Dyplomacja

Henry Kissinger
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 984 str.
Diplomacy
2017-01-11
2009-01-01
Bellona
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Diplomacy
2017-01-11
Bellona
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Kup książkę

Głównym wątkiem przewijającym się przez całą książkę jest ewolucja rozumienia porządku międzynarodowego i stosunków międzynarodowych. Z jednej strony mamy idealizm (chrześcijaństwo w średniowieczu, potem demokracja), a z drugiej realizm i oparta na równowadze sił Realpolitik (Richelieu, Bismarck, Theodore Roosevelt).

Oczywiście punkt widzenia jest amerykański i dość sporo...

Oczywiście jednostronna, ale bardzo zgrabnie napisana. Multum dat, nazwisk, faktów. Trudno spamiętać, ale nakreśla wizję światowej dyplomacji, która mogła nie być tak klarowna przed lekturą książki.

Mistrz w swoim fachu w pełnej krasie! Kissinger pokazuje z amerykańskiego punktu widzenia politykę rozgrywającą się na przestrzeni dziejów. Mentalność amerykanów jest dość specyficzna, a po przeczytaniu wydaje się to wszystko bliższe i bardziej zrozumiałe. Doskonale napisana, najbardziej podobały mi się fragmenty gdy dostawaliśmy informację z pierwszej ręki od autora, co...

Oczywiście amerykański punkt widzenia. Chciałbym przeczytać analogiczną książkę napisaną przez np. długoletniego Ministra Spraw Zagranicznych ZSRR Gromykę. Pomijając pewien amerykocentryzm to książka bardzo dobrze napisana, poszerza wiedzę, wyjaśnia wiele konfliktów dyplomatycznych, doktryny w zakresie stosunków międzynarodowych, funkcjonowanie aparatu państwowego w USA. Warto.

Świetna praca, aż żal pomyśleć, że żaden z moich ówczesnych wykładowców ani myślał podsunąć to studentom jako obowiązkowej lektury. Toż to kawał historii, prawdziwej, bezwzględnej i kuluarowej polityki, która skrywana jest teraz skrzętnie przez media. Mamy tutaj grę interesów, realizacje racji stanu państw, cyniczne zagrywki używane po dziś dzień, zawoalowane wypowiedzi,...

Książka zaskakująco przyjemna w czytaniu mimo iż rozmiar i tematyka może wskazywać na toporność lektury. Pozycja warta uwagi zwłaszcza dla fana tematyki dyplomacji i historii.

Genialny przekrój historii światowej dyplomacji. Kissinger jasno opisuje koncepcje i strategie stosunków międzynarodowych, jak i stara się przybliżyć historycznie ale i również psychologicznie postacie głównych decydentów kluczowych okresów w dziejach świata. Mimo ponad 900 stron czyta się tą książkę bardzo dobrze i względnie szybko także nie ma co zrażać się jej rozmiarami.

Henry Kissinger. Gigant amerykańskiej dyplomacji. Ale czy na pewno ? Jego polityka budziła bardzo dużo kontrowersji, ale trzeba przyznać, że książka jest doskonale napisana i świetnie się ją czyta.

Jesli lubisz literature faktu i masz wiecej niz torche wolnego czasu ..jest to pozycja zdecydowanie dla Ciebie ;)

Monument. Gabaryty odstraszają, jednak czas spędzony przy tej pozycji był wielką przyjemnością. Otwiera oczy.Polecam

• Historia
  • Chcę w prezencie