Mój tata jest super!

Okładka książki Mój tata jest super! praca zbiorowa
Okładka książki Mój tata jest super!
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
2013-10-08
24 min.
Natalia Mętrak-Ruda
dla dzieci tata

Znakomity prezent na Dzień Ojca. Myślę że każdy tata będzie wzruszony poznając tę historię z dzieckiem. Polecam do wspólnego czytania.

Sympatyczna książeczka do poduszki, która pokazuje dziecku jak fajna jest więź z tatą. Tata jest zabawny, zabiera na różne przygody (nawet te przy domu),bawi się nie patrząc na bałagan i pomaga w odkrywaniu nowych rzeczy.

Intencją tej książki jest budowanie silnej relacji między dzieckiem, a ojcem. Ma w tym pomóc wspólne czytanie, a następnie wykonywanie tych samych czynności co szczeniaczek i jego tata-pies. Czynności te oparte są na zabawie w ciągu całego dnia, spontanicznej radości - tak właśnie dziecko ma wspominać potem czas spędzony z ojcem.

Patrzę na tą książeczkę pod wieloma względami i pod każdym z nich może być ona pomocna przy tworzeniu więzi ojciec-dziecko. Książeczka ta może spełniać rolę terapeutyczną, jeśli "tata" nie jest biologicznym ojcem dziecka lub gdy dziecko nie ma stałego kontaktu z rodzicem. Wtedy takie wspólne czytanie może pomóc "tacie"/ojcu w budowaniu autorytetu u malucha i zapewnić je o miłości rodzica do dziecka - brzmi banalnie, ale kurczę, to naprawdę ważne. A wykonywanie tych czynności może pomóc w spędzeniu "dnia tylko z tatą" - dzieci takie rzeczy uwielbiają.

Ojcowie, którzy często są w delegacji, pracują za granicą lub po prostu mają tylko wolne niedziele, mają łatwiej - bo są w domu raczej regularnie, mają kontakt z dzieckiem i wspólnie wymyślają sobie zabawy. Wówczas taka książeczka jest tylko historyjką szczeniaczka i może być inspiracją do dalszych wygłupów.

Jeśli jednak po tą książkę sięgnie dziecko, które z jakiegoś powodu nie ma ojca, matka lub opiekun mogą mu o nim opowiedzieć (jaki był, jak się razem bawili, jaki uczucia darzył je w czasach wczesnego dzieciństwa).

Jakakolwiek sytuacja jest w waszych domach, książeczka "Mój tata jest super" jest warta posiadania. Dziecko ma potrzebę posiadania dwójki rodziców - mama i tata uzupełniają się. Warto wykorzystać tego typu książki, żeby potwierdzać dziecku, że jest kochane i akceptowane przez rodziców. Tego jest teraz tak mało...

• @ Dla maluszka i przedszkolaka
  • & - Przeczytane w --- 2016 [59]
  • Książki
  • Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • Książki moich dzieci

Dodaj cytat z książki Mój tata jest super!