rozmywa akcję.
Więcej na: https://konfabula.pl/nowe-lektury-2021/

Dodaj cytat z książki Posłaniec króla